Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
12.08.2024 13:01 - © Следолимпийски размисли за проклятието на олимпийските богове
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 2116 Коментари: 14 Гласове:
9

Последна промяна: 12.08.2024 13:15

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
12.08.2024г.

     XXXIII–те летни Олимпийски игри в Париж приключиха. България завърши участието си със следния резултат :
image

Семен Новиков – борба – златен медал;
Карлос Насар – вдигане на тежести – златен медал;
Магомед Рамазанов – борба – златен медал;
Боряна Калейн – художествена гимнастика – сребърен медал;
Хавиер Ибанес Диас – бокс – бронзов медал;
Божидар Андреев – вдигане на тежести – бронзов медал;
Кимия Ализаде – таекуондо – бронзов медал.
Участвахме с 46 състезатели в 15 спорт.
В класирането по медали сме на 26–то място с 3 златни, 1 сребърен и 3 бронзови медала
image

Оригиналните българи от 7 медалисти са двама – 28,57 %.
Мисля си дали Семен Новиков не е Семьон Новиков, но понеже името Семьон има руски оттенък, го пишат Семен, макар че на украински език думата "семен" означава "сперма".
На предишните летни Олимпийски игри през 2021–ва година в Токио резултатът е следният : image
И в класирането по медали сме на 30–то място с 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала
image
А на летните Олимпийски игри през 1988–ма година в Сеул резултатът ни е : 
image


image

image
В класирането по медали сме на 7–мо място с 10 златни, 12 сребърни и 13 бронзови медала
image

За 33 години и 8 Олимпиади регресът е очеваден : от 7–мо място с 35 медала и 171 състезатели в 16 вида спорт до 30–то място с 6 медала и 42 състезатели в 12 вида спорт.
На тазгодишната Олимпиада бележим възход със 116,67 процента в броя на медалите и с четири места напред в общото класиране на участниците по медали в сравнение с олимпиадата през 2021–ва година. И заслугата е на натурализираните българи.
Това отбелязва и вестник СЕГА : "Париж 2024" e най–успешната олимпиада за България от две десетилетия … Толкова много медали спортистите ни не са печелили след "Атина 2004" … Ако се прилага моделът от таблицата по медали на МОК, то тазгодишните игри са най–успешните за делегацията ни през XXI–ви век изобщо. За последен път повече златни и повече сребърни отличия от сега имахме в "Сидни 2000" – на последните игри за миналото хилядолетие (5–6–2, общо 13) … На предишната олимпиада в "Токио 2020" българските състезатели извоюваха с един бронзов медал по–малко спрямо сега (3–1–2). Преди това имаше три издания на игрите, кое от кое по–плачевни като призови класирания -–5 медала в "Пекин 2008" (1–1–3) и по 3 медала в "Лондон 2012" (0–2–1) и "Рио де Жанейро 2016" (0–1–2), прави равносметка на нашите участия в Олимпиади в различни аспекти газетата.
Придобиването на олимпийска квота, с което е изпълнен олимпийския принцип "Важно е участието", също е успех. Но усилията не свършват с това и до тук. На финала на игрите участниците се представят в съответствие с принципа "По–бързо, по–високо, по–силно" в честно състезание, като от Олимпиада на Олимпиада честността се губи. Но то е друга тема.
Имаме един плувец с типичното българско име Антъни … ама Иванов. А защо не е на Олимпиадата този имащ се за надарен със спортни качества хвалипръцко? Защото е наказан от Световната антидопингова агенция, одиозната WADA, за присъщия на мнозинството българи инат – не се явил на три теста за допинг. Също така и от Дисциплинарната комисия към БФПС за характерното за всеки българин глупаво качество да се прави на велик като  говори високопарно празни приказки повече, отколкото е присъщо на възпитан и умен човек.
Колко оригинални български футболисти играят в отбора на ПФК "Лудогорец"? Според официалната страница на клуба от 28 броя картотекирани футболисти с доказан регионален произход на българи са 7 играчи – 25,00 %.
В отборът на ЦСКА процентът е 50,00 % – 14 от 28. Е, между тях има и един Марк–Емилио … ама Папазов.
В клонинга "ЦСКА 1948–ма" : 10 от 17 – 58,82 %.
А в ПФК "Левски"–София – 48,28 % – 14 от 29. Да, и тука имаме един Дейвид, но Михалев.
ПФК "Ботев" Пловдив – от 25 картотекирани играчи 8 са с произход от България – 32,00 %.
При съперникът "Локомотив" сметката е : 70,83 % – 17 българи от общо 24 футболисти. Сред тях е и Николас Пенев (Татовото).
В дълбоко провинциалният ПФК "Крумовград"? е скромно : само 21 футболисти, от които приемаме условно, понеже не им посочват произхода, че повече от половината са българи.
В инкубатора за български момчета на Венци Стефанов е така : 18 от 20 – 90 %. Плюс роденият в София, България, Чунг Нгуен До. От тях 6–ма (30 %) са възпитаници на школата на "Славия". И тука не минава без екзотични имена – Роберто Райчев.
След като оригиналните български момчета и момичета почти ги няма сред медалистите на Световните и Европейските спортни състезания, след като националният ни отбор по футбол от 26 години не се е класирал на Световно първенство и от 20 години на Европейско, което означава, че българските момчета и момичета не са се трудили активно и упорито и на стадионите, и в спортните зали, то къде са те тогава?
Ами от десетилетия те куфеят в чалготеките.
В Олимпийската харта във "Фундаментални принципи на олимпизма" се посочва :
– 2. Целта на олимпизма е да постави спорта в услуга на хармоничното развитие на човечеството с оглед на насърчаване на мира в обществото при зачитане на човешкото достойнство;
– 6. Всяка форма на дискриминация спрямо страна или човек на основата на раса, религия, политика, пол или друг признак е несъвместимо с принадлежността към олимпийското движение.
Тазгодишната Олимпиада, която беше съпътствана от множество скандали от най–различно естество, изпаднала в политически зависимости заради ръководителите и организаторите си, нито насърчи мира в обществото, нито блесна със зачитане на човешкото достойнство.
За което писах в «05.08 11:01 – © Май на всички им стана гадно»;
"Нагълтах се с много вода, така че утре ще разберем дали съм болна или не. Нямаше вкус на Coca-Cola или Sprite, очевидно", пошегува се след състезанието си пред микрофона на VTM белгийската триатлонистка Джолиен Вермейлен.
А в интервю за Le Soir споделя : "Докато плувах под моста, усетих и видях неща, за които не искам да мисля много. Сена е мръсна от сто години, така че не могат да кажат, че безопасността на спортистите им е била приоритет [на оргавизаторите]. Това са глупости … Сега те (организаторите) просто трябва да се надяват, че няма да има твърде много болни спортисти. Пих пробиотици, пих си Yakult, не можех повече. Не мислех да гълтам вода, но да, не успях. Точно както имах идеята да не падна, но и в това се провалих".
Даниел Кормие за олимпийската борба : "Жалко е, че руснаците не могат да се състезават … Просто мисля, че е жалко, че руснаците не могат да се състезават … Жалко е, че хората ще поглеждат назад и винаги ще има коментар "Е, руснаците не са били там". Попитайте някой от тези борци. Те искат да са там, за да могат да ги победят", каза [us]американският борец в свободния стил Даниел Кормие цитиран от The Takedown
image

"Мислех, че фарагото (бъркочът) от "Лондон 2012" е лошо … докато не видях това шкембе (tripe) от Париж", пише в The Daily Mail Питър Хитченс : Нацистите са изобретили "щафетата с факла", пренасянето на огъня от Гърция до избрания стадион от бегачи … Оригиналните факли от 1936–та година всъщност са направени от "Круп" от Есен, прословутите немски търговци на смърт. Ето защо наричам олимпийския факел "свещта на д–р Гьобелс". Не вярвам на този вид псевдомитична основа, точно защото Хитлер и Гьобелс са го харесвали толкова много …
image
Олимпиадата през 1936–та година в Берлин : Нацистите изобретиха їщафетата с факелї, пренасянето на огъня от Гърция до стадиона от бегачипсевдомитичен "трюм", на който се радват хора като Хитлер и Гьобелс

Нацистите бяха мразещи християнството езичници, които предпочитаха насилническите и груби скандинавски богове. И този елемент от Олимпиадата се появи отново тази година …
Британската церемония по откриването на Олимпийските игри през 2012–та година беше доста лоша, мултикултурна супа, смесена с много съмнителна версия на нашата национална история. За разлика от толкова много други хора, аз никога не съм бил възхитен от нея и все още я виждам като точката, в която поклонението на Националната здравна служба (NHS) доста полудя … Що се отнася до каскадата на кралицата с Джеймс Бонд, мислех че това е угаждане на тълпата и трайна грешка. Ако безвкусните филми за Бонд символизират нашата нация, значи наистина сме го имали …
image
Олимпийските игри в Лондон през 2012–та година : Джеймс Бонд, на нейно величество кралицата агент  (изигран от Даниел Крейг), угажда на тълпата

Което не беше толкова лошо, колкото френския олимпийски фестивал на разнообразието и инфантилната пародия на Тайната вечеря, с която ни почерпиха. Христос беше безмилостно подиграван и осмиван в последните си часове преди Разпятието, така че, според мен християните трябва да приемат подигравките и присмехът в крачка …
Защо и как едно спортно събитие многократно се отвлича като средство за културна и сексуална революция, дори – особено – когато се провежда в свободни страни? …
Френският артист Филип Катрин беше поднесен на тепсия – певецът трябваше да изобрази Дионис, богът на виното, празника, религиозния екстаз и театъра
image

Все повече смятам, че Олимпийските игри наистина вредят. Да, напълно приятни и почтени хора участват в истински състезания, които им доставят радост и които се провеждат честно. Но съм сигурен, че това може да се направи, също така, някъде другаде … Вярвам, че Олимпийските игри са извратен, езически и все по–неморален фестивал. Мисля, че като цяло знаем, че в продължение на много години има много измами. Човешкото тяло може да постигне невероятни постижения, особено в състезание, но има естествени граници на това колко може да направи и подозирам, че те са достигнати отдавна", пише Хитченс.
Съвсем естествено и логично е в процеса, който сега протича, на деградация, разпадане и отмиране на буржоазното общество, чийто продукт е и съвременното Олимпийско движение с наличния Международен олимпийски комитет и президент, то също да върви към упадък, което видяхме в оголен вид на Олимпиадата "Париж 2024" – при откриването и състезанията.
image

"Шкембето от Париж" – Церемонията по откриването включваше пародия на Тайната вечеря с френския диджей Барбара Бъч (в центъра), заобиколена от драг кралици

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8_2024
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8_2020
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8_1988
https://www.segabg.com/hot/category-sport/parizh-2024-e-nay-uspeshnata-olimpiada-za-bulgariya-dve-desetiletiya
https://www.actualno.com/moresport/antyni-ivanov-sys-senzacionni-razkritija-za-svoja-doping-skandal-snimki-news_2073333.html
https://www.actualno.com/moresport/svetovnata-federacija-po-pluvane-potvyrdi-nakazanieto-na-antyni-ivanov-news_2231436.html
https://www.ludogorets.com/bg/a-team/
https://cska.bg/players/
https://cska1948.bg/team/first-team
https://levski.bg/club/
https://botevplovdiv.bg/squad
https://lokomotivpd.com/team/lokomotiv-pd/roster/
https://fckrumovgrad.bg/
https://pfcslavia.com/%D0%BE%D1%82%D0%B1%D0%BE%D1%80/
https://bgolympic.org/wp-content/uploads/2023/03/olympiccharter_bg-december2011-feb.2013.pdf
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2024/08/05/mai-na-vsichki-im-stana-gadno.1919034
https://vz.ru/world/2024/8/9/1281392.html
https://www.lesoir.be/613345/article/2024-07-31/jai-senti-et-vu-des-choses-auxquelles-je-nai-pas-trop-envie-de-penser-une
https://www.si.com/fannation/wrestling/wwe/the-wrestling-world-awaits-roman-reigns-return
https://www.dailymail.co.uk/news/article-13705539/I-thought-London-2012-farrago-bad-saw-tripe-Paris.html

© Красимир Говедаров, Главен експерт




Гласувай:
9


Вълнообразно


Следващ постинг
Предишен постинг

1. icansing - Свинско?
12.08.2024 13:06
Добре поднесено- алангле с кръвчица, малко горчица? Останалите животни не ги знам какви видове са..
цитирай
2. iw69 - Най–после
12.08.2024 13:27
Педалиядата свърши! Но цирка на обратните продължава.
цитирай
3. blog13 - цитат:"Ако се прилага мод...
12.08.2024 19:34
цитат:"Ако се прилага моделът от таблицата по медали на МОК, то тазгодишните игри са най–успешните за делегацията ни през XXI–ви век изобщо."

Се ми се струва, че ако бяха санкционирани с недопускане до участие във въпросните Педераски Олимпийски Игри и Китай, Иран и примерно Бразилия, щяхме да сме още по-напред в класирането на Педераските Олимпийски Игри.
цитирай
4. mt46 - ===
12.08.2024 21:18
България стана като САЩ и Русия – многоетническа нация...
цитирай
5. blog13 - България стана като САЩ и Русия – ...
13.08.2024 08:12
mt46 написа:
България стана като САЩ и Русия – многоетническа нация...


Българин да се наричам, първа радост е за мене. Малко не могат да говорят български де, ама ше се научат - тва са олимпийски шампиони. При това от педераската олимпиада. А както всички знаем, педерасите са най-кадърната част от човечеството.
цитирай
6. kvg55 - До 1. icansing
13.08.2024 14:04
Хе, в тая жега като се е разплуло.
цитирай
7. kvg55 - До 2. iw69
13.08.2024 14:05
Извращенията продължават.
цитирай
8. kvg55 - До 4. mt46
13.08.2024 14:06
Няма лошо, такива момчета и момичета ни дърпат напред.
цитирай
9. kvg55 - До 3. blog13
13.08.2024 14:08
Такава победа не носи радост, когато е за сметка страданието на други.
цитирай
10. kvg55 - До 5. blog13
13.08.2024 14:09
Ами като българите са се разплули от мързел.
цитирай
11. blog13 - Такава победа не носи радост, ко...
14.08.2024 08:02
kvg55 написа:
Такава победа не носи радост, когато е за сметка страданието на други.


Малко само ще ти помогна, за да доразбереш у кои е страданието - у тия, които не са радостни, защото не са истински олимпийски шампиони. Ама па за сметка на това, са ги използвали да участват под егидата на Содом и Гомор. Майната им на руснаците. Но тия с медалите, ако са истински спортисти, ще се срамуват много. Ама те не са де - ако бяха, да са напуснали демонстративно още на откриването на Педераските Олимпийски игри. Вече няма истински мъже.
цитирай
12. kvg55 - До 11. blog13
14.08.2024 12:36
Има истински мъже, има и истински жени, и те са мнозинството, но не вдигат шум.
цитирай
13. blog13 - Има истински мъже, има и истински ...
15.08.2024 08:36
kvg55 написа:
Има истински мъже, има и истински жени, и те са мнозинството, но не вдигат шум.


Изглежда не си разбрал, че питам от половин месец, дали има един участник в Педераските Олимпийски Игри, който в момента в който е разбрал, че са го вкарали на педераско парти, е напуснал педераската масовка (Олимпийските Игри) демонстративно.

Гледам и ти нещо смяташ и разсъждаваш, как сме се представили на тоя световен педераски форум. Който явно няма нищо общо със спорта. И всичко е нагласено - на България са й обещали изглежда, че ще има някой медал и за нея, ако подкрепи тая содомия в комбинация с подкрепата срещу Русия.

Та пак питам, понеже не си разбрал ИМА ЛИ ЕДИН СПОРТИСТ, УЧАСТНИК НА ПЕДЕРАСКИТЕ ОЛИМПИЙСКИ ИГРИ, КОЙТО ДА Е НАПУСНАЛ ДЕМОНСТРАТИВНО ОЩЕ ПРИ (ИЛИ ВЕДНАГА СЛЕД) ОТКРИВАНЕТО?
цитирай
14. blog13 - Та значи викаш, кротички са и кротко ...
15.08.2024 08:42
Та значи викаш, кротички са и кротко подкрепят педераските ценности, като участват на Педераската Олимпиада, без да вдигат шум. Но пак не могат да се скрият.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 9114145
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43941
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930