Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
26.02 11:01 - © Простотии български
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 765 Коментари: 9 Гласове:
6

Последна промяна: 27.02 00:41

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
26.02.2026г.

     • На 19–ти февруари встъпи в правомощията си служебното правителство с министър–председател Андрей Гюров, което за първи път създаде злополучното министерство за честни избори … "Злополучно" – защото министърът, той и заместник министър–председател, престоя на поста си "от ден до пладне" … А това министерство има да върши най–много полезна работа и на него се възлагаше да промени наслоилата се с десетилетия представа за изборите у нас като нечестни, непрозрачни, манипулирани, купени и прочие.
Баща ми казваше : Дай на българина власт и му гледай сеира … Не знам сам ли беше стигнал до тази печална за племето ни констатация или отнякъде я е заимствал …
Сега ние гледаме сеира на наскоро овластилите се министри от служебното правителство … Четем вестник СЕГА и разсъждаваме :
"Кабинетът назначи 28 областни управители" – наистина областните управители имат някакво отношение и може би влияние върху изборния процес, но струва ли си за 3 месеца да се сменят. А няма да са само те, защото всеки областен управител ще тръгне да си назначава доверени нему служители … Това е така и е вън от съмнение, защото го потвърждават новините "Гюров назначи първите заместник–министри и "Новият министър върна шефа на педиатрията в София" (Но в тази новина четем "[министър] Околийски и [директор] Здравков са провели среща в Министерството на здравеопазването, по време на която са обсъдили належащите въпроси в лечебното заведение, както и най–неотложните проблеми в сектора", което е нещо различно от предните две новини, в които само се изброяват новоназначените) … Така че едни разговор на министър–председателя лично и с всеки поотделно с областните управители относно предстоящите избори и задълженията и отговорностите им би било по полезно; разговор със заместник–министрите за работата и поведението им по времето на служебния кабинет, също ще е по полезно … Уж все ни убеждават политиците "да се обединим", "да се обединим", а ето как глупаво разделят хората и обществото, вместо да покажат приемственост … А сайтът на Министерския съвет ни убеждава, че министър–председателят смятал изборите за "инвестиция в доверието между гражданите и институциите", в което ще се "убеждаваме" по нататък в материала, защото институциите не са сгради, а обществени структури – държавни и общински, организации в които властват и управляват политици и доверени тям служители;

image


"Вътрешният министър задействува отстраняването на главния секретар на МВР" – новината е от 20–ти петък и в нея четем : "Служебният министър на вътрешните работи Емил Дечев иска да бъде освободен главният секретар на МВР Мирослав Рашков. Това потвърди пред "Сега" Дечев. Мотивите му ще са ясни в понеделник, когато е заседанието на Министерския съвет, който трябва да реши да предложи на президента смяната. За да бъде завършена процедурата е нужен и президентски указ. Все още не е ясно кой ще бъде предложен за ключовия пост на Рашков" … Това е частен и конкретен случай на фундаменталния метод за мислене на българина относно общите работи : Не знам как трябва да е, но знам че не трябва да е така! (Не знам кого да сложа, но тоя ще го махна) … И на 23–ти в понеделник под заглавието "Кабинетът предложи освобождаването на главния секретар на МВР" четем : "Предложих на Министерския съвет да вземе решение, с което да предложи на президента главният секретар на МВР Мирослав Рашков да бъде освободен от длъжност, съобщи министърът на вътрешните работи Емил Дечев на брифинг в Министерския съвет след края на първото заседание на служебното правителство … "Ние като служебно правителство нямаме много време, за да организираме едни честни, справедливи и законосъобразни избори", каза служебният министър на вътрешните работи. Той обясни, че решението на служебния кабинет да предложи на Илияна Йотова да освободи главния секретар на МВР Мирослав Рашков е свързано включително и с местните избори в град Пазарджик, лошата организация и бавната реакция (основателен мотив). Дечев посочи и ужасяващото престъпление на хижа "Петрохан" и отсъствието на главния секретар, както и на неговия заместник пред медиите, за да обяснят какви данни има и какво се е случило, което даде възможност за развихрянето на всякакви теории (това не го приемам за състоятелен мотив за уволнение, защото данни може да има, но да не са още за изнасяне пред обществото от гледна точка на разследващите; а теориите, приказките и слуховете из махалата не можеш ги спреш, но те какво толкова пречат на замислената организация на изборите Ако има вече такъв замисъл в главата на министъра и со) … Дечев акцентира и върху "провала при разследването на заплахите към кмета на Бистрица" и това, че маскираните с бухалки нахлули през лятото в офиса му, не са разкрити … Министърът на вътрешните работи е установил, че главният секретар, който е на най–висшата професионална длъжност в МВР и който трябва да бъде за пример, не си плаща глобите за фишове по Закона за движение по пътищата (Айде стига, бе?! Че той има ли такива глоби? Нали се движи с "буркан" на колата)(основателен мотив за освобождаване от заеманата длъжност, ако има неплатени глоби). След наложена проверка от страна на Дечев и последвал теч на информация обаче, Мирослав Рашков е платил глобите си, стана ясно от думите на служебния министър на вътрешните работи (не е ясно кога ги е платилпреди или след проверката) … Дечев поиска и съдействие от медиите да открият къде е заместникът на Мирослав Рашков – Явор Серафимов (То у нас от самото им създаване, радиото и особено телевизията своевременно и професионално решават проблемите на отделния индивид и на обществото като цяло) … "В болница съм. Уведомил съм главния секретар на МВР и директора на "Човешки ресурси" на вътрешното ведомство", коментира заместник–главният секретар на МВР Явор Серафимов", разказва хуморески СЕГА … :

image


И продължава с небивалиците в същия този ден 23–ти февруари понеделник : "Правителството взима курс за махането и на и. ф. шефа на ДАНС" е заглавието, под което четем : "Правителството очевидно взима курс за махането и на и. ф. председателят на ДАНС Деньо Денев. Това става при много сложна юридическа игра", пише газетата …

"В момента секцията за ръководство на Агенцията има абсурден изглед. Там е посочено, че Деньо Денев е и. ф. председател и пак Деньо Денев е заместник–председател на ДАНС" … :

image

Този абсурден изглед има в момента секцията за ръководството на ДАНС, изнася вестник СЕГА

"За сложната юридическа игра" газетата разказва : "В понеделник стана ясно, че служебният Министерски съвет оттегля предложението до парламента за избор на председател на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС). На първото си заседание правителството е приело решение, с което отменя Решение № 750 от 2025–та година за предложение до Народното събрание за избор на председател на ДАНС.  Въпросното решение за предложение до Народното събрание е за избор на Деньо Денев за председател на ДАНС. То беше прието от Министерския съвет с премиер Росен Желязков през ноември 2025–та година … Очевидно целта е да не би Народното събрание, в което е ясно кой има мнозинство, да вземе че да направи Денев титуляр … Правителството на Росен Желязков пробва да направи Денев титуляр през миналата година, но тогавашният президент Румен Радев отказа да издаде указ. Затова мнозинството в НС в лицето на ГЕРБ, ДПС, ИТН, БСП, промени закона и направи така, че шефът на ДАНС не да (да не се) назначава с президентски указ, а да се избира от парламента. За да стане това обаче не стигна времето при редовния кабинет на Желязков, който предложи именно Денев за постоянен шеф. Сега се изтегля именно това предложение";
На брифинг в Министерския съвет (МС) във връзка с разполагането на военновъздушни средства на Съединените американски щати (САЩ) на [гражданското, цивилното] летище "Васил Левски", служебният министър на войната Атанас Запрянов (Виж ти : областните управители, заместникминистрите и други служители от предния МС пречат на новия МС, а Запрянов не пречи. Не пречи защото е връзката между основното, същественото и главното в политиката на "предишните" и "сегашните". А тази политика е показана на сурата на новия сайт на Министерството на войната) :

image

, та министърът на войната каза : 
"На военно–въздушната ни база "Враждебна" се провежда съвместно учение на [us]американските военновъздушни сили със нашите военновъздушни сили и базата по отношение предно разполагане на логистичен елемент, а именно самолети за зареждане във въздуха на летателни апарати. Това учение е планирано по искане на европейското командване … Така че не говорим за участие на летище в София във учение, а говорим за използуване на свободна паркоплощ от летище в София за летателните апарати. Това разполагане и това учение по никакъв начин не засягат дейността на международното ни летище "Васил Левски", неговата планова дейност, планиране на полетите със предимство на гражданските полети, както са били досега, както и не налага никакво затваряне на летището" … Това казва министърът, а мониторинговият канал Flightradar24 за проследяване на полети на самолети в реално време на карта, казва "Международното летище София ще бъде затворено за всички полети с изключение на военни полети" :

image


БНТ нацупено потвърди информацията на Flightradar24 и уточни, че според управата на аеродрома
профилактиката и ремонтите на шахти в близост до пистата пречи само на полетите на гражданските самолети, а на полетите на военните авиони не пречело :

image


"Другото което искам да разсея", продължи министърът "това учение по никакъв начин не е свързано с обстановката и преговорите на Съединените американски щати с Иран.
Никой не е искал от България нито територия, нито някакво военно участие във хипотетична бъдеща операция на въоръжените сили на Съединените американски щати срещу Иран";
А бе Запрянов, те нам тези масали, не нам! Кога самолетите се зареждат във въздуха? Когато летят продължително, стотици и до хиляда и повече километра – като от база в САЩ, Германия или Диего Гарсия примерно – до Иран. А защо се налага самолетите да правят рейдове на дълги разстояния? Защото е опасно за [us]самолетоносачите да се приближават до границите на Ислямска република Иран … А "никой не е искал от България нито територия, нито някакво военно участие", защото ние предварително сме дали съгласие веднъж завинаги и след като си дал задника си под наем и си свалил гащите си, никой не те пита съгласен ли си, а те опъват без да те питат, когато им потрябваш. Дори и да не си служил в казармата, министър на войната си – редно е да ги знаеш тези неща …
И като погледнах състава на правителството в сайта на Министерския съвет се плеснах по челото : за министъра на войната вече споменах; преди време нещо бях подочул за Надежда Нейнска, която стана известна на света като Надежда Михайлова, а у нас като "хубавото" Наде, и сега я виждам като служебен министър на външните работи. Вярно било … И търся аз "Нейнска" в Интернет да разбера накъде ще върви България във външната политика през следващите три месеца и попадам на ИЗЯВЛЕНИЕ на Управителния съвет на Българското дипломатическо дружество (БДД), в което се казва : "В качеството си на стабилна структура на гражданското общество и хранител на паметта на българската дипломатическа служба, бихме желали да споделим съображения във връзка с назначаването на новия служебен министър на външните работи, предизвикани от наш непосредствен опит от събитията в конкретния период от развитието на министерството при същия ръководител – Надежда Нейнски (тогава Михайлова)" … И след споделените съображения от УС на БДД "Въз основа на описаното по–горе, а то далеч не изчерпва миналия вътрешен и международен управленски актив на министър Надежда Михайлова, както и с твърдото намерение да следи внимателно и информира обществеността за действията на днешния министър Надежда Нейнски, с цел да не се допускат опасни рецидиви от нейна страна, Българското дипломатическо дружество специално обръща внимание още на този етап върху следните потенциални опасности :
Бърза промяна на действащи законови и основно подзаконови нормативни разпоредби и вътрешни правила, с цел създаване на подходяща юридическа база за прокарване на желани структурни, щатни, кадрови и други размествания в МВнР;
Подмяна на членовете на професионалните органи и звена, отговарящи за кариерното развитие и осъществяването на ротацията на служителите, с цел назначаване в министерството и изпращане на външни хора в българските представителства зад граница;
Отзоваване на кариерни дипломати, представяне на външни кандидатури и изпращане на нови посланици и генерални консули на свободни или предстоящи за овакантяване места в чужбина" …
Изявлението завършва с "Надяваме се също новоназначените министър и членове на неговия екип да не бъдат възнаградени с посланически постове [след приключването на мандатите им] за добре свършена разрушителна работа!" … Хи–хи–хи! …
Няма как наш министър–демократ да не вземе пример и "добри практики" от [us]министър. А Надежда Нейнска има блестящ пример – Мадлин Олбрайт – която практикуваше и беше известна с "дипломацията на брошките" … И Михайлова взема пример : "На 22–ри юни 1999–та година държавният секретар на САЩ Мадлин Олбрайт посети България. По време на посещението ѝ бяха проведени срещи с президента Петър Стоянов и с министъра на външните работи Надежда Михайлова" (МВнР на РБ); "Надежда Михайлова замина при Мадлин Олбрайт" (Mediapool.bg); "Олбрайт кани Надежда Михайлова в САЩ" (Дневник).
От Публикация на Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Bulgaria във Faceфук :

image
Вместо да четеш и слушаш глупостите на телевизионните бърборковци за външната политика на Република Българи, гледай брошката глупако, брошката гледай и мисли му

И още ей такива простотии :
Същият Йордан Божилов, който по телевизията ни разправяше за "приватизация на частните капитали в Русия" … А бе, глава "404";

image


"Заседанието може да продължи без министъра на вътрешните работи. Не защото ще изчезне, не защото ще скъса менискус, а защото срещу него беше задействувана операция по сплашване. Когато един министър започне да чисти МВР от зависимости, реакцията не закъснява. Появяват се сценаристи, появяват се сигнали, появяват се прокурори. Това няма да ни спре", заяви служебният министър–председател Андрей Гюров преди началото на днешното заседание на Министерския съвет";

image


"Премиерът Гюров заяви, че през последните 4 години Украйна не се бори само за себе си, а за една Европа, за един свят, [в] който силата е в правото, а не правото да е на силата. "Надяваме се на мир и силна Украйна", каза още той, "но докато това стане факт, трябва да продължим да подкрепяме Украйна". "Служебното правителство е гаранция, че тази подкрепа ще продължи", завърши Анрдей Гюров и беше бурно аплодиран".

image


Такива категорични изявления за подкрепа на нацисткия режим в Украйна
в сложната геополитическа обстановка, не са продукт на кой знае колко сложна мисловна дейност.

https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kabinetut-naznachi-28-oblastni-upraviteli
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/gyurov-naznachi-purvite-zam-ministri
https://www.segabg.com/hot/category-zdrave/noviyat-ministur-vurna-shefa-na-pediatriyata-sofiya
https://www.gov.bg/
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/vutreshniyat-ministur-zadeystva-otstranyavaneto-na-glavniya-sekretar-na-mvr
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/kabinetut-predlozhi-osvobozhdavaneto-na-glavniya-sekretar-na-mvr
https://www.dans.bg/bg/management
https://www.mod.bg/
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/sofiyskoto-letishte-vuvezhda-ogranicheniya-zaradi-samoletite-na-sasht
https://x.com/flightradar24/status/2024851374266085389
https://bntnews.bg/news/remont-zatvarya-letishte-vasil-levski-v-noshtta-sreshtu-23-i-24-fevruari-napomnyat-ot-stolichnoto-letishte-1380336news.html
https://www.youtube.com/watch?v=V1-kzzdwQcE
https://www.gov.bg/bg/pravitelstvo/sastav-na-pravitelstvoto/biografii/nadezhda-neynski-sluzheben-ministar-na-vanshnite-raboti
https://www.expert-bdd.com/index.php?option=com_content&view=article&id=3199:2026-02-24-08-15-03&catid=1&Itemid=55
https://www.mfa.bg/bg/customnews/37527
https://www.mediapool.bg/nadezhda-mihailova-zamina-pri-madlin-olbrait-news22270.html
https://www.dnevnik.bg/print/arhiv_pari/1997/06/01/1437129_olbrait_kani_n_mihailova_v_sasht/a6da2056be661a16a68aebfd801208fd/
https://www.facebook.com/MFABulgaria/posts/-%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%81%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%8A%D1%82-%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%80%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%82%D0%B8-%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-%D0%B2-%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%B7%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%B4/1318833690269367/
https://www.mod.bg/news9205
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2025/10/26/glavi-quot-404-quot.1966619?reply=5733492
https://www.gov.bg/bg/prestsentar/novini/premierat-andrey-gyurov-zadeystvana-e-operatsiya-po-splashvane-sluzhebnoto-pravitelstvo-nyama-da-se-ogane
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/premierut-sreshtu-vutreshniya-ministur-e-zadeystvana-operaciya-po-splashvane
https://www.segabg.com/category-bulgaria/gyurov-obeshta-nepokolebima-bulgarska-podkrepa-za-ukrayna
https://www.gov.bg/bg/prestsentar/novini/-premierat-gyurov-potvardi-balgarskata-pozitsiya-v-podkrepa-na-ukrayna-na-dneshnata-sreshta-na-%E2%80%9Ekoalitsiyata-na-zhelaeshtite%E2%80%9C

© Красимир Говедаров, Главен експерт







Тагове:   България,   Германия,   ДПС,   БСП,   Иран,   Украйна,   дневник,   БНТ,   МВнР,   областни управители,   Народното събрание,   Надежда Михайлова,   ГЕРБ,   Надежда Нейнски,   Мадлин Олбрайт,   Министерския съвет,   вестник Сега,   Росен Желязков,   министърът на вътрешните работи,   26 февруари,   служебното правителство,   хижа Петрохан,   Главният секретар на МВР,   Диего Гарсия,   ИТН,   Mediapoolbg,   Министерството на войната,   президента Петър Стоянов,   Държавна агенция Национална сигурност ДАНС,   Flightradar24,   подготовка на изборите,   ансрей гюров,   летището в софия,   служебното правителство с министър–председател Андрей Гюров,   Съединените американски щати САЩ,   летище Васил Левски,   база Враждебна,   служебният министър на войната Атанас Запрянов,   мониторинговият канал Flightradar24 за проследяване на полети на самолети в реално време на карта,   Съединените американски щати срещу Иран,   база в САЩ,   Българското дипломатическо дружество БДД,   МВнР на РБ,   дипломацията на брошките,   Публикация на Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Bulgaria във Faceфук,


Гласувай:
6


Вълнообразно


1. iw69 - Поредната
26.02 11:51
сбирщина от наведени политпомияри, готови на всичко пред господаря им.
Те се наддават кой да е по–угоден и по–ниско легнал пред тези от вън, за да могат след това да грабят народа.
цитирай
2. icansing - Не знам как го правиш,
26.02 11:54
При мен е друго- НИКАКВИ новини, защото се вбесявам от всяка, каквато и да е. Напоследък оставям да мърмори на руски компютъра и си върша по нещо. Ще се радвам да видя Гюров в Усрайна в стегната униформа. И зад него- изпънат Кокорчо по военному в стойка "А" Там им е мястото- тук не е Киев. И лами ще си имат- и "победи"- и всичко.
цитирай
3. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
26.02 12:28
Как се движиш в тази , силно заразна среда?
Те, папагалите са забавни обикновено, защото тези, за които говориш са явно такива! Но може да имат и птичи грип!
Имунизирай се, вземи мерки!
Но най- добре е, да ги елиминираш!
Те друго и не заслужават!
Освен гермек или сопа!
цитирай
4. nedovolen - В тези времена благороден човек не ...
26.02 17:20
В тези времена благороден човек не се стреми към политиката. Ако, не случайно, попадне подведен такъв, или напуска, или го "напускат".
От мен да го знаете.
:-)))
цитирай
5. kvg55 - До 1. iw69
26.02 18:00
Що за хора, къде са расли – къде са трева пасли?
цитирай
6. kvg55 - До 2. icansing
26.02 18:05
Не е само Гюров, много дьонмета са за утилизиране в Украйна.
цитирай
7. kvg55 - До 3. leonleonovpom2
26.02 18:08
Защо да ги елиминирам? Нали се забавлявам на техен гръб. А за имунизация – имунизиран съм с подигравателното си отношение към тях.
цитирай
8. kvg55 - До 4. nedovolen
26.02 18:09
Да, прав си, записваме си го.
цитирай
9. mt46 - ...
26.02 23:38
ПП е наречена педофилска партия, понеже се мъчи чрез разни сайтове и публикации да замаже истината за петроханската афера, да атакува официалната версия, да оневини п-фила Калушев, спонсориран от кмета Терзиев...
цитирай
10. kvg55 - До 9. mt46
27.02 19:15
САЩ си имат острова на Епщайн, а ние си имаме хижа "Петрохан" на Калушев. Всеки според възможностите си.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 9113942
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43941
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930