Прочетен: 809 Коментари: 16 Гласове:
Последна промяна: 12.07 08:23
Всеруския център за изследване на общественото мнение (ВЦИОМ) ни даде абсолютно невероятна статистика, пише Виктория Никифорова в РИА «Новости».
Въпреки всички обективни трудности, жителите на Руската федерация са на върха на историческия оптимизъм. Само 5 процента от руснаците са заявили, че искат да напуснат Русия, а 93 процента са твърдо убедени, че искат да живеят в собствената си страна. Останалите 2 процента не са наясно със себе си
Това наистина е исторически момент. Пред очите ни увяхна, изсъхна и се разпадна на прах мокрият сън на поколения руснаци – да изоставиш всичко у дома, да поемеш в посока към залеза и някак магически да се озовеш или на брега на Сена с кроасан в устата, или в бели панталони в Рио де Жанейро. А [us]американската мечта, ех. [US]Американската мечта.
В крайна сметка, нека бъдем честни, хората вече са живели в сумрака на тези мечти в късния Съветски съюз. И след разпадането му, през "свещените 90–те", почти половината страна мечтаеше да отиде в чужбина – и определено в Европа или САЩ. В един момент тази мечта почти се превърна в маркер за социален успех.
Помислете само, построих си къща или купих красив апартамент в Русия – не, това никак не е същото. Трябва да продадеш последната си риза, да си купиш колиба в Черна гора или барака в Португалия, да минеш през седемте кръга на ада, за да получиш разрешение за пребиваване в чужбина, да запишеш децата си в много посредствени западни университети. Да, но тогава можеш да се хвалиш с тези постижения и да се чувстваш като чужденец в Русия.
И сега се оказва, че хората, като са се замислили, са отписали тази мечта като вехтория. Научихме се сами да печем кроасани, а по крайбрежието на Сена отдавна не е същото. Много по–приятно и по–безопасно е да разхождаш белите си панталони по Невски проспект в Санкт Петербург, отколкото в Сан Франциско или Рио де Жанейро. В руските университети децата вече се обучават много по–добре, отколкото в широко рекламираните западни университети. Този списък може да бъде продължаван до безкрайност.
Последният унищожителен удар върху мечтата за емиграция разбира се, нанесе епопеята на руските бегълци от Специалната военна операция. Парадоксално, но точно информационната прозрачност на нашия свят, създадена от Запада, играеше срещу западните идеали.
Избягалите нонстоп се жалват от премеждията си в странство в социалните мрежи.
Беше много ясно, че тези хора тръгват за Нобелови награди и "Оскар"–и, но се озовават на сметището на Тбилиси в търсене на храна. Е, почти всички вече са се прибрали. Само най–одиозните се страхуват да се върнат, но имайте предвид, че никой от тях дори не е мислил да се откаже от руско си гражданство : всички те прекрасно разбират къде ще се върнат на стари години за пенсия и зъбни протези.
Между другото, огромната пропаст между желанието да се откаже от всичко и реалната емиграция винаги е съществувала в Руската федерация. Проучването показва например, че 17 процента от населението иска да напусне Русия, но РосСтат даде съвсем други числа : през 2016–та година например 58,7 хиляди граждани са напуснали страната – като това е 0,04 процента. Голяма разлика, а? Между мечтата, желанието, намерението и осъществяването.
Мислили ли сте вече кога приблизително бихте могли да направите този ход (да заминете за постоянно пребиваване в чужбина)? Ако да, кога точно? (само по един отговор)
Интересното е, че "независими изследователи" и западни неправителствени организации веднага атакуваха такива обективни числа като ястреби кокошка в селски двор, умножиха ги по две, три или по колкото си искат и стигнаха до извода, че милиони напускат Руската федерация. Ако попитате Google–то по темата, тази лъжа излиза сред първите резултати.
Така се създаде мит, че всички напускат Русия и че тя е на път да се обезлюди. Но всъщност всичко е точно обратното.
Местни изследователи са изчислили, че според най–завишени оценки около един милион граждани на Руската федерация живеят в чужбина. Това е по–малко от един процент от населението ѝ. А какво да кажем за "златния милиард", за всички тези страни, за които някога е мечтал наивният съветски редови гражданин?
Холандия – над 11 процента от гражданите живеят постоянно в чужбина. Германия – над 12 процента. Дъждовна Британия – около 20 процента не живеят в родината си, но добре, може би там е заради климата. Но райската Италия е върховната мечта на руския народ : и там около десет процента живеят и работят в чужбина.
(Интересно е, че Нидерландия, която е бившата Холандия с уж откъсната колониална опашка, Google преводача превежда от руски "Нидерланды", от френски "Les Pays–Bas" и от английски "The Netherlands" като Холандия. Нещо не са си опекли работата и Google–то продължава да ги компрометира и неприятно напомня на човечеството за позорното им колониално минало)
Да не споменаваме тук Украйна, която загуби милиони граждани през последните две години, или балтийските "изчезващи", които уверено губят по процент от населението си годишно – грехота е да се смееш на окаяните. Това са земите, където населението е осъществило напълно светлата си мечта за изселване (А България пак е пренебрегната от руснаците).
Обитателите на зоната на "златния милиард" обаче също трескаво мечтаят да се откажат от всичко и да напуснат. Скорошно проучване във Франция показа, че 54 процента от френските младежи планират да напуснат родината си, след като завършат обучението си. Ако вземете всички французи заедно, потенциалната емиграция сред тях е една трета от населението. Повече от половината англичани от всички възрасти казват едно и също нещо : не искат да живеят в Англия.
Скорошно проучване разкрива : 54% от младите французи искат да избягат от страната … Младите французи осъждат диктатурата на парите … Векове наред, от края на XV–ти век до средата на XX–ти век, Европа е била земя на емиграция. Милиони европейци, тези авантюристи на ембрионалния капитализъм, редовно щурмуваха с импровизирани лодки, за да стигнат до Новия свят, до нови земи, с риск за живота си. Без паспорт или виза. Като единственият им багаж е работната сила. Или чувството им за търговия, за афери, за бизнес. Или хищническия им дух, доминиращия им темперамент, колонизаторския им инстинкт. Както беше случаят с европейските мигранти нашественици, които тръгнаха да завладяват [US]Америка. Съединените щати са изкуствена държава, изградена от последователни вълни имигранти, разказва френският Algйrie Patriotique
И хората не просто говорят – те уверено реализират мечтите си. Всяка година половин милион британци напускат Британия в търсене на по–добър живот. Четвърт милион германци напускат Германия всяка година. Причините са ясни : безработица у дома, прекомерно високи цени, господство на мигранти.
Защо милион души напускат Германия всяка година? Всяка година Федералната република привлича много мигранти. В същото време много хора емигрират от страната ни. Каква е логиката? И защо това е истински проблем? Германия е страна на имиграцията, което вече не може да се отрече днес. Но е и страна на емиграция. 1,2 милиона души обърнаха гръб на Федералната република през 2022–ра година. Повечето са чужденци, завръщащи се в родината си. Причините са различни, пише Allgemeine Zeitung
След това в Дубай и Сингапур, в Москва и Найроби виждаме тези експати (лица, което по една или друга причина не живеят в родината си) да се мотаят по барове, търсейки някой, с когото да говорят на родния си език – дълбоко нещастни, по същество хора, лишени от основната човешка радост : да живеят, работят и постигни успех там, където са родени.
Можете да измислите всякакви "индекси на щастието" и да ги спечелите във всички категории, но именно броят на хората, които не искат да напуснат родината си, е най–стабилният индикатор за благосъстоянието на един народ и доверието му в бъдещето. Днес Руската федерация е сред абсолютните световни лидери по този показател : където си роден, там си и полезен (Камъкът си тежи на мястото, както казваме ние), завършва статията на Виктория Никифорова.
Руснаците си загубили мокрите сънища?! А "преди 20 години България избра НАТО – Алиансът на свободните народи. Малки и големи, всички 32 държави сме заедно, именно в защита на тази свобода – свободата да имаме собствено мнение, да избираме, да обичаме, да се учим, да сполучим. Да бъдем част от света, на който и ний сме дали нещо. Това е свободата на хвърковатите чети и на тези с лъвско име и в очите плам. Днес ние отстояваме свободата си. 20 години България в НАТО. Заедно защитаваме важното за нас", върви такава едно реклама по радиото за прекрасния живот на българите.
И сполучихме – промъкнахме се и в европейската градина на дедко Жозеп Борел
https://dzen.ru/a/ZojSXQRNLicf2Oko
https://wciom.ru/analytical-reviews/analiticheskii-obzor/ehmigracionnye-nastroenija-monitoring-4
https://www.algeriepatriotique.com/2024/02/26/un-recent-sondage-le-revele-plus-de-la-moitie-des-jeunes-francais-souhaitent-emigrer/
https://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/warum-millionen-menschen-aus-deutschland-auswandern-19443163.html
© Красимир Говедаров, Главен експерт
Тагове:
ПАРЛАМЕНТАРИЗМЪТ Е ВЕЛИКАТА ЛЪЖА НА НАШЕ...
ГЕРМАНИЯ няма ВИНА 5 - преводи война
ПОД ПОВЪРГНОСТТА НА ВОЙНАТА..
Норвежки политолог: Вашингтон създаде ум...
За педерасите Западът е Ханаан.
да идват до неомам'рикански Ганювистан с визите, мурафетите, циганията, мизерията:)))
Ама че пророк се извъдил.
Ама много злобни и омразни сте това психодесните, бе?!
Този на форума, дето се представял за Зельоной, бил самият Путин от Чипровци!?
Французите, съдя по отбора им, нали е европейско, от11, 9 чернилки. Сбъркаха я тотално след Ротердам. Другите са мешана скара.
Общо взето, на крив ..., таковата му пречи.
:-)))
Защото бил много енергичен!
Той да не би да прави намеци някакви за главния носител на Евроатлантически ценности, Бай Данчо, че не стои зад него, защото никак не е енергичен?
Да ги зачислят в две Метесета!