Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
18.05.2025 11:01 - © Де го чукаш, де се пука
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 1464 Коментари: 6 Гласове:
12

Последна промяна: 18.05.2025 11:15

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
18.05.2025г.
     · Попаднах на Обръщение на министър–председателя Бойко Борисов от 14.08.2020–та година, в което Баце казва : "Обещах своите решения – време е да ги съобщя! …
image
Това правителство убеди европейските ни партньори да ни приемат в най–вътрешния кръг на европейска интеграция – Еврозоната и Банковия съюз!;
разрушителният революционен реваншизъм не е в природата на българина (Да, бе, Баце! Новобуржоазията се оказа изключително злобна реваншистка и контрареволюционноразрушителна. При това сляпа и глупава разрушителна сила. И традиционно страхлива. Както съм отбелязал на страница 58ма в КнигатаТова което трябваше да се разгражда не са обори, заводи и паметници, то е нещо невидимо за сетивата. Това са тоталитарните обществени отношения. Но къде ти у нашите "демократи" толкова проницателност);
Не е достатъчно само да се разруши старият свят. Трябва да се знае какво ще се построи на негово място [казва той по повод протестите през месец юли 2020та година. В интерес на истината Водача и партията му не са участвали в разрушителни действия. Той "знае какво ще се построи" на мястото на стария святтова са пътища, магистрали, пречиствателни станции, спортни и концертни зали, стадиони по селатаи го строи. Само че обществото не е инфраструктурата, а хората и отношенията помежду им, те определят какъв е света – ама като нямаш обща култура, говориш глупости и нелепици. Видно е че Баце е проспал урока по литература за Димчовата "Светла вяра" :
За старий свят настават сетни дни;
разкъсват се верига след верига
и над самите му развалини
на правдата олтарът се въздига
А през 2020та година Бойко Борисов вече 1011 години строи своя свят, който никак не се различава от света преди него : на Троегъзата, на Симеон Борисов, на Костов и Софиянски];
И все пак – всичко е в ръцете на младите. Аз уважавам техния бунт. Те все още имат шанс да създадат ново, легитимно, демократично движение и ново поколение политически лидери с демократична представа за България. Време е младите хора да осъзнаят историческата си мисия и тежкия път, по който ще предложа заедно да поемем … Необходимо е раждането на ново поколение български лидери за бъдещето и нов основен закон на държавата (Е, родиха се и след 2 години родиха и партия "Продължаваме промяната". Но не поеха заедно. Защо?);
В името на демокрацията 2 пъти съм се оттеглял, когато съм усещал опитите за разделение на обществото. И въпреки това хората ме връщаха [и миналата година за трети път хората ме върнаха убедително с 11,7 процентни пункта преднина пред "младите хора"];
– Време е за рестарт – време е за решения : На основание член 87–ми, алинея 1–ва от Конституцията на Република България и член 76–ти, алинея 1–ва от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, ПП ГЕРБ ще внесе проект на нова Конституция на Република България … Време е не само за смяна на политическата система, а за рестарт на държавата (Според Уикипедията "основните типове политически системи са демокрации, тоталитарни режими и намиращ се между двата – авторитарни режимиСъвременната класификация включва също монархиите като отделен тип или като хибридна система от основните три" … Сега Баце отново е на власт, но още не е споменал ще сменя ли политическата система или вече е забравил?!) … Основният закон следва да бъде изграден така, че да е в унисон с европейските правила. Съгласно действащата Конституция, нова може да бъде приета само от Велико народно събрание … Затова аз предлагам свикването на Велико народно събрание, което да въведе редица съществени промени в Конституцията … Ще настояваме от всичките 400 народни представители в него, 200 да бъдат избрани пропорционално, а останалите 200 да бъдат избрани мажоритарно :
Ще предложим броят на народните представители от 240 да бъде намален на 120;
При Великото народно събрание броят на народните представители да бъде намален – от 400 на 280;
Ще прекратим Висшия съдебен съвет и ще предложим създаването на Съдебен съвет на съдиите и на Съдебен съвет на прокурорите. Двата съвета ще решават отделно кадровите въпроси, свързани със съдиите, от една страна и прокурорите и следователите, от друга;
• Мандатът на председателя на Върховния касационен съд, на Върховния административен съд и на Главния прокурор предлагаме да бъде пет години;
Ще предложим да се ограничат правомощията на министъра на правосъдието само до това да предлага проекти на бюджети на съответните органи и да управлява недвижимите имоти на съдебната власт;
Ще предложим към съветите на съдиите и прокурорите да се създадат отделни инспекторати, тоест да не е един инспекторат, както е в момента. Всеки от двата инспектората се състои от главен инспектор и петима инспектори;
Ще предложим да се въведе институтът на индивидуалната конституционна жалба;
Ще предложим Главният прокурор на всеки шест месеца да бъде изслушван от Народното събрание и докладът му да бъде приеман. Докладът обхваща прилагането на закона за дейността на прокуратурата и разследващите органи;
Народното събрание може да изслушва Главния прокурор по въпроси, свързани с конкретни наказателни производства, след разрешение на наблюдаващия прокурор …
(Към днешна дата Висшия съдебен съвет не е прекратен, а да е внесен проект на нова Конституция на Република България не съм чул. Е, направиха се някакви промени в нея, които май повече объркаха политическата система, отколкото да я оправят и прояснят).
В целият текст на Обръщението Баце е употребил "солта на доклада" 28 пъти
В сряда при Цафцанка Ризова Роско Плевнелиев ни разтвори широко дверите на светлото и богато еврозонно бъдеще : "В момента в който Европа се е отворила за нас и ни дава всичко, Европа ни дава сигурност; ако ние влезем в Еврозоната, нито една повече българска банка не може да фалира, защото те ще бъдат част от европейския механизъм за стабилизиране и солидарност; ако ние влезем в Еврозоната, България не може да фалира, щото ще ни бъде помогнато, така както беше помогнато на Гърция, Испания, Португалия (И се запитвам първо : защо след 10 годишно присъствие в Еврозоната Гърция, близка до нас по икономически възможности и манталитет на населението, стигна до фалит?; и второ : тази Германия, на която може да се наложи да спасява България, не е онази Германия, която преди 15на години спаси Гърция. И не само Германия, а почти всички останали държави от "богатата демократична Европа", която отгоре на всичко все повече се милитаризира); ако ние влезем в Еврозоната, инвеститорите ще кажат : стабилност; ако ние влезем в Еврозоната, ние няма да плащаме милиарди всяка година за превалутиране, които ги плащат обикновените български граждани … Хората трябва да знаят – това е един момент решителен за България [каквито решителни моменти сме имали и преди : на 24ти август/6ти септември 1915–та година и на 1–ви март 1941ва година] и то не за нас, той е решителен за наште деца – дали искаме наште деца да се интегрират с демократична Европа, да бъдат равни на германчетата (?), на швейцарците [които като по–глупави и изостанали не са членове нито на Евроколхоза, нито на Еврозоната], на австрийците. Ако искаме това … ?! … Забележете какво ще се случи, нека да кажем на хората, в следващите две години : Влизайки в Еврозоната, ще се отключат нови механизми на финансиране, още по–ниски лихви; на туй отгоре резервът на Българската национална банка ще може бъде използван по–умно (Не е сигурно. Влизането в Еврозоната няма да налее ум в ничия българска глава, но със сигурност ще налее пари в нечии джобове) за да захрани нашта икономика; на банките, които в момента имат удържани 12,5 % от техните активи от БНБ кеш, стои вързан; ще бъде отпуснат за да може хората и фирмите да получат и малките компании още по–изгодни кредити; ще се дигне и рейтинга на България, ще намалят още повече лихвите; ще приемем законодателство за да разчистиме сивата икономика, ще започне да изсветлява (Лелее, че те брюкселските чиновници за 18 години не успяха да ни наложат такова законодателство, още колко ли години ще са им нужни за това?); ще се ангажираме с институциите и ще се интегрираме с институциите на богата и демократична Европа (Ама тя как ще да преодолее гнусливостта си?), а не с Кремълските диктаторски изпълнения (Пази боже и чувай боже и не давай). И най–важното, забележете, чака ни още година и половина на изключително важни решения (за важните и решителни моменти и решения направих кратка историческа ретроспекция малко погоре), например : отпушване (кой ги е запушвал до сега?) на модернизационни проекти, милиардни – ядрена централа (А стига, бе! Затова ли развалихме договора с Незалежната за продажбата на реакторите?), магистралите на България ще могат да бъдат довършени … хората да решат".
В цитирания текст от Плевнелиев, той е употребил "солта на доклада" 14 пъти
(И тоя не знае как правилно се изговаря думата съдилища) …
"По–скоро той [президентът] даде аргументи на проевропейските сили, обедини ги, те имат кауза, има цел и аз ще кажа, че това правителство от тук нататък вече няма друг ход, освен да изкара дори, или минимум, или поне до средата на 2 и 27–ма година …
Не влизайки България в Еврозоната, тя остава в периферията на Европа (?). Същевременно на 150–200 километра от нас може би още от утре ще стане ясно, че ние ще имаме замразен конфликт (вече стана ясно, че "мороженое" няма да има. Мороженоето го излапа Байдън, има го на много снимки. Имаше и един колаж, който не успях да открия, на който Байдън ближе лакомо, а Наполеончик гледа). Това е много опасно за България – замразяването, но не трайното решаване на конфликта между Украйна и Русия", предрече още Росен Плевнелиев
image

Така започнахме още от годините на "Времето е наше!" и "С малко, но завинаги!" – едно си приказваме, а в действителност друго излиза. Въпрос на избор, както казват демократите.

https://www.gov.bg/special/bg/prestsentar/novini/obrashtenie-na-ministar-predsedatelya-boyko-borisov
https://litclub.bg/library/bg/debelianov/sviara.htm
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0

© Красимир Говедаров, Главен експерт






Гласувай:
12


Вълнообразно


1. planinitenabulgaria - Когато става въпрос за К/рави/В/олове/Г/оведа/55/ брава, / тогава се изявявайте като
18.05.2025 11:56
аналЛизатор на руководителите на простащината в страната, по други теми мислите Ви са неелави...
цитирай
2. kvg55 - До 1. planinitenabulgaria
18.05.2025 12:51
Бае Коста, от зелена тиква семки не щъ.
цитирай
3. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
18.05.2025 16:42
Комсомолският секретар П. изкара целия си мандат в чакане на директиви, какво да прави? Едно самостоятелно решение не можеше да вземе, до такава степен беше неуверен? Бате Б. тогава съвмеместяваше три длъжности( а вероятно и повече ) ? Освен неговата , на кмет на София и на президент
Виждаше се неконфортното състояние на П!
Отдъхна си, като приключи мандата! И хората си отдъхнаха То беше живо мъчение да го гледа човек като пате в кълчища!
И с всеки изминат ден от края на мандата му растеше неговата увереност, в геометрична прогресия! Колко вещ и компетентен по всички въпроси е бил!? И не само това
Как в бъдещето мътно, той гледа ясно!
Попадение е на мяучещата Писанка, точно той да тълкува бъ дещето! Не можещият да се справи с настоящето?
цитирай
4. kvg55 - До 3. leonleonovpom2
18.05.2025 17:51
Ха–ха–ха, "Бате Б. тогава съвмеместяваше три длъжности (а вероятно и повече) ? Освен неговата, на кмет на София и на президент" – така беше. А ние с жената отдавна сме установили, че когато не са на власт, нашите политици знаят какво и как трябва да се прави, а когато влязат във властта правят съвсем друго.
"Отдъхна си, като приключи мандата! И хората си отдъхнаха" – Хи–хи–хи, ох!
цитирай
5. nedovolen - За човек, дето като му стане студ...
18.05.2025 20:20
За човек, дето като му стане студено, завърта Слънцето на шест и не ходи по Земята, а кара тя да се върти около него, не ми се чете.
:-)))
цитирай
6. mt46 - ...
18.05.2025 21:04
– Време е за рестарт – време е за решения : На основание член 87–ми, алинея 1–ва от Конституцията на Република България и член 76–ти, алинея 1–ва от Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, ПП ГЕРБ ще внесе проект на нова Конституция на Република България … Време е не само за смяна на политическата система, а за рестарт на държавата...
Това ББ го е обещал през 2020 г.? Не е ли голям лъжец, мошеник?...
цитирай
7. kvg55 - До 6. mt46
18.05.2025 21:22
"Не е ли голям лъжец, мошеник?" – Не знам. Това избирателите да кажат.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 8964678
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43927
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930