
Прочетен: 1287 Коментари: 8 Гласове:
Последна промяна: 30.11.2022 19:37


Първа новината съобщила Татяна Дончева при Лапацалото.
"На 29–ти, в НДК, след обяд ще се състои една среща на хора, които организаторите на мероприятието считат за леви. Организаторите на мероприятието са членове на БСП към момента. Едната част от тях смятат, че е нужен нов, нов казвам (и сочи с пръст нагоре), нов ляв, левоцентристки политически субект. Който да привлече вниманието на хората с леви убеждения, който да може да събере гласовете в изборите следващата година парламентарни и местни, който може да даде възможност на хора, които подкрепят и симпатизират на такава идея, да дадат и гласа си.
Този нов политически субект трябва да включва персони, които са познати и персони, които са непознати. Трябва да включва хора от по старите генерации, защото иначе не може да привлечете част от тези хора, които някога са виждали в БСП свой политически представител, но вече не виждат, а разбира се тези хора трябва да имат според мен остатъчно обществено доверие. Никой от нас, които сме били по–рано, не може да се радва на абсолютно доверие.
В сегашната ситуация БСП не може да участва, дори номинално, в това ново образование. Защото ръководството най–малкото е против", каза Дончева.
Но преди да чуя Татянчето, за сбирката на левичарите прочетох във вестник СЕГА.
Очаква се на срещата във вторник в НДК да се включат АБВ на Румен Петков, "Изправи се, България" на Мая Манолова, "Движение 21" на Татяна Дончева, "Българска прогресивна линия" на Красимир Янков, "Нормална държава" на Георги Кадиев. Инициатор на идеята е експрезидентът Георги Първанов, съобщи наскоро сайтът "Епицентър", пише вестникът.
Първата мисъл която ме посети, след като прочетох новината беше : Нов бардак със стари курви не става.
Така мисли и народът
Ще отбележа разликата между "курва" и "проститутка". Курвата не винаги развратничи за пари. Повечето курви го правят за развлечение и удоволствие. Докато проститутката развратничи само и единствено за пари. И бардак се прави с проститутки.
Затова по правилно би било да се казва "Нов бардак със стари проститутки не става".
Пък и нашите политици се родеят повече (изключително) с проститутките, нежели с курвите.
След като вчера сутринта чух Татяна Дончева да казва по bTV "Водещата фигура в случая е колегата Костадин Паскалев" – една уважавана от мен личност, писал съм за него.
"Георги Първанов е един от поканените", каза още Дончева, което също промени към положително отношението ми към евентуалния нов "политически субект".
От dir.bg научавам, че сбирката се нарича "Лява България – идеи, политики, единение".
И информацията продължава с цитати, цитати от изказването на експрезидента Първанов.
И на края се казва : "Един от инициаторите на лявата сбирка, който е и настоящ член на БСП и на Националния съвет на партията, Костадин Паскалев, откри форума с признанието, че основният проблем пред левите хора, събрали се в НДК, ще бъде доверието. Той отбеляза, че залата се е оказала тясна да побере всички и направи уговорката : "Тук не се избира лидер", цитира го "Епицентър".
Виждам как манипулациите на медиите започват още от самото начало на процеса.
Накрая се изброяват имената на някои от присъстващите, между които и одиозните за мен персони Ангел Найденов (Маин) и Кирил Добрев.
В търсенето на нагледен материал за "новия бардак" открих тази показателна карикатура
Епицентър.БГ цитира Татяна Дончева, която казала : "И с по–големи катили сме правили коалиция, повярвайте ми". Вариантът на OFFNews.bg, Dnes news.bg, WebCafй BG и други е "И с по–големи кретени сме правили коалиция, повярвайте ми". Но думата "катил", макар и турска, е по изразителна и живописна. Кого ли има предвид под "катили" Дончева? Интересно?
Но какви леви политици са Георги Кадиев, Кирил Добрев и Ангел Маин? Политическите им убеждения се формират от това, как си изкарват прехраната, въпреки хобито им да се правят на социалисти. И че са били членове на БСП, която има доста членове, които не са социалисти.
Георги Кадиев – за него в "Zonata.info" пише : "Георги Кадиев – как се става милионер в енергетиката" – Търговията с ток е "по назначение", казват играчите в този бизнес и който е получил това право, просто брои само парите".
Кирил Добрев – последната информация за него е в "Ефир 2", препубликация от Capital.bg : "Бизнесът на Кирил Добрев от БСП е оплетен в мрежа от обществени поръчки" – На същия адрес – "Бачо Киро" 49, се намира и още едно дружество, свързано с енергийния бизнес на Кирил Добрев – "Синерджи холдинг". В него основен дял има синът му Николай Добрев, а съдружници са му Еленко Божков и Стоян Христов".
Ангел Маин – тоя телевизионен бърборко, който се снебива по телевизиите да разправя за "агресията" на Руската федерация в Украйна и как нямало да победят. Какво ляво може да има у персона, която защитава нацисткия режим на Зеленски. Има си и собствена теория – как руснаците очаквали украинците да ги посрещнат с хляб и сол, но останали излъгани.
"Как не си седнахте на задниците, бре?! Как не озаптихте безконечните си напъни за власт и хистеричното си его?! Аман, бе, аман!
На едно място се осерете, на друго се появявате. И все "нови", коментира Afera.bg.
Единствените обществено мислещи доказано свестни хора и политици в този балаган са Костадин Паскалев, Минчо Христов и Татяна Дончева.
А Жан Виденов къде е? Няма го в групата. Поканен ли е? Защото Жан Виденов е морален стожер на ляво ориентираните политически граждани и на мнозина им е некомфортен.
https://bnt.bg/news/darzhavata-skandalite-scenariite-govoryat-politicite-312341news.html
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/tatyana-doncheva-idva-nov-lyav-proekt
https://dnes.dir.bg/politika/bivshi-i-nastoyashti-sotsialisti-se-sabraha-v-ndk-za-novo-lyavo-obedinenie-sas-ili-bez-bsp
https://epicenter.bg/article/Tatyana-Doncheva-na-kraglata-masa-za-nova-levitsa--I-s-po-golemi-kreteni-sme-pravili-koalitsiya-/301042/2/0
https://zonata.info/2021/06/30/%D0%B3%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8-%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B0-%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%80-%D0%B2/
https://www.efir2.bg/news/15981712191159/biznesat-na-kiril-dobrev-ot-bsp-e-opleten-v-mrezha-ot-obshtestveni-porachki
https://afera.bg/%D0%A5%D0%90%D0%A5%D0%90%D0%A5%D0%90-%D0%A1%D0%AA%D0%91%D0%A0%D0%90%D0%A5%D0%90-%D0%A1%D0%95-%D0%9E%D0%A2%D0%91%D0%9E%D0%A0-%D0%AE%D0%9D%D0%90%D0%A6%D0%98-%D0%9D%D0%90-%D0%A0%D0%A3/
Тагове:
© Диалектика на етиката в политиката
© С марксизма–ленинизма Кирил Петков &qu...
The strike of the Russian armed forces o...
От украинците в България, откровено: Диа...
Нов бардак с нови курви ли предпочиташ?...
