Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
29.01.2025 11:01 - © О, спят ли [BG]атлантиците? О, [BG]атлантиците не видят ли?
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 894 Коментари: 8 Гласове:
13

Последна промяна: 29.01.2025 11:51

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
29.01.2025г.

     Още в първия си работен ден 47–ят президент на Съединените щати Доналд Тръмп подписа изпълнителната заповед относно "героико–патриотичното възпитание" на [us]американските граждани "Възстановяване на имена, които почитат [us]американското величие", в която написа : "С правомощията, предоставени ми като президент от Конституцията и законите на Съединените американски щати, с настоящото се нарежда :
Раздел 1. Цел и политика. В национален интерес е да популяризираме изключителното наследство на нашата нация и да гарантираме, че бъдещите поколения [us]американски граждани ще празнуват наследството на нашите [us]американски герои. Наименуването на нашите национални съкровища, включително спиращи дъха природни чудеса и исторически произведения на изкуството, трябва да почете приноса на далновидни и патриотични [us]американци в богатото минало на нашата нация …
image
Раздел 4. Американският залив. (a) Районът известен преди като Мексиканския залив, отдавна е бил неразделна придобивка на нашата някога процъфтяваща нация и е останал незаличима част от [US]Америка. Заливът беше решаваща артерия за ранната търговия и глобалната търговия на [US]Америка. Това е най–големият залив в света, а бреговата линия на Съединените щати по протежение на това забележително водно тяло се простира на над 1700 мили и обхваща близо 160 милиона акра. Нейните природни ресурси и дива природа остават централни за икономиката на [US]Америка днес. Изобилната геология на този басейн го е превърнала в един от най–удивителните петролни и газови региони в света, осигуряващ приблизително 14 % от производството на суров петрол на нашата нация и изобилие от природен газ, и постоянно движи нови и иновативни технологии, които са позволили да се докоснем до някои от най–дълбоките и богати петролни резервоари в света. Заливът също така е дом на оживен американски риболов, гъмжащ от скобар, скарида, групер, каменен рак и други видове, и е признат за един от най–продуктивните риболовни райони в света, с втория по големина обем разтоварен търговски риболов по региони в нацията, допринасяйки милиони долари за местните [us]американски икономики. Заливът също е любима дестинация за [us]американския туризъм и развлекателни дейности. Освен това заливът е жизненоважен регион за многомилиардната морска индустрия на САЩ, осигурявайки някои от най–големите и впечатляващи пристанища в света. Заливът ще продължи да играе ключова роля в оформянето на бъдещето на [US]Америка и глобалната икономика и като признание за този процъфтяващ икономически ресурс и критичното му значение за икономиката на нашата нация и нейните хора, нареждам той официално да бъде преименуван на [US]Американския залив" …
Ла Манш (Ламанша и Ламаншът) е проток (пролив) между остров Великобритания на север и западното крайбрежие на Европа – Франция на юг и югоизток. Заедно с тесния проток Па дьо Кале свързва Северно море на североизток с Атлантическия океан на запад … По времето на Римската империя протокът е наричан Британски океан (Oceanus Britannicus), а през Средните векове – Британско море … Протокът се характеризира с преобладаващо мъгливо и ветровито време, което затруднява корабоплаването в него … Известен е с преплуването му (плувен маратон), в което на 24–ти август 2007–ма година Петър Стойчев преплува протока за време под актуалния тогава рекорд от 7:03.50 часа и поставя нов рекорд от 6:57.50 часа …
Проливът Ла Манш се свързва с [US]Америка, със Съединените щати, във връзка с Операция "Овърлорд", когато на 6–ти юни 1944–та година близо 160000 [us]американски, британски и канадски войници преминават Ла Манша от север (остров Великобритания) на юг (Франция) и дебаркират на френския бряг в областта Нормандия (Десантът в Нормандия), с което се дава началото на Операция "Овърлорд" – откриване на втори фронт от Запад срещу Нацистка Германия от Съюзническите сили …
"[US]Американският предприемач [и политическа дружка на Доналд Тръмп] Илон Мъск предложи ново име за Ламанша, който разделя Британия и Франция. За това бизнесменът написа в социалната мрежа "X"–ъ (бивша Twitter) … По–специално, Мъск предложи проливът да бъде именуван на първия президент на САЩ Джордж Вашингтон и придружи текста със снимка, показваща Ламанша с новото му име", научаваме от публикацията на Евгения Караваева в Деловая газета «Взгляд» : "Ново име за водата, която разделя Англия и Франция", пише Илон в профила си в Twitter
image
"Каналът на Джордж Вашингтон" от публикацията на Илон Мъск в "X"–ъ

И тука подсещам [us]милиардера – На 6–ти май 1994–та година Бети 2 и френския президент Франсоа Митеран откриват официално тунела под Ламанша наричан Евротунела (?!) …
Предвид новите политически тенденции в [us]американската топонимия, наименованието на макротопонимът дромонимът "Евротунела" е неподходящо … "[US]тунела" е подходящото …
На 1–ви юли 2021–ва година Върховната Рада на Украйна преименува селището от градски тип Новгородское на селище от градски тип Ню Йорк, като по този начин върна предишното му историческо име … Можеха и да не го правят. Но след като прозорливо го направиха, получиха от Съединените щати десетки милиарди долари – доста над 50 …
image

Бившият украински президент Петро Порошенко участва в церемонията по откриването на селището от градски тип Ню Йорк в Украйна. Той разказа за това на страниците си в социалните мрежи : "Не всеки знае, но Украйна има свой собствен Ню Йорк. Това стана в резултат на решението на Върховната Рада да върне на Новгород историческото му име"

"Представете си какво би станало, ако вестниците излязат със заглавия, че Ню Йорк е бил обстрелян! Веднага ще пристигне НАТО и войната ще свърши", шегува се председателката на Общинския съвет на Новгородское в Донбас Татяна Краско, съвсем сериозен е Deutsche Welle … "Министерството на отбраната на Руската федерация съобщи … , че е поело контрола над селището от градски тип Ню Йорк в Донецка област", рони сълзи "20 августа 2024" радио "Свобода" и дава линк към страницата на МО на РФ в Telegram–канала … "Улиците на Ню Йорк се разчистват от нацистите. Сводка на СВО за сутринта на 19 август", ехидничи АиФ …
На украинците милиарди долари, на канадците "данъчни и военни облекчения и добро здравеопазване за присъединяването им към САЩ" … "Бих искал да видя Канада да бъде 51–ят щат. Канадските граждани, ако това се случи, ще получат много голямо намаление на данъците – огромно намаление на данъците – защото те са много високи – канадците са високо обложени. И няма да се притесняват за военните. Няма да се налага да се тревожат за много от нещата. Ще имат по–добри здравни осигуровки. Ще имат много по–добро здравно покритие", обявил в Бележки на президента Тръмп по време на брифинга за урагана Хелен. А на нас визи.
Бившият български президент Росен Плевнелиев от когото Доналд Тръмп взема идеи за просперитета на нацията и държавата :
"Светът е в криза вече пета година, но нашите доходи и просперитет зависят найвече от това какво произвеждаме, как използваме ресурсите, колко сме ефективни като нация. Не трябва да чакаме да свърши кризата или на поредните избори да ни обещаят всичко, а да запретнем ръкави и да си подредим държавата и собствения живот. Ден по ден, заедно и в правилната посока!", каза президент Плевнелиев в Първата си новогодишна реч при посрещането на 2013та година
image


"През
последните години нацията ни пострада многоИ нашият основен приоритет ще бъде да създадем нация, която е горда, просперираща и свободна … [US]Америка отново ще бъде производствена нация и ние имаме нещо, което никоя друга производствена нация никога няма да иманайголямото количество петрол и газ от всяка страна на земятаи ние ще го използвамевсеки ден под нашето управление на американски патриоти, ние ще работимс достойнство, мощ и силание ще се стремим заедноЩе се движим целенасочено и бързо, за да върнем надеждата, просперитета, безопасността и мира за гражданите", произнесе президент Тръмп в речта си при встъпването си в длъжност
image

, Поздравявайки българите с настъпването на Новата 2013–та година, пренесе виртуално, ако не България, то поне себе си, в Съединените американски щати …  И конкретно в курорта Аспен в известната Rocky Mountain (Скалистите планини) в щата Колорадо, Северна Америка.
Слушат ли българските атлантици и [us]американофили що дума Дончо, какви съображения изказва, какви тезиси излага, какви идеи подхвърля, какви намерения има да осъществява и въобще интересуват ли се българите–атлантици що става във и около любимата им USA?
Не слушат и не се интересуват! Защото ако слушаха, нямаше да дремят, а щяха незабавно да се задействат. Ей го Асен Агов : "Аз не вярвам на нито една дума, която казва Путин вече", призна пилигримът на "свободния свят" в "Офанзива" с Любо Огнянов по NOVA …
Не вярва на Путин, защото слуша Путин … Ако слушаше Тръмп   , щеше да каже "Аз вярвам на Тръмп [още преди да се е изказал]" … Ама само с "вярвам" не става. Трябва и здраво рамо.
А ето що загатна Тръмп в Лас Вегас, което нашите [us]атлантици не схващат : "Знаете ли, от години, от десетилетия, ние сме с еднакъв размер квадратни футове – може да сме станали и по–малки – но може да разширим държавата съвсем скоро" …
А това става във и около "великите" капиталистически Съединени американски щати –
– Calexit : "Инициативата "Calexit", която позволява на Калифорния да се отдели от Съединените щати, получи разрешение за законно събиране на подписи"
image

"Канада ще прави анти–САЩ съюз … Поканата е към Мексико, Обединеното кралство и Евроколхоза", донася проатлантическата газета вестник СЕГА
image

Обичащите [US]Америка българи–атлантици вече са там, но това не е достатъчно. Сега там те са като дърво без корен : "Във всички случаи ние му стискаме палци тук, дори тези които не са съгласни с неговата политическа философия. Стискаме палци, защото ако успее този икономически подход, това означава, че са успели [us]американците … и ако успее (тоя пък се съмнява) [US]Америка – ще успее останалият свят", стиска палци за Дончо журналистът от Канзас Иво Иванов … Тука обаче има едно "ако" и затова ние не трябва да чакаме, а да дадем своя принос в успяването на [US]Америка на място, на терен, както се казва, на нейна територия! И както казах, само с "вярвам" не става. И само със "стискане на палци" не става.
На нейна територия! Това българските [us]атлантици разбират ли го?
image

А бе прави се нещо, ама мижаво за 55 месеца само 22 подписа – по 0,4 подписа на месец
image

https://www.marxists.org/bulgarsky/books/pol_rechnik.pdf
https://www.marxists.org/bulgarsky/books/propagandista.pdf
https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/2025/01/restoring-names-that-honor-american-greatness/
https://vz.ru/news/2025/1/26/1310878.html
https://x.com/elonmusk/status/1883412365498003505
https://www.gazeta.ru/social/news/2021/07/06/n_16208612.shtml
https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D1%8E-%D0%B9%D0%BE%D1%80%D0%BA-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0/a-56594903
https://www.svoboda.org/a/minoborony-rossii-zayavilo-o-zahvate-donbasskogo-posyolka-njyu-york/33085726.html
https://t.me/mod_russia/42376
https://aif.ru/politics/russia/ulicy-nyu-yorka-ochishchayut-ot-nacistov-svodka-svo-na-utro-19-avgusta
https://vz.ru/news/2025/1/24/1310687.html
https://www.whitehouse.gov/remarks/2025/01/remarks-by-president-trump-during-hurricane-helene-briefing/
https://www.president.bg/speeches-and-statements982/novogodishno-obrashtenie-na-prezidenta-rosen-plevneliev-kam-natsiyata.html?lang=bg&skipMobile=1
https://www.whitehouse.gov/remarks/2025/01/the-inaugural-address/
https://varnautre.bg/2013/01/02/149031-pamporovo_ili_skalistite_planini_koy_podvede_plevneliev_video
https://vz.ru/news/2025/1/26/1310837.html
https://nova.bg/news/view/2025/01/25/485008/%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BD-%D0%B0%D0%B3%D0%BE%D0%B2-%D1%83%D0%B4%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B5%D1%81%D0%B5-%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD-%D1%81%D1%8A%D1%89%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%85%D0%B0-%D1%80%D0%BE%D0%BB%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BE%D1%81%D0%B2%D0%BE%D0%B1%D0%BE%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%80%D1%8F%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BE%D1%82-galaxy-leader/
https://www.whitehouse.gov/remarks/2025/01/remarks-by-president-trump-on-the-economy-in-las-vegas-nv/
https://nypost.com/2025/01/25/us-news/california-ballot-measure-would-result-in/
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/kanada-shte-pravi-anti-sasht-suyuz
https://bnt.bg/news/govori-sega-25012025-336155news.html
https://www.peticiq.com/-_51

© Красимир Говедаров, Главен експерт



Тагове:   Франция,   Калифорния,   Канада,   НАТО,   Мексико,   Колорадо,   Канзас,   британия,   Ню Йорк,   нацистка Германия,   Мексиканския залив,   петър стойчев,   САЩ,   Twitter,   Европа,   Северна Америка,   Путин,   Росен Плевнелиев,   deutsche welle,   Доналд Тръмп,   nova,   Асен Агов,   Запад,   Атлантическия океан,   вестник Сега,   Ламанша,   Съединени щати,   Римската империя,   Съединените американски щати,   Ла Манш,   Rocky Mountain,   скалистите планини,   Илон Мъск,   Ла Манша,   аиф,   29 януари,   Върховната рада,   Конституцията и законите на Съединените американски щати,   Министерството на отбраната на Руската федерация,   СВО,   Telegram–канала,   Деловая газета «Взгляд»,   операция овърлорд,   47–ят президент на Съединените щати Доналд Тръмп,   USАмериканския залив,   Ламаншът,   Съюзническите сили,   френския президент Франсоа Митеран,   Евротунела,   Инициативата Calexit,   урагана Хелен,


Гласувай:
13


Вълнообразно


1. iw69 - Атлантиците
29.01.2025 11:08
като цяло не са от най-умните.
цитирай
2. icansing - БГ Ганювците прекалят с извращенията,
29.01.2025 11:09
погнат ги Новоганювци и "партньори"- па си завият края с награбеното и всичко отново.
цитирай
3. nedovolen - Бг евроатлантиците взели по един ...
29.01.2025 12:46
Бг евроатлантиците взели по един бинокъл и се дзверят да видят изгрева през океана. Не, драги, изгрева е от Изтока.
На запад е залез.
:-)))
цитирай
4. kvg55 - До 1. iw69
29.01.2025 13:52
Не "от най", те никак не са умни. Нещо повече – много са глупави.
цитирай
5. kvg55 - До 12. icansing
29.01.2025 13:55
Ха–ха–ха!
"па си завият края" – "Прибере ти гюла завий си края нанякъде".
цитирай
6. kvg55 - До 3. nedovolen
29.01.2025 13:59
Гледат, гледат – • Когато мъглата е зад очите ти, непременно ще сбъркаш пътя.
цитирай
7. mt46 - ...
29.01.2025 23:27
Комунягите много обичат да се подиграват на Щатите и да бранят до дупка пропадналия Съветски съюз... Пропагандата е едностранчива и манипулативна, често и лъжлива...
цитирай
8. kvg55 - До 7. mt46
30.01.2025 00:00
Разочарован съм. Думите са убедителни, когато са подкрепени с числа. А това правят и Маркс, и Енгелс, и Ленин, и Георги Димитров. У Димитър Благоев не съм забелязал числа. Едно преброяване, колко пъти в текста е споменат Съветския съюз и колко пъти Съединените щати, би свършило работа.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 8964465
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43927
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930