Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
14.05 13:01 - © Отшумели песни нашего полка
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 1249 Коментари: 18 Гласове:
11

Последна промяна: 14.05 13:19

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
14.05.2026г.

     • На Парада на Победата тази година Въоръжените сили на Руската федерация показаха същността и истинското си лице : мукава и мултики …
"Кремъл отбеляза 9 май със скромен парад … Парадът на победата на Червения площад в Москва за първи път от 19 години се проведе без военна техника. В Кремъл обясниха, че решението е взето "заради терористичната активност на Киев". В мероприятието участваха пеши колони на военни и авиация … В парада се включиха и военнослужещи от Северна Корея, участвували в операцията по "освобождаването" на Курска област … На трибуните бе и патриарх Кирил", изнася вестник СЕГА;
image

Да бе, "заради терористичната активност на Киев" военната техника отсъствала от парада?! Как ли пък не?! Просто всичко което не е от мукава е на фронта … И както за СВО–то личният състав е кът, така и за парада – затова запълнили с корейски войници …
А патриарх Кирил е турнат на трибуната за да поддържа вярата, която все повече се губи, а при недостиг на други средства, управляващите най–много на нея разчитат …
"Най–новата система за противовъздушна отбрана С–500 "Прометей" беше показана по време на излъчването на парада за Деня на победата … "Зенитно–ракетната система С–500 "Прометей" има уникални възможности за прихващане на балистични и аеродинамични цели на голяма височина", заяви дикторът по време на излъчването на парада" … Военният анализатор Александър Михайлов отбеляза способността на системата да поразява цели на разстояние до 500 километра … Настоящите тактически и технически характеристики на зенитно–ракетната система С–500 "Прометей" са недостъпни за конкурентите на Русия на пазара на оръжия, заяви Александър Михайлов, ръководител на Бюрото за военно–политически анализ [] Според него потенциалните противници не разполагат със системи с подобни ракети с голям обсег. Подобни системи на Запад не притежават такива характеристики, отбеляза експертът", хвали се Деловая газета «Взгляд»;
Sergey Panshin : Какво е това на снимката? Междуконтинентална ракетаНо текстът е написан от Мария Иванова, специалист по ракетни технологии. «Взгляд» още не е стигнал до "Царьград", но вече е близо. Найобщо казано, колкото подебел, толкова подобре. Явно размерът има значение за Мария
Din Avel : Каква Мария?! Тук ИИ пише текстовете!

image

"Бойният лазер "Пересвет" беше показан по време на излъчването на парада за Деня на победата … Специално видео показа най–съвременните разработки в руския военно–промишлен комплекс … В допълнение към бойната лазерна система "Пересвет" предаването включваше кадри от зенитно–ракетната система С–350 "Витяз". На зрителите беше показана и хиперзвуковата система "Авангард";
Видяхме тези и други оръжия на екрана. Абсолютно чисти мултики и слепени от мукава …
А това което не е мултики, да не говорим за мукава, а неотразимо оръжие, отсъстваше :

image

image

image

«Относно парада : знаете ли, решихме тази година да не е юбилеен парад, но въпреки това е Ден на победата. Решихме, че определено ще проведем празнични събития, но без демонстрация на военна техника и не само от съображения за сигурност, но преди всичко защото
Въоръжените сили трябва да съсредоточат вниманието си върху окончателното поражение на врага като част от Специалната военна операция», оправда се Путин пред журналистите за осакатения парад и се оплака за пореден път : «Какво е Западът? Според мен това е така наречената глобалистка тенденция на западните елити. Те водят война срещу нас, използувайки украинците като оръжие. Те със сигурност се справиха добре в това отношение; те провокираха този конфликт. Вече обясних как започна всичко. Не съм измислил нищо за началната отправна точка. Колкото и да е странно, дискусията беше за присъединяването на Украйна към Евроколхоза. Разбира се можеха да се присъединят, но ескалира до въоръжен конфликт. И защо? Защото никой не се интересуваше от интересите на Русия … Нещо повече, докато се стремяха да използуват Украйна като инструмент за постигане на своите геополитически цели, тези западни фигури измамиха всички и сега публично го признават. Те започнаха да ни мамят за разширяването на НАТО на изток още в началото на 90–те години – "НАТО няма да направи нито една крачка на Запад", ни казаха тогава (Ни шагу на запад – нам говорили тогда – не сделает НАТО). И какво от това? Къде е? … (Обърнете внимание, Путин казва "на Запад". Това не lapsus linguae. Това е защото вниманието на Путин подсъзнателно е насочено към настъплението на Русия на Запад, което той подготвя) …
Наскоро разговаряхме и с колеги, спомняйки си как се развиха нещата. Все пак постигнахме споразумение с украинците през 2022–ра година в Истанбул, парафирахме споразумението. Тогава един колега – е, нека си го кажем, мосю Макрон ми се обади и каза, че Украйна не може да подписва такива исторически документи с насочен към главата пистолет. Това е пряка реч; имаме запис на разговора. Казах : –"Какво трябва да се направи?" –"Трябва да изтеглите войските си от Киев". Е, изтеглихме ги. После пристигна друга фигура от шоубизнеса, тогавашният британски премиер. И какво каза той? –"Не можем да го подпишем; това споразумение е несправедливо". И кой определя дали е справедливо или не? Ако ръководителят на украинския преговарящ екип е парафирал тези документи, какво несправедливо има в това? Кой определя това? Е, чудесно, обещаха помощ и започнаха да ескалират противопоставянето с Русия, което продължава и до днес. Мисля, че въпросът е към своя край, но все още е сериозен …Възниква въпросът : Защо? Първо, те чакаха "съкрушително поражение" за Русия – знаем твърде добре – разпадане на държавността в рамките на месеци. Това не проработи. А после попаднаха в този коловоз и не могат да излязат от него, това е проблемът …
Защо изобщо се случва това? Вярвам, че това е проява, колкото и странно да звучи, на реваншизъм от страна на същите онези глобалистки западни елити, които споменах по–рано … Какво имам предвид? В края на краищата, вече казах и всички знаем това, че всички разчитаха на бързия колапс на Русия – в рамките на шест месеца според тях всичко ще се срине : бизнесът ще спре да работи, банковата система ще спре да функционира, милиони хора ще останат без работа – между другото, ние имаме най–ниската безработица от всички страни от Г–20 – 2,2 % и до днес. И всички разчитаха да грабнат нещо от Русия, да грабнат нещо, извинете за опростяването … Защо Финландия се присъедини към НАТО? Имахме ли някакъв териториален спор с Финландия? Не, всичко беше уредено отдавна, нищо не беше нужно и финландското ръководство разбираше това отлично. Защо се присъединиха към НАТО? С надеждата че всичко ще се срине тук, а ето ги сега те цап–царап … Вече строят граница по река Сестра. Бих направил жест и бих казал нещо, но тъй като идвам от културната столица, ще се въздържа. Мисля че до голяма степен случващото се е продиктувано именно от подобни съображения» …
И не само не съжали за стореното на Запада разочарование от страна на Руската федерация и лично от него, ами и заплаши : «Колкото по–силна става Русия, толкова по–бързо това (настроението за реванш на Запад) ще избледнее» … И нагло свърза Великата отечествена война на съветския народ срещу Нацистка Германия с агресивната Специална военна операция срещу Украйна : «Великият подвиг на победоносното поколение вдъхновява войниците извършващи специални военни операции днес. Те се изправят срещу агресивна сила, въоръжена и подкрепена от целия блок на НАТО. И въпреки това нашите герои продължават напред … Редом с руските войници са работници, конструктори, инженери, учени и изобретатели. Те продължават традициите на своите предшественици, като се позовават на съвременния боен опит, за да създават авангардни, уникални оръжия и да стартират масовото им производство («Фронт и тыл были едины», каза той по преди като говореше за Великата отечествена война) … Имаме обща цел. Всеки дава личен принос за Победата. Тя се кове както на бойното поле, така и в тила» ...
И постепенно изпадна в транс : «Твърдо вярвам, че нашата кауза е справедлива! Заедно сме! Победата винаги е била и винаги ще бъде наша! Слава народу–победителю! Слава ветеранам! Слава Вооружённым Силам России! С праздником вас! С Днём Победы! Ура!».
Е, докога мъжете в униформи ще се подвеждат и връзват на популисткото «Другари войници и матроси, сержанти и старшини, мичмани и прапорщици! Другари офицери, генерали и адмирали! Войници и командири – участници в Специалната военна операция!».

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kremul-otbelyaza-9-may-skromen-parad
https://vz.ru/news/2026/5/9/1417549.html
https://vz.ru/news/2025/12/17/1381599.html
https://vz.ru/news/2026/5/9/1417567.html
http://kremlin.ru/events/president/news/79718
http://kremlin.ru/events/president/news/79708

© Красимир Говедаров, Главен експерт










Гласувай:
11


Вълнообразно


1. icansing - Хареса ми маршът на девушките!
14.05 15:17
Не съм търсил да видя железарии, стига ми да прочета оттук-оттам че ЕДНА "Сармат" е достатъчна за цяла Франция , значи за Усвирепели Сатанински Амсалаци (USA)- 4-5 бр. Това е м/у другото.
цитирай
2. nedovolen - А защо да дрънчат какво имат. И един ...
14.05 16:21
А защо да дрънчат какво имат. И един духов оркестър е достатъчно, да се отбележи годишнина от победата.
Които трябва и могат, знаят.
:-)))
цитирай
3. kvg55 - До 1. icansing
14.05 16:25
Ха–ха–ха, амсалаците здраво ще ги дърварят.
цитирай
4. kvg55 - До 2. nedovolen
14.05 16:27
Мда–а, и на нашия парад нямаше техника. Явно подготовката на НАТО за война с Руската федерация е в последен етап.
цитирай
5. leonleonovpom2 - Правилен ход на парада
14.05 16:57
Едно време в махалата всички имахме дървени автомати!
Нали руската армия е кекава? Дотодина на парада - първокласници с дървени автомати!
И се сещам за водородната бомба на Курчатов!
Една взривиха на Нова Земя- остров в Ледовития океан
Учените установили, че още малко и Земята е щяла да се разцепи!? Хиляди пъти по мощна от немската в Хирошима
Та , като разцепят Земята, както се заканиха да я унищожат без Русия, да видим колко и какво лепило ще съчинят Макаренковците на Русия, за да я залепят?
цитирай
6. kvg55 - До 5. leonleonovpom2
14.05 20:03
По Радио 1 Рок рекламират такова лепило.
цитирай
7. mt46 - ...
14.05 23:08
Русия се представи прилично. Догодина може да направи парад и в Киев...
цитирай
8. kvg55 - До 7. mt46
14.05 23:24
Някои предварително преди още парадът да се е състоял го нарекоха позорен.
цитирай
9. pantaleev - Красота!
15.05 08:57
Възхитен съм! :)
цитирай
10. kvg55 - До 9. pantaleev
15.05 12:14
Е как, има си хас.
цитирай
11. planinitenabulgaria - Много малко й остава на РоZZийката !!!
16.05 22:27
Само на аналЛизаторите на посланията на Путин, вече на път към Межднародния съд, не Ви е понятно.
Дори новият Орбан - Мунчо, няма да може да му помогне.
цитирай
12. kvg55 - До 11. planinitenabulgaria
16.05 22:37
Бае Коста, съвсем сте изкудкудякали кратунковците от празни надежди.
цитирай
13. breaker007 - Re: 11. planinitenabulgaria - Много малко й остава на РоZZийката !!!
20.05 22:15
planinitenabulgaria написа:
Само на аналЛизаторите на посланията на Путин, вече на път към Межднародния съд, не Ви е понятно.
Дори новият Орбан - Мунчо, няма да може да му помогне.


Eй, някои така и не се научиха на най-простите истини: изчакай всичко да свърши, и тогава се смей, както и на другата: никой недей дели кожата на неубита мечка.

Но дори и в самото швабско има трезви глави - като казвам трезви, просто зрящи лгбейтаци, на които внезапно им проблесна хода с коня (етапът вече на цирка с войната срещу Иран) и завиха на умряло, ама със строго научен, логичен и абсолютно точен глас. За по-любопитните прочетете статията в постинга ми "19.05 03:51 - Влажните мечти на една лгбейташка брюкселска душа, внезапно осъзнала, че са я … натаковали, де, или опънали, за по-сочно" авторът-лгбейтак през сълзи реди сурови думи на опомняне и пестеливо хленчи колко бил неблагодарен Тръмп и искал да затрие "райската градина".

Тя се самозатрива, а картелът Тръмп-Путин-др. Си-Биби-КСИР само подпомагат услужливо процеса по всички възможни канали и линии, като почнем със стабилните цени на нефта и газта над 100 долара и стигнем до редките земни елементи, които лгбейташката мафия ще види, когато си види ушите без огледало, особено след отношението си към "човешките права" в Китай и тайванския въпрос.

Комедията вече приключва.

Такова стечение на обстоятелствата в историята сигурно се случва веднъж на 1000 години.

И най-забавното на финала: всички подозираха, че ген. Радев бил руски агент, а той да вземе да се окаже (и) американски, че и за капак на всичко отгоре и ционистки.

Ген. Радев е присъдата, произнесена на процеса срещу лгбейташката брюкселска мафия.
цитирай
14. kvg55 - До 13. breaker007
20.05 22:29
Е, мечти безнадеждни и надежди без основание.
цитирай
15. breaker007 - Ще си мечтаят лгбейтаците до края...
20.05 23:19
... такава мечта са си избрали, да влязат в детските ни градини и училищата да обучават децата ни на "полова просвета".

На Маджара вече му дойде Времето разделно ... ще го видим от какъв материал е изработен.
цитирай
16. kvg55 - До 15. breaker007
20.05 23:59
За "Маджара" не знам, но времето наистина е разделно.
цитирай
17. breaker007 - Да, времето е Разделно и за...
21.05 01:38
... всеки един от нас.
цитирай
18. kvg55 - До 17. breaker007
21.05 17:59
Да.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 8906289
Постинги: 3523
Коментари: 33760
Гласове: 43814
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930