Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
10.10.2023 11:01 - © Министри – пациенти
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 1245 Коментари: 9 Гласове:
8

Последна промяна: 10.10.2023 11:03

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
10.10.2023г.

     Името на "английския пациент" е Грант Шапс – Държавен секретар по войната на Обединеното кралство. В течение на няколко дни, бурно понесен от впечатленията и мислите си след посещение в Украйна и разговор със Зеленски и други, държавният секретар по войната на Обединеното кралство, експерт по въглеродна неутралност, направи няколко изявления, даващи основание за обосновано предположение за отсъствие на здрав разсъдък :
на 30–ти септември : След пътуване до Киев миналата седмица господин Шапс разкри също, че е разговарял с Владимир Зеленски, украинския президент, за това как британският военен флот може да играе роля в защитата на украински и други търговски кораби от руски атаки в Черно море …
Тука следва да се припомни на министър Шапс, че Турция, която не е заинтересована от голяма война близко до границите си, строго се придържа към конвенцията от Монтрьо и следи за спазването ѝ, вероятно няма да пропусне британският военен флот в Черно море.
В интервю за The Telegraph Грант Шапс каза, че е провел разговори с командващи на армията за преместване на "повече обучение и производство" на военно оборудване в Украйна. Той също така призова повече британски отбранителни фирми да създадат заводи в страната.
"Особено в западната част на страната, мисля, че възможността сега е да внесем повече неща "в страната", а не само обучение … но също така виждаме BAE [британската отбранителна фирма], например, да се мести с производството си "в страната", например", обяснил Шапс и добавил : "Искам да видя и други британски компании да дават своя принос, като направят същото. Така че мисля, че ще има движение за повече обучение и производство в страната",  съобщава британската газета The Telegraph думите на министъра от интервюто.
Всякакви военниединични и организирании военни производства на територията на Украйна, та ако ще и британски да са, са цел на Въоръжените сили на Руската федерация. Така че те няма да цепят басма на господин британския министър на войната и неговите  хора, техника и заводи за военна продукция. Ще се запознае отблизо с руските ракети.
Но това не го плаши и той продължава да настоява : "Видяхме през последния месец или нещо, повече развитие – наистина първото от 2014 година в Черно море, в Крим – и Британия е военноморска нация, така че можем да помогнем и да посъветваме, особено след като водата е международна вода … Важно е да не позволяваме ситуация да установи по подразбиране, че по някакъв начин международното корабоплаване не е разрешено в тази вода. Така че мисля, че има много места, където Британия може да помогне със съвет. [Аз] го обсъдих с президента Зеленски и много други тази седмица", разказва The Telegraph.
image

"Английския пациент"

На 2–ри октомври : Британският министър на войната Грант Шапс обяви, че Обединеното кралство ще разположи своите изтребители "Eurofighter Typhoon" в Полша, за да "защитава" източноевропейския си съюзник от Русия, пише The EurAsian Times.
"В отговор на искане от нашите полски приятели, RAF "Typhoon" кацат в Полша, докато говоря, за да подкрепят нашия съюзник в НАТО с нарастващата заплаха от руска намеса. Разгръщайки се преди изборите в Полша, те ще бъдат много мощен сигнал неоспоримо да покажем на [Владимир] Путин, че това консервативно правителство ще защити демокрацията и свободата от всеки деспотичен тиранин, който заплашва нашите съюзници", казал той на конференцията на Консервативната партия в Манчестър, докладва Mirror.
image

Министърът на войната говори на конференция на Консервативната партия в Манчестър

А бе, Грант! Владимир Владимирович и Руската федерация не веднъж се месят в изборите за президент, конгресмени и сенатори в Съединените щати, та в изборите в Полша ли няма да се намесят. Не може със самолети да спреш меката сила. Ама отчитайте ги тези неща. Зрели хора сте. Ясни знаци и силни сигнали ще даваш на съпругата си. Путин не возприима.
"Имаше искане от Върховния съюзен главнокомандващ на НАТО в Европа, така че разреших разполагането на стратегически резервни сили на Обединеното кралство с размер на батальон в мироопазващата мисия на НАТО в Косово. В следващите дни стотици войници от 1–ви батальон на Кралски полк "Принцесата на Уелс" ще се присъедини към 400–те британски военнослужещи и жени (servicemen and women), които вече са в Косово. Знам, че нашите войници ще направят Обединеното кралство гордо … Бързото разполагане на войски в Косово е мощна демонстрация на несравнимите способности и опит на нашите въоръжени сили. Те ще добавят огромна стойност към мироопазващата мисия на НАТО в Косово, помагайки за успокояване на нарастващото напрежение в региона и осигурявайки безопасността на всички хора. Когато НАТО поиска Обединеното кралство да се активизира, ние отговорихме на призива и знам, че нашите военнослужещи мъже и жени сега ще изпълнят мисията си с доблест", казал още на конференцията министър Грант Шапс.
Тъй като Шапс силно развълнува британската и световната общественост, но нездраво и даже токсично, министър–председателят Риши Сунак здраво го зашлеви по врата пред Sky News :
"Това, което министърът на войната каза, е, че може да е възможно един ден в бъдеще да проведем част от това обучение в Украйна … Но това е нещо в дългосрочен план, а не тук и сега, няма британски войници, които да бъдат изпратени да се бият в настоящия конфликт. Това не се случва … Това, което правим, е да обучаваме украинци. Правим това тук, в Обединеното кралство. Това е нещо, с което всеки трябва да се гордее, защото прави огромна разлика … Украинците са много благодарни за това. И това е нещо, в което много други страни се присъединиха към нас", цитира британския министър–председател Sky News.
С други думи "tomorrow after lunch" (утре след обяд). Това казват в Индия, откъдето са корените на Сунак, когато няма да предприемат нищо или възнамеряват да забавят нещо за неопределено време, коментира Сергей Латишев в Tsargrad.tv.
Британски наблюдатели, експерти и анализатори изтъкват, че намесата на санитарите с ризата с дълги ръкави и въдворяването на министъра в тапицирана стая с мека мебел и решетки на прозорците е крайно наложителна
image

Защо британският министър на войната, който е на път да съзре руски танкове по улиците на Лондон, се мъчи с историята, обясни колегата му от кабинета, който няма неговата огнева позиция, Джеймс Клевърли – министър на външните работи :
image

"Никой от нас не искаше това [продължителен и кръвопролитен конфликт], защото войната на изтощение е бавна и изпълнена с големи загуби. Това не е предпочитаният вариантВсичко това е трудно и болезнено, но още по–трудно и болезнено ще бъде, ако отстъпим", оплаква се министърът с характерна английска визия Джеймс Клевърли

А и ние си имаме министър с неотложна потребност от специализирано медицинско лечение.
"Ако Тагарев изисква нещо, трябва да си подаде оставката днеска … веднага. Тагарев не може да изисква нищо от българския парламент. Може да внесе, комисиите да го разгледат, това е законовия ред, и да прецени парламента. Министрите не могат да изискват нищо от парламента по никакъв повод", каза крупният и мастит дупедат от ДПС Делян Пеевски.

https://mo.tsargrad.tv/articles/diagnoz-ukraina-russkie-doveli-do-sumasshestvija-ministra-oborony-britanii_878991
https://www.telegraph.co.uk/politics/2023/10/02/grant-shapps-to-ramp-up-support-volodymyr-zelensky-ukraine/
https://www.eurasiantimes.com/ncb-nato-deploys-awacs-surveillance-aircraft-to-lithuania/
https://www.mirror.co.uk/news/politics/british-fighter-jets-sent-poland-31078027
https://news.sky.com/story/tory-conference-live-cabinet-minister-to-face-question-as-party-faithful-gather-in-manchester-12593360?postid=6515311#liveblog-body
https://russia.postsen.com/world/479560/Kyiv-did-not-live-up-to-the-West%E2%80%99s-hopes-for-a-quick-counter-offensive-%E2%80%93-EADaily-%E2%80%93-Great-Britain-Ukraine-Help-News-Military-assistance-Help-to-Ukraine-UK-News-UK-news.html
https://bnt.bg/news/po-sveta-i-u-nas-2000-chasa-6-oktomvri-2023-g-321759news.html

© Красимир Говедаров, Главен експерт




Гласувай:
8


Вълнообразно


1. nedovolen - Няма такава болница, която да по...
10.10.2023 11:41
Няма такава болница, която да побере всички подобни пациенти.
Ще има, парен каша духа.
:)))
цитирай
2. kvg55 - До 1. nedovolen
10.10.2023 11:46
На стадиона, бе, на стадиона.
Като в Чили 1973–та.
цитирай
3. bojinkata - На стадиона, бе, на стадиона. Като в ...
10.10.2023 12:10
kvg55 написа:
На стадиона, бе, на стадиона.
Като в Чили 1973–та.

Много от тях няма да стигнат до стадиона! Ще бъдат посрещнати от "народната любов"!
цитирай
4. kvg55 - До 3. bojinkata
10.10.2023 12:51
Така ще е. Колатерални жертви.
цитирай
5. kvg55 - До 4. loop1
10.10.2023 12:55
Виеш на гладно срещу месечината. Зима иде. А и овцете ги изклаха заради кризата.
цитирай
6. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
10.10.2023 17:29
Имаше една отсачалка, съфамилник на Бен Джонсън, дали беше и той наркоман, не знам, но Путин го свали с думи, не се наложи да стреля по него Оня се беше изцепил, образно казано, че Русия ще я гази мечка ! ?Отговорът беше, да си затваря човката, защото за три минути Англия може да отиде на кота нула- на морското равнище! Попита Джонсън американските си командири, вярно ли е това или е кьор фишек? Не искайки да поемат горещия картоф от него, увериха го, че е вярно
Изавалията си подаде оставката! Другият вариант беше, да му отрежат езика, защото е вреден!

А Татарев е прав да говори така, ако Русия е в 14- ти век, а той води татарските орди?
Разгеле, оня министър, плашещ с военния флот на Англия , май се е пренесал във времето на Кримската война? Ако е такава работата, победата му е в кърпа вързана!
цитирай
7. kvg55 - До 7. leonleonovpom2
10.10.2023 19:16
Много си точен. Министър Грант Шапс се е отплеснал по Кримската война.
цитирай
8. mt46 - ...
10.10.2023 23:14
На Запад вече има колебания относно подкрепата за Украйна...
цитирай
9. kvg55 - До 9. mt46
11.10.2023 12:14
Пък и нова война започнаха.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 7559283
Постинги: 3192
Коментари: 30455
Гласове: 38882
Архив
Календар
«  Април, 2025  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930