Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
03.03 11:01 - © Интригите на Митрофанова
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 480 Коментари: 14 Гласове:
13

Последна промяна: 03.03 11:11

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
03.03.2026г.

     • "Президентът на България подаде оставка за да спаси страната от русофобите", твърди в заглавието на статията си Дмитрий Бавирин в Деловая газета «Взгляд» …

image


"Българският президент Румен Радев подписа оставката си, обявена предния ден. През деветте си години на поста той се утвърди като политик, далеч от русофобията и желанието да "поучава" Русия, като подкрепи Украйна. Въпреки това, напускането му е добра новина" ...
За кого обаче е добра новина? …
"От самото начало на Специалната военна операция на Руската федерация в Евроколхоза имаше само двама президенти, които се опитаха да плуват срещу течението, призовавайки за преговори с Русия и прекратяване на подкрепата за Украйна : Зоран Миланович от Хърватия и Румен Радев от България. Те заедно с унгарския министър–председател Виктор Орбан – единственият от триото със значителни правомощия – сега могат да заявят в лицето на почти всеки лидер на и от Евроколхоза : "Казах ли ви? Предупредих ли ви?" …
Никой от тях не е русофил, а Орбан е бивш русофоб. Но всички те са реалисти и наистина предупредиха, че финансирането на Киев ще удължи боевете, че Русия в крайна сметка ще спечели военния конфликт и че настоящата външна политика на Брюксел ще отслаби Евроколхоза и ще увеличи зависимостта му от Съединените щати. Това вече са банални твърдения, но за известно време в началото те бяха вопиющ глас в пустиня …
Предвид всичко това, съобщението на Радев за предсрочната му оставка от президентския пост изглежда като тъжна новина : един от малкото разумни членове на европейския "кораб на глупаците", който искрено се опитва да спаси страната си от въвличане в Трета световна война, е изоставил кораба. Но в действителност оставката му е шанс за повече разумни правителства в Европа", радва се Бавирин, също и Митрофанова, защото по всичко личи че статията е поръчкова. А и не е първата и единствената за България от този автор
"Радев е начело на България повече от девет години и тази година е последната му. Но както е типично за парламентарните републики от Евроколхоза, изпълнителната власт в България се упражнява от други партии и хора и ключовите правомощия по управлението на държавата са в ръцете на правителството. Правителствата се сменят средно на всеки шест месеца и Радев се е сблъсквал с всички тях. Сега той е най–популярният политик в страната" …
Това потвърждават и социологическите "проучвания" на руските агенти сред социологическите агенции :
Социологическата агенция "Маркет Линкс" на 16ти февруари 2026та година :

image


Социологическата агенция "Мяра" на 17ти февруари 2026та година :

image


Социологическата агенция "Тренд" на 23ти февруари 2026та година :

image

"Сега е идеалният момент тази популярност да се превърне в реална власт. Вместо да прекара последната година на поста си без никаква власт, Радев може да се кандидатира на предсрочни парламентарни избори като лидер на нова партия. Ако успее, той ще стане следващият министър–председател", размечтали се Митрофанова и Бавирин
Разбира се има и сценарии за провал (ето кой съчинява сценариите, Мавтинчо). Много са, включително възможността резултатите от изборите, ако са неприемливи за брюкселския мейнстрийм, просто да бъдат анулирани, както се случи в Румъния. Но нека предположим че всичко се развие по най–добрия начин за Радев и България [А за Русия как?] … Тогава новата управляваща коалиция (в която въпреки популярността си, Радев и неговата партията няма да получат 50 % от гласовете) ще включва българските социалисти (БСП) (Да бе, да! "Надай се куре на пиени жени" … Я вижте погоре социологическите проучвания) и [вероятно] националистическата партия "Възраждане", съчиняват сценария Митрофанова и Бавирин (ето кой съчинява сценариите, Мавтинчо) … "В предишни години БСП се насочваше към русофилския и носталгичен по Съветския съюз електорат, а сега поддържа неутралитет по "руския въпрос". "Възраждане" с някои уговорки, все още са русофилски", надяват се Бавирин и МитрофановаПоскоро са антиеврогейци и антиатлантици, макар буржоазните либерали от ПП "Продължаваме промяната" да наричат [и найвече радио "Свободна Европа"] председателят на партията Костадин Костадинов "Костя Копейкин", а членовете ѝ "копейките от "Възраждане" …

image

"Такава коалиция би позволила на България да излезе не само от антируския блок [надай се куре на пиени жени] в Евроколхоза, но и от дългогодишна политическа криза. Следващите предсрочни избори са 8–ми за последните 5 години. Правителствата идват и си отиват или на фона на масови протести на опозицията, както в последния случай, или защото поредната коалиция се разпада. Опитът показва че никоя властова структура сглобена от съществуващите парламентарни партии, не е жизнеспособна. А може да се каже, че всичко е опитано", радват се Митрофанова и Бавирин на политическата нестабилност у нас
"Водещите сили в парламентарната политика днес са ГЕРБ (Граждани за европейско развитие на България) на Бойко Борисов и "Продължаваме промяната" на Кирил Петков. Борисов е бивш военен (не воененполицейски, полицейски), многогодишен министър–председател [с 3606 дни (9,88 години) като непосредствен министърпредседател и 652 дни (1,79 години) като задкулисен министърпредседател), пламенен русофоб, дълбоко затънал в олигархични схеми и организирана престъпност. Той е напълно лоялен към НАТО (но преди всичко към САЩ, а не към Евроколхоза), но репутацията му е ужасяваща, включително в Брюксел и сред прозападно настроените българи" …

image

"Кой повече е направил за тази държава от мен и от ГЕРБ, няма такъв. Как ще се изправи Радев да се съревновава с мен? На базата на какво? 10 години е държавен глава. Като каже "олигархия", да каже коя е. Аз твърдя че в ГЕРБ няма олигарси", казва Баце

Така че фаворит на Евроколхоза – е преди всичко Петков. Той също така е бил министър–председател макар и за кратко, но случи да се окаже мишена на градушка от снежни топки и ругатни на един митинг : това беше реакцията на хората [На кои хора? На копейките] за антируската политика на кабинета му" … Статията е от преди 40 дни, а авторът пише за Кире Харвардски, който отдавна потъна в политическото небитие. Асенчо Василев е сега начело на българските евроатлантици
"Що се отнася до Русия, Борисов и Петков нямат разногласия. Всяко едно правителство с участието на ръководените от тях партии е оказвало военна подкрепа на Украйна : открито, когато са споделяли властта [при Сглобката] и тайно, когато са били принудени да работят с умерени като БСП (С умерени или с умряли?). Но Борисов и Петков се мразят, така че силите им не можаха да се сработят за продължително време" … Е, 308 дни, близо година при правителството на Николай Денков
"В парламента и около него, редом с тях се бутат и партията на турския олигарх Ахмед Доган, партията на медийния магнат Делян Пеевски, партията на шоумена Слави Трифонов, няколко либерални партии и няколко националистически фракции. Колкото и пъти да се иска от българите да преразпределят картите, с други думи да гласуват отново на изборите, този състав винаги произвежда нещо несвързано, нежизнеспособно и същевременно антируско", оплакват се от BG електората Митрофанова и Бавирин
Новата партия на Радев теоретично е способна да рестартира политическата система, давайки на българите власт, която е първо стабилна, и второ съобразена с техните външнополитически възгледи" … Ааа, тука не сте познали! На българите им харесва [us]американският lifestyle; финансирането на НПОта от "Отровено общество", Сорос и прочие частни и държавни западни филантропи и усвояването на средства по различни евроколхозни програмиВъобще им харесва да получават пари за русофобията си
"Проучванията на общественото мнение показват, че българите остават най–проруски настроеният народ в Евроколхоза (?!). Но въпреки всички "превъплъщения", те не могат да постигнат това, което постигнаха унгарците, словаците и чехите – правителства свободни от русофобски тенденции, въпреки че отношението към Русия в техните страни е по–лошо, отколкото в България" … Следователно това означава, че "проучванията на общественото мнение" са лъжливи и фалшиви" …
"Друго нещо е, че външната политика в страните от Евроколхоза се определя не от волята на народа, а от остатъците от суверенитет : в Унгария и Чехия [и Словакия] нещо от него все още е останало, но в Румъния и България вероятно не е", плюе ни Бавирин
В началото на новата [2026та] година България прие еврото. Съпътствуващото покачване на цените предизвика протести [което не е вярно. Протестиращите през месец декември невръстни идеалисти, се водеха от идеални, от възвишени а не от материални подбуди] и оставка на правителството" (1во : "Само 1/2 от инфлацията през януари е от въвеждането на еврото" и "През февруари цените са се вдигнали [едва и само] с 0,3 %", донася вестник СЕГА; 2ро : Не протестите принудиха правителството да подаде оставка, а политическата и управленска мъдрост на Баце) …
"След това Радев реши да промени статуса си от "изходящ" президент в потенциално "входящ" министър–председател. До парламентарните избори той ще бъде подсигуряван от вицепрезидента (България е единствената страна от Евроколхоза с такъв пост), сега вече президент Илияна Йотова, представител на БСП. Това ще усложни работата на Брюксел и лоялните му сили в България да противодействуват на Радев, което обаче няма да ги откаже от борбата [и противодействието] срещу него" :
Бившият президент предлага букет от популизъм, събран от политическите му предшественици :

image

"За украинското общество е важно да постигнем справедлив мир, а не мир при условията на терориста" … Това каза младата бесарабска българка София Бугор :

image


"Колкото по–лошо е положението на Урсула фон дер Лайнен и компания, толкова по–зъл е нейният нрав. Колкото повече гласове срещу нейните политики в Съвета на Евроколхоза, толкова по–безпринципни са методите ѝ за противодействие на критиците. А зависимостта – икономическата и политическата – на София от Брюксел, е за съжаление голяма", жалват се Митрофанова и Бавирин от финансовата щедрост на Евроколхозната комисия към България и на
Урсула фон дер Лайнен лично
"По подобни причини българите са се сражавали на противоположната на Русия страна и в двете световни войни и споменът за това определя руския скептицизъм към "братушките" като субекти на европейската политика, защото всъщност те са обекти. Следователно, дали са проруски или антируски настроени, не е толкова важно. Защото не са независими, а са зависими", подиграват ни се Митрофанова и Бавирин
Е, няма какво да протестираметака си еКакто казваше моят съсед по прякор "Гривчо" с простия си и необразован ум : "Ние немаме водачи" … Сам ли го беше прозрял, от друг ли го е чулне е толкова важноДал ми е вярно знание за държавата, народа и обществото, което се потвърждава от политическата практика днес
"Но българите заслужават признание : склонността им да се замесват в конфликти от грешната страна на историята е донякъде компенсирана от способността им да преминат на правилната страна в последния момент. Такъв е случаят със Солунското примирие през 1918–та година и при преврата през 1944–та година", гаврят се с нас двамата
Хахаха, добре ни е проучила Митрофанова! … Само че при предстоящият неизбежен преврат, си нямаме активите на Антифашистката Съпротива и Георги Димитров
"Румен Радев ще се опита да внедри нещо подобно през 2026–та година. Ние няма да се намесваме", завършва статията … Айде, бе! Няма да се месите?! Корабче плува ли!

https://vz.ru/politics/2026/1/21/1388400.html
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2022/11/22/kakvo-pishe-dmitrii-bavirin-za-bylgarite-vyv-vzgliad.1844072
https://www.marketlinks.bg/storage/MarketLINKS%20Public%20Opinion%20Poll%20Report%2001.2026.pdf
https://myara.bg/electoral-snapshot-february-2026-1671/
https://rctrend.bg/project/%d0%b5%d0%bb%d0%b5%d0%ba%d1%82%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%bb%d0%bd%d0%b8-%d0%bd%d0%b0%d0%b3%d0%bb%d0%b0%d1%81%d0%b8-%d1%81%d0%bf%d1%80%d1%8f%d0%bc%d0%be-%d0%bf%d1%80%d0%b5%d0%b4%d1%81%d1%82%d0%be%d1%8f/
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2026/02/09/roliata-na-lichnostta-v-istoriiata-ii.1977380
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/borisov-kak-radev-shte-se-surevnovava-men
https://www.segabg.com/category-economy/samo-12-inflaciyata-prez-yanuari-e-vuvezhdaneto-na-evroto
https://www.segabg.com/category-economy/prez-fevruari-cenite-sa-se-vdignali-03
https://www.segabg.com/category-observer/radev-obra-plodovete-na-chuzhdi-kauzi
https://www.segabg.com/category-video/shte-nareche-li-radev-putin-terorist

© Красимир Говедаров, Главен експерт




Гласувай:
13


Вълнообразно


1. nedovolen - Честит празник!
03.03 17:03
Освободени сме, но не свободни.
Свободата и здравето се заплащат. Може не с популярен метод.
Боли ме онова за интригите на набора, както и на двумандатно по-малкия.
:-)))
цитирай
2. kvg55 - До 1. nedovolen
03.03 17:47
"Освободени сме, но не свободни" – Точно. Ама причината и вината за това не е на руснаците, императора, Сталин, Брежнев и Путин.
цитирай
3. nedovolen - В момента въздушното пространство ...
03.03 18:33
В момента въздушното пространство над Иран е празно. Дали заради нашия празник.
Преди малко край нас прелетя един бандит, заради който много много неща много могат да станат. Координати съм ти изпратил.
Аз празнувам, щото е празно. Ако бе пълно, щях да пълнувам.
:-)))
цитирай
4. kvg55 - До 3. nedovolen
03.03 18:54
Самолетите излитат почти над главата ми и кацат точно пред прозореца ми. Откакто [us]самолетите паркираха на летището, трафикът на самолети замря, което друг човек е забелязал преди мен и ми обърна внимание, след което и аз започнах да се оглеждам и ослушвам. А от време–навреме от летището чувам шум от самолети, какъвто по сила досега не съм чувал.
цитирай
5. mt46 - ===
03.03 20:35
Според някои Радев може да се коалира с ПП, а според други – с ГЕРБ...
цитирай
6. kvg55 - До 5. mt46
03.03 23:01
Може, ама надали.
цитирай
7. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
04.03 00:26
Здравей, Краси!
Изборите се решават от чиновническата партия
Тя е под пара Като спечели Радев, ще и духне под опашката А ако го подкрепи, той няма да я закачи, защото няма да има нужда да се коалира с никое мекере!
Та тя може да изиграе този ход, да предаде батюшката За какво да гласуват членовете и за него, за да си отидат ли?
цитирай
8. cefules - Окончателно ме убеди да не гласувам ...
04.03 08:02
Окончателно ме убеди да не гласувам за него. Ще гласувам за Костадинов. Нещата трябва да се казват с истинските имена. Не може всяка безпринципна коалиция да се оправдава с политически решения.
цитирай
9. panti4 - Окончателно ме убеди да не гласувам ...
04.03 09:28
cefules написа:
Окончателно ме убеди да не гласувам за него. Ще гласувам за Костадинов. Нещата трябва да се казват с истинските имена. Не може всяка безпринципна коалиция да се оправдава с политически решения.


Напълно споделям мнението ти.И при мен чашата преля. Това с либералната регистрация беше истинско излагане за Радев и екипа му — изглежда сякаш принципите се жертват в името на някакви неясни политически схеми.
Прав си, че нещата трябва да се назовават с истинските им имена. Когато липсва последователност, е нормално човек да потърси алтернатива в лицето на Костадинов, където позициите са ясни и директни. Време е да спрем да приемаме „политическото решение“ като оправдание за липсата на морал в управлението.
цитирай
10. icansing - О, товарищ Фантомак е айсберг в океан с Чивас- Регал.
04.03 09:29
Лёдокол и маладец. Иде, иде раят по-бързо отколкото съм го ожидал. С Вожда и верните ПП (полный 'перёд) встъпваме в селенията на блаженството. Митрофанова се чуди и мае- толкоз' хубост, откъде?
цитирай
11. kvg55 - До 7. leonleonovpom2
04.03 12:46
Мда–а, сложна политическа партия, а чиновникът е нещо солидно, на което може да се разчита.
цитирай
12. kvg55 - До 8. cefules
04.03 12:49
Не съм запознат с партиите–носители на Радев, но щом я има думата социалдемократически, опортюнизмът е налице сигурен.
цитирай
13. kvg55 - До 9. panti4
04.03 12:52
А партията на Костя последна за влизане в Народното събрание при социологическите проучвания? ДПС преди нея. Българинът търси спокойствие и рахатлък.
цитирай
14. kvg55 - До 10. icansing
04.03 12:53
Хе–хе–хе, много хубаво – не е на хубаво.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 9112218
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43941
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930