Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
13.09 11:01 - © Икономиката, глупако!
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 648 Коментари: 8 Гласове:
13

Последна промяна: 13.09 23:49

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
13.09.2024г.

     "[US]Американските фондови пазари паднаха и не могат "да се изправят на крака" … Камала Харис още не е станала президент и вече срина фондовите пазари …
[US]Американският фондов пазар се понижи за пореден път, записвайки най–лошата си седмица от година и половина на фона на опасения за забавяне на икономическия растеж, пише Владимир Прохватилов в Аналитический портал «Фонд стратегической культуры».
Както пише The Financial Times, последният месец е бил труден за индексите на фондовия пазар – те буквално се сринали, причинявайки тотален спад в стойността на акциите в размер на трилиони долари : "Акциите на най–големите [us]американски компании имаха най–лошата седмица от март 2023–та година и държавните облигации паднаха рязко, тъй като друг разочароващ доклад за работните места в САЩ съживи страховете, че икономиката се "охлажда" и Федералният резерв действа твърде бавно, за да я спаси. S & P 500 падна с 1,7 %, а Nasdaq 100 падна с 2,7 %, тъй като данните показаха, че създаването на работни места в САЩ през август е с 23000 по–малко от очакваното. Доходността на двугодишните държавни облигации падна с 15 базисни пункта. В същото време надеждите на Уолстрийт за намаление на лихвите от Фед с половин пункт този месец отново не се оправдаха, тоест бяха излъгани"
image

"Пазарите пренасочиха фокуса си към това колко ФРС ще намали лихвите и с каква скорост се забавя икономиката", казва Скот Рен от Wells Fargo Investment Institute, тоест "Очаквайте краткосрочна волатилност (нестабилност, променливост и несигурност на пазара)".
"Данните за заетостта през август продължават да показват, че икономиката се задъхва, тъй като наближава инфлексна точка (тоест поема в друга посока)", казва пък Стивън Блиц от TS Lombard … "Дали инфлексната точка ще се превърне в рецесия или нещо по–малко негативно зависи от това колко агресивно Фед се противопоставя на текущия отрицателен импулс".
Въпреки че реакцията на предишните данни за работните места [юли] беше по–лоша, това беше първият път от 2012–та година S & P 500 да загуби поне 1,5 % в два последователни работни дни.
Почти всяка голяма група в S & P 500 падна. Nasdaq 100 продължи спада си от своя връх през юли до около 11 %. Nvidia Corp. спадна с 4,1 %. Broadcom Inc. – с 10 %. Dow Jones Industrial Average падна с 1 %. Индексът на по–малките компании Russell 2000 падна с 1,9 %. "Индикаторът на страха" на Уолстрийт – VIX – надмина нивото "22".
Фондовете на паричния пазар няма да спасят фондовия пазар от болезнен спад, казват от Bank of America. Намаляването на лихвения процент от ФРС с 25 базисни пункта няма да промени поведението на вложителите, казват от банката. Ако парите напуснат фондовете на паричния пазар, те няма да се влеят в акции и дори 6 трилиона долара във фондове на паричния пазар няма да спасят фондовия пазар от болезнен спад.
Възходящите очаквания за [us]американския фондов пазар през изминалата година бяха, че трилиони долари натрупани пари трябва да "наводнят" фондовия пазар, след като Фед намали лихвените проценти, осигурявайки 5 % безрискова доходност, която повечето фондове на паричния пазар предлагат.
Но Bank of America казва, че тези мечти са безпочвени, цитирайки две структурни причини, поради които фондовете на паричния пазар няма да бъдат катализаторът за продължаващото нарастване, очаквано от много инвеститори : Първо, нищожното намаление на лихвения процент от Фед с 25 базисни пункта вероятно няма да промени поведението на спестителите, тъй като доходността на парите, по–близка до 4 %, все пак ще бъде много по–добра от лихвите от почти 0 %, предлагани от 2009–та година до 2021–ва година … Намаляването на лихвените проценти със стотици базисни пунктове също няма да работи, казват от банката.
(Ама то какво да очакваш от "икономика", която единствено произвежда пари от пари)
"Исторически погледнато, годишният ръст на управляваните активи на MMF [фондове на паричния пазар] има тенденция да бъде положителен, ако въвеждащите лихви не са по–малко от 2 %", казва финансовия стратег за ставките на Bank of America Марк Кабана. За да могат фондовете на паричния пазар да започнат отрицателни изходящи потоци, Фед ще трябва да намали лихвите с поне 300 базисни пункта, което не се планира в близко бъдеще, казва той.
Според анализаторите причината е рисковото състояние на [us]американската икономика, която започва открито да изпада в криза. Негативно влияние оказват и опасенията от политическа нестабилност в САЩ на фона на предстоящите избори.
Републиканците подклаждат тревожни настроения. Те вече нарекоха случващото се, както писахме, "Крахът на Камала", която още не е станала президент, но пазарите вече се сринаха.
image

"Байдъномиката" се оказа фалшива : пазарът на труда в Съединените щати се срутиПропагандният блъф за икономическия просперитет на [US]Америка се спихна

На митинг в Северна Каролина миналия петък вицепрезидентът Камала Харис, кандидатът за президент на Демократическата партия, разкри своя икономически план за "контрол на цените" в комунистически стил. Мишените ѝ бяха "злият капитализъм и корпорациите", които водят до необуздана инфлация, дори когато безразсъдните държавни разходи при нея и президента Байдън са основен фактор за главоломно високите цени, особено в магазините за хранителни стоки.

Забавно е, че дори колумнистът на печатния орган на ЦРУ The Washington Post Катрин Рампел разкритикува икономическия план на вицепрезидента Харис за прилагане на контрол върху цените, за да се спре "повдигането на цените" на храните … "Трудно е да се надценява колко лоша е тази политика", пише Рампел.
"Предложението на Харис за контрол на цените може да ѝ лепне етикета "комунистически", казва либералният колумнист на The Washington Post … Катрин Рампел написа, че контролът върху цените всъщност може да повиши цените, а не да ги понижи", коментира  FOX News.
image
[US]Американският "камунизъм" – новата маска на глобалистите и либерастите

Илон Мъск публикува повторно стъпка по стъпка описанието на известния инвеститор Робърт Стърлинг за това какво ще се случи, ако планът за контрол на цените на Харис бъде приложен. Мъск написа : "Точно заключение (прочетете цялата публикация)" …
"Работех в сферата на сливанията и придобиванията в хранително–вкусовата промишленост", пише Робърт Стърлинг в "X"–ъ. Той предостави на читателите подробно описание "стъпка по стъпка" какво би се случило, ако на търговците на дребно на хранителни продукти бъде забранено да повишават цените … След което бързо идват "масов глад и краят на Америка".
В отделна публикация Стърлинг казва : "Въздействието върху малките селски общности ще бъде опустошително. Мразя да шофирам през малки градове в Средния Запад и да виждам генерален директор да стои пред затворен магазин за хранителни стоки, който е работил без прекъсване от 1900–на година до 2018–та година".
Никакъв комунизъм не може да има, докато не се експроприират експроприаторите.

image
[US]Американските акции се понижиха заради страха от по–сериозни намаления на лихвите

Демократите от своя страна се опитват да прикачат кризата на Тръмп, обвинявайки го, че той е довел [us]американската икономика до ръба на хаоса, като в същото време крадат идеите му. Белият дом възнамерява да създаде Национален суверенен фонд за подпомагане на космическата индустрия и ядрената енергетика, където САЩ се справят много зле.
Ясно е, че демократите нямат реален [мирен] план за извеждане на икономиката на САЩ от нарастващата криза (То и републиканците нямат, защото единствения изход за изпадналия във всеобща криза световен капитализъм, мирен изход, е социалистическата революция. Войната не е изход, която няма как да е друга, освен ядрена, защото [US]Америка в такава война ще бъде порядъчно разрушена и няма да излезе победител, както се заблуждават там)
Затова дори и Доналд Тръмп да бъде избран за втори мандат, той няма да може да обърне упадъка на [us]американската икономика, по-специално в бездната на дълга, и никакви монетаристки мерки на Фед няма да му помогнат в това, както заявяват анализаторите на Bank of America на глас … Независимо кой ще спечели президентските избори през ноември, възходът на "Байдъномиката" се оказа измама, нещо като черна дупка, която не може да бъде закърпена дори с трилиони тонове долари", завършва Владимир Прохватилов.
"Икономиката, глупако!" беше слоган на успешната президентска кампания на демократа Бил Клинтън срещу републиканеца Джордж Буш–старши през 1992–ра година, зад който стои стратегът на кампанията на Клинтън Джеймс Карвил … И Джо Байдън е демократ. И той също обръща подобаващо необходимото внимание на икономиката. И даже даде името си на своята икономическа политика – "байдъномика". Досега само двама [us]президенти са оставили имената си в икономическата практика – Джо Байдън и преди него Роналд Рейгън (1981–1989) с неговата "рейгъномика". Дори великият Франклин Делано Рузвелт (1933–1945) не е успял да прикачи името си пряко към неговия "Нов курс" (New Deal), с който успешно вади [US]Америка от Голямата депресия. Даже било имало, само според Уикипедията на български език, на английски и руски го няма, фашистки заговор за сваляне от власт на ФДР, подпомаган от влиятелни капиталисти, като реакция на Новия курс, което събитие остава в историята с наименованията "Заговорът на бизнеса" или "Пуча в Белия дом".
Та Джо обръща внимание на икономиката, значи не е глупак. Въпросът е по какъв начин ѝ обръща внимание, та да пишат, че "байдъномиката" се оказала фалшива.
И Рузвелт и Рейгън са ги стреляли, а Байдън "доброволно го отказаха", което несъмнено има връзка с икономиката и парите на богатите, защото ако при феодализма водещата хипотеза за  разследването на един обществено–политическо събитие (казус) е била "търсете жената", то при капитализма е "търсете парите". "Следвайте финансовите потоци", както казва nedovolen.

https://www.fondsk.ru/news/2024/09/09/amerikanskie-fondovye-rynki-upali-i-ne-v-silakh-podnyatsya-s-kolen.html
https://www.ft.com/content/eb21baea-6050-42b2-a17a-c1122e9ae8b4
https://www.fondsk.ru/news/2024/08/26/baydenomika-okazalas-lipovoy-v-ssha-rukhnul-rynok-truda.html
https://www.zerohedge.com/political/harris-unveils-plan-fix-last-4-years-economic-destruction
https://www.foxnews.com/media/harris-price-control-proposal-risks-validating-communist-label-says-liberal-washington-post-columnist

© Красимир Говедаров, Главен експерт




Гласувай:
13


Вълнообразно


1. icansing - Знаеш какво става, като влезе патарана- голямо мАзало!
13.09 12:41
Гледаш Урсулата- сещаш се за Камалата. Дупце да им е яко на х'американите!
цитирай
2. nedovolen - Каква й таз работа. Те си печатат ...
13.09 13:05
Каква й таз работа. Те си печатат хартишките, когато и колкото им трябват, па дължат 34 трилиони долари. Нещо не ми се вързва.
:-)))
цитирай
3. kvg55 - До 1. icansing
13.09 16:35
Аха, здраво ще ги дърварат.
цитирай
4. kvg55 - До 2. nedovolen
13.09 16:36
Е, у тях е хляба, у тях е и ножа. Режат си колкото искат.
цитирай
5. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
13.09 22:27
Съдбата на такива империи е, рано или късно да се разпаднат! Предизвикат ли ТСВ, какъвто мерак прозира, това вероятно ще и е краят! Дори и да я спечелят!
Войнага само ще ускори края й!
цитирай
6. kvg55 - До 5. leonleonovpom2
13.09 22:54
Като как да я спечелят, като индустрията им е концентрирана в няколко големи града. Срещу безбрежния Сибир.
цитирай
7. mt46 - Мда,
13.09 23:01
само с печатане на пари и с финансиране на Украйна не става... Нужна е добре развита икономика...
цитирай
8. kvg55 - До 7. mt46
13.09 23:25
Никак не става вече. Всяка радост е до време.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 6743228
Постинги: 3007
Коментари: 28370
Гласове: 36349
Архив
Календар
«  Октомври, 2024  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031