Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
30.12.2024 11:01 - © Грузия – България на Кавказ
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 1838 Коментари: 17 Гласове:
13

Последна промяна: 30.12.2024 21:41

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
30.12.2024г.

     "Километрични живи вериги се извиха по улиците на грузинските градове в следобедните часове. Протестът е срещу управляващата партия "Грузинска мечта" и в подкрепа на европейското бъдеще на страната. Демонстрациите набират сила ден преди края на  шестгодишния мандат на проевропейския президент Саломе Зарубишвили", облъчва ни БНТ–то в централната си емисия на "По света и у нас" и ни показва ето такива едни картинки
image

image

image

"Вериги на единството" изкараха масово грузинците по улиците точно месец след решението на правителството да замрази преговорите за членство на страната в Евроколхоза. Членове на опозиционни партии, обществени организации, жени, мъже и деца, се хванаха за ръце за да покажат, че са обединени около
стремежа към европейско бъдеще на страната и около отказа да признаят резултатите от изборите на 26–ти октомври, които върнаха (не я върнаха, а утвърдиха) "Грузинска мечта" на власт … Към живата верига в Тбилиси се присъедини и президента Саломе Зарубишвили. Утре изтича нейния 6 годишен мандат. Тя трябва да бъде сменена на поста от бившия футболист на "Манчестър сити" Михаил Кавелашвили, избран с подкрепата на управляващата партия "Грузинска мечта". Седемдесет и две годишната Зарубишвили определи като пародия процеса на избор, в който Кавелашвили беше единствен кандидат. Тя вече обяви, че няма да се откаже от поста си и че ако бъде принудена да напусне, превземането на държавата от управляващите ще бъде пълно. А суверенитетът на Грузия ще е в ръцете на партия, която Зарубишвили обвинява, че служи на Москва" …
Този текст върви редом с картинките на протестиращите "вериги на единството".
Ние отдавна си осигурихме "европейско бъдеще", но сега сме в "европейското настояще", което е много по–важно за грузинците, защото в настоящето се залагат основите на бъдещето. Сега ако попитате Станишев, Симеон Борисов и Ахмед Доган, чието правителство преди 18 години ни приобщи към "европейското бъдеще", как са си го представяли, а то няма как да не са си го представяли някак, надали ще могат да кажат нещо смислено. Но със сигурност не са си представяли тогава "европейското бъдеще" такова, каквото е "европейското настояще" – никой не желае да се въвлича във война, особено пък с ядрена сила, особено пък с Руската федерация, защото се знае, че Русия завършва войните, които другите започват, в своя полза.
image

"Имаме две важни искания : Освобождаване на задържаните по време на протестите и нови избори. Тук сме защото виждаме, че "тази държава" върви в грешна посока. Искаме да я насочим към Европа. И да направим живота подобър за себе си и децата си, а това правителство не е тук за това. Време им е да си ходят", ни казва тази евроориентирана грузинска кака, която не знае, че в Уикипедията пише : Грузия е държава в Източна Европа

Преди 18 и + години нашите либерали са били, ако не "по–умни и благоразумни", то поне по–щастливи и блажени невежи от грузинските "развълнувани" либерали днес, защото тогава Европа живееше в мир; за развихрилата се през 2008–ма година финансова криза масата хора не подозираха; малцина разбраха посланията за бъдещето в
Изказването на президента на Руската федерация Владимир Путин на Мюнхенската конференция по политиката за сигурност на 10–ти февруари 2007–ма година … А и Батька Лукашенко тогава го играеше "многовекторно" във външната политика на Беларус, за която през 2005–та година в доклад на Световната банка се отбелязва, че икономиката на Беларус е "реална и крепка" (rйelle et robuste) и приходите се разпределят широко и равномерно сред населението на страната. При президентството на Лукашенко безработицата е под 2 %, бедността е снижена и средният месечен доход има много по–голям приоритет отколкото сред други страни от бившия СССР, включително Украйна … Та тогава глобализмът и либерастията бяха във възход …
Със състоянието на икономиката в "европейското настояще", както и по много други важни социални – образование, здравеопазване и сигурност – и жизнени показатели като щастие на населението, грамотност, престъпност, България въобще не може да се сравнява с Беларус …
Ние се зачленихме в Евроколхоза при добро "европейско настояще" и водещо към край на Историята [според глупака Фукуяма] настъпление на глобализма и либерастията, и с мечти за още по–добро "европейско бъдеще". А грузинските либерали напъват към Евроколхоза при стагнираща и регресираща евроколхозна икономика и тъпо, но упорито воюващ с Руската федерация Евроколхоз … Общото между едните и другите е, че още не знаят, че България и Грузия са европейски държави и продължават да ни приобщават към Европа …
Сега, известно е, че след лошото идва добро. Както казваше баба ми, която беше преживяла четири войни, като след втората останала кръгло сираче : "Видиш ли добро – не радвай се, видиш ли зло – не плаши се", защото те се редуват. И дали на истината, че след лошото "европейско настояще", докато доброволно ги анексират в Евроколхоза, ще настъпи прекрасно "европейско бъдеще", се надяват GE либералите, нямам представа …
Въпросът е на какъв етап е лошото "европейско настояще" – в началото, на върха или вече отминава? Аз например отдавна пиша за предстоящото неизбежно разпадане на Евроколхоза.
Ако сравним представата от преди две години на чичко Борел за Евроколхоза изразена устно с думите "Да, Европа е градина … Хубава малка градина", с днешни заглавия на статии като "САЩ постигнаха своето : Европа пада под украинския газов нож", "Икономическа криза във Финландия: Деца искат спално бельо и паста за зъби за Коледа", "Назован е градът (Нарва в Естония), който ще стане мястото на избухването на Третата световна война", "Локомотивът" се превърна в "котва" : потъващата Германия дърпа със себе си на дъното Белгия и другите страни от Евроколхоза", "Германия върви надясно", "Европейците се готвят да се спасяват поединично", "Чешката република финансира грузинските хулигани на фона на обедняването на собствените си граждани" и подобни, лошото "европейско настояще" здраво настъпва към бъдещето, което бъдеще за мислещите и проницателни хора няма да е като в представите на "развълнуваните" грузински либерали, то в този контекст оптимизмът и усилията им да насочат Грузия към Европа, където тя и без това си е, изглеждат глупаво и смешно …
Знаем как се повтаря Историята и май близкото минало на България се проектира в Грузия, още повече, че националния ѝ девиз е като българския : "Силата е в единството" …
image

След онези протести на 10ти януари 1997–ма година все пак България тръгна безапелационно по пътя към Евроколхоза и към сатаНАТО

И друг "български елемент" има привнесен в либералното грузинско общество : "тази държава", казва за родината си грузинската кака показана по горе. "Тази държава" и "тази страна", казваше пренебрежително за родната си България и Фико, той и въведе в употреба тези понятия. А първият български демократично назначен (избран) министър–председател е политически свързан с Грузия, където както виждаме, е оставил видим и значим отпечатък – През 2010–та година се кандидатира за ръководител на делегацията на Евроколхоза в Грузия и на 15–ти септември 2010–та година върховната представителка на Евроколхоза по външна политика Катрин Ащън го определя за ръководител на постоянното представителство на Евроколхоза в Грузия до 2014–та година, пише в биографията му в Уикипедията … Ето, "и ний сме дали нещо на светът", както отбелязва народният ни поет. И продължаваме да даваме – след десет години посятите от българина либерални идеи и либерално отношение към род и родина раждат сочни плодове в братска Грузия … И пак си спомняме народния поет : от "и семето чудно падаше в сърцата и бързо растеше за жътва богата" до "и в десет години тайно и полека грузинецът порасте на няколко века!" … Не е ли това чудо на чудесата? Чудо е! Това са чудесата на либералната демокрация и пазарна икономика – след 18 години се надяваме на чуждестранните инвестиции да ни хранят
image

и не вярваме в светлото евроколхозно бъдеще

image

Но според Историческия материализъм обществените процеси винаги трябва да се тълкуват от гледна точка на материалния интерес на участващите в тях индивиди : с протестите у нас през 1997–ма година се свързва името на Сорос и фондацията му "Отровено общество" – "Институт  Отворено общество  – София е неправителственa организация за осъществяване на
дейност в обществена полза, която отстоява ценностите на отвореното общество в България и подпомага интеграцията на страната към Европейския съюз. Институтът е учреден през 1990–та година с дарение от господин Джордж Сорос", пише в сайта му … Протестите в Грузия се точат непрекъснато вече два месеца. Гледам и се питам : тези хора не ходят ли на работа, от какво се издържат, ако работят, не им ли се иска в събота и неделя да си почиват и какво ги кара "да мислят", че "Грузинска мечта", която за втори пореден път печели парламентарните избори и този път убедително с 53,93 %, два месеца след изборите е "време да си ходи" … И че изборът на Михаил Кавелашвили за президент, избран с 55,55 % от гласовете (с 224 от 300 възможни) е "пародия" … Ама Кавелашвили бил единствен кандидат? А защо е бил единствен? Защото "четирите опозиционни сили, които влязоха в парламента след изборите през октомври, отказаха мандатите си, считайки резултатите от гласуването за фалшифицирани. Затова не издигнаха свои кандидати (Сърдитко Петкопразна му торбичка) … Така че грузинската парламентарна опозиция сама си сра в гащите … "Протестите в Грузия са еднакви с Майдана като две зърна в грахова шушулка", обяснява Дмитрий Лорткипанидзе, ръководител на "Грузинско–Руския център" в Тбилиси пред «Комсомольская правда» и разказва : В Грузия има регистрирани 25 хиляди (!) НПО–та. Те се хранят от грантове, помощи и дарения (тоест от подаяния). Това са "Фондация Сорос" (Добре познатото ни "Отровено общество"), "Прозрачност без граници" (Transparency International), Фондация "Конрад Аденауер", Фондация "Хайнрих Бьол" и прочие. Те инвестират в развитие на грузинската демокрация около 175 милиона долара годишно. За какво отиват тези пари? Например, за включване на млади хора в ЛГБТ+ общности. Те влязоха в университетските аудитории на много университети и промиха мозъците на студентите … Това е като две капки вода с украинския Майдан! Чак до символиката и ритуалните действия. Гостуващите европейски политици раздаваха пирожки на тълпата".
Предполагам че заради студеното време в Тбилиси още не е разпънат Палатков лагер на протеста – друго българско "ноу–хау" в технологиите за сваляне на неудобни правителства …
image

Българското издание на "Кой не скача е червен"

image

image

image

image
Украинските издания на
"Хто не скаче, той москаль"

image
Грузинското издание на
"ვინც არ ხტება არის" (Кой не скача е …), засега само във Facefook

image

image

image
Руските издания на
"Кто не скачеттот москаль", също и като хумористична песен

image
Белоруското издание на
"Хто ня скачатой маскаль" като видеоклип на Радыё Свабода

Не грузинците, а грузинските либерасти не успяха да спрат инаугурацията на Кавелашвили!
image

https://bnt.bg/news/po-sveta-i-u-nas-2000-chasa-28-dekemvri-2024-g-335479news.html
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D1%80%D1%83%D0%B7%D0%B8%D1%8F
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%8A%D1%80_%D0%9B%D1%83%D0%BA%D0%B0%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE
https://pogled.info/svetoven/evropa/
https://www.novinite.bg/articles/246528/Babikyan-Protestite-na-10011-7-g-imaha-tejko-i-seriozno-znachenie
https://osis.bg/?p=664
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2024/12/18/sydiiata-sydiiata-sydiiata-e.1933078
https://kvg55.blog.bg/politika/2024/06/03/shte-ostanat-li-gruzincite-dostoini-synarodnici-na-iosif-vis.1912434
https://m.ok.ru/video/295486296391
https://m.ok.ru/video/4502913813174
https://rutube.ru/video/73ca23ad4f8bd74a56dde46e5e8628a5/
https://yandex.ru/video/preview/17979228348533284058
https://www.youtube.com/watch?v=jpMTDVpcKnM
https://www.youtube.com/watch?v=QDDO_YCPylY&lc=UgiZhvHfgwNjoHgCoAEC
https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/gruzincite-ne-uspyaha-da-sprat-inauguraciyata-na-noviya-prezident

© Красимир Говедаров, Главен експерт





Тагове:   България,   Германия,   Москва,   Беларус,   Украйна,   НАТО,   БНТ,   Кавказ,   Станишев,   уикипедия,   сорос,   Лукашенко,   Владимир Путин,   Ахмед Доган,   Манчестър Сити,   Катрин Ащън,   САЩ,   Русия,   Европа,   Естония,   Европейски съюз,   Белгия,   протести,   Грузия,   НПО,   Джордж Сорос,   По света и у нас,   Борел,   РФ,   източна европа,   тбилиси,   Световната банка,   Фукуяма,   Фондация Конрад Аденауер,   Руската федерация,   30 декември,   Симеон Борисов,   Нарва,   Институт Отворено общество – София,   Грузинска мечта,   Грузинско–Руския център в Тбилиси,   Историческия материализъм,   михаил кавелашвили,   Саломе Зарубишвили,   Изказването на президента на Руската федерация Владимир Путин на Мюнхенската конференция по политика,   Фондация Сорос Добре познатото ни Отровено общество,   Прозрачност без граници Transparency International,   Фондация Хайнрих Бьол,   Радыё Свабода,   Палатков лагер на протеста,


Гласувай:
13


Вълнообразно


1. iw69 - Днес
30.12.2024 11:08
изявени глупци има навсякъде по света.
цитирай
2. icansing - Наредиха се в маймунското стадо.
30.12.2024 11:22
за преброяване. Маймунска им шибана "демокрация".
цитирай
3. nedovolen - Ако ставаше с протести и подскач...
30.12.2024 11:42
Ако ставаше с протести и подскачане, отдавна щеше да стане.
Народа го е казал простичко - оно козата си иска пръч.
:-)))
цитирай
4. blog13 - https://www.youtube.com/watch?v=_MO9B2jLOgw
30.12.2024 12:35
Кой не скача е червен.
цитирай
5. blog13 - оно козата си иска пръч. :-))) ...
30.12.2024 12:39
nedovolen написа:
оно козата си иска пръч.
:-)))


Козата си сака пръч.
цитирай
6. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
30.12.2024 19:25
Откакто един грузинец спаси и стабилизира света, със странната фамилия Джугашвили , за половин век, някои грузинци смятат, че техен ред е да го дублират!?
Но за Джугашвали самият Хитлер е доказал, че не е евреин!
А тези, днешните, понамирисват!
цитирай
7. mt46 - Ах,
30.12.2024 20:01
тия грозни грузинци! Сакашвили, Даливили, Санавили...
цитирай
8. kvg55 - До 1. iw69
30.12.2024 23:55
Не само "изявени глупци", а изключително безброй много "изявени глупци".
цитирай
9. kvg55 - До 2. icansing
30.12.2024 23:58
А бе обиждаме маймуните, защото те, а и всяко висше животно има инстинкт за самосъхранение. А тия грузински либерасти искат да се наврат под ракетите на Руската федерация за какво?
цитирай
10. kvg55 - До 3. nedovolen
31.12.2024 00:03
Иска, да, иска. Ама за пръча собственикът на козата плаща. А българската коза днес си няма чорбаджия.
цитирай
11. kvg55 - До 4. dovolen
31.12.2024 00:05
Айде, стига си ни разказвал скучния си безполезен живот, фани се на работа, земи та прочети някоя книжка.
цитирай
12. kvg55 - До 5. blog13
31.12.2024 00:07
Видях – скачат, и пак са червени. Не посиняват от скачането.
цитирай
13. kvg55 - До 6. blog13
31.12.2024 00:08
"сака" е по шопски. А ние с nedovolen не сме от Шопско.
цитирай
14. kvg55 - До 7. leonleonovpom2
31.12.2024 00:10
И те са болен народ като нас.
цитирай
15. kvg55 - До 8. mt46
31.12.2024 00:14
Грозотата и красотата са относителни и зависят от субективни възприятия и критерии.
Но като цяло не са глупави. Обаче, понеже в цял свята неолибералите са глупави, такива са и у нас, и в Грузия също. Няма как да са по–различни – от една цицка сучат.
цитирай
16. parisinfo - 7 реда за 70 секунди минах, на китайския си шпионен екран на жсм-ището си, като повтарях някои пасажи с мисълта ми: и ти ли брате, обърна резбата, та ни облъчва
31.12.2024 04:33
Докато стигнах пасаж и разбрах, увертюрата на мастъра:
облъчва ни БНТ–то в централната си емисия на "По света и у нас" и ни показва ето такива едни картинки...
Слава богу, майсторът си плува в наши води...
Срам ме е за тази стара жена в Грузия/Жоржия, с френско образование, подобна на милионите безсрамници избрали геронтофилът пидираст във Франция, женен за бабичка, за да скрие зад брака им педерастката си същност...
Настана дълго френско развратно време, в което гнили млади мъже и жени от тротоарите и борделите, по света и у нас, оглавяват глутници вълци и овчи стада, които да избират с революционни похвати и оглавяват стадата на ползу еврейската сган в: ню йорк, париж и лондон...
цитирай
17. kvg55 - До 17. parisinfo
31.12.2024 15:38
Хе–хе–хе!
Стар съм и не могат да ми влияят и манипулират и затова никой не иска да ме наема на работа и купува, както професионално, така и политически и идеологически.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 8964122
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43926
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930