Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
24.07.2023 08:01 - © На овена мъдете и този път не паднаха
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 6531 Коментари: 18 Гласове:
14

Последна промяна: 24.07.2023 08:03

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
24.07.2023г.

     Преди един месец, на 24–ти юни, италианският La Stampa пише в заглавие : "Руско–украинската война, Пригожин спира настъплението на два часа от Москва : "Да се ​​върнем, за да не леем кръв". Кремъл : "Ще отиде в Беларус, няма да го съдят"; Евакуирани обществени сгради в руската столица, импровизирани пропускателни пунктове на южните порти на града. Lo Spiegel : самолетните билети за чужди страни са разпродадени. Преградете магистралите, за да спрете бунтовниците. Путин благодари на Лукашенко за посредничеството; Москва в паника заради преврата на Вагнер : Ето какво рискува Путин и как ще се промени войната за наследството" и продължава с информации от света :
– BBC : Силите на реда и тайните служби са нащрек в Москва, след призива на шефа на ЧВК "Вагнер" Евгени Пригожин към неговите наемници да спрат лидерите на отбраната, обвинени в "геноцид на руския народ"; Полицията и тайните служби (ФСБ) са нащрек в Москва след призива на шефа на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин към неговите наемници да "спрат" лидерите на отбраната, обвинени в "геноцид на руския народ" заради тяхната некомпетентност на място в Украйна;
Украинската армия за руската вътрешна конфронтация : Наблюдаваме ви! Украинското министерство на войната реагира на вътрешните борби в Русия между лидера на "Вагнер" Пригожин и висшето ръководство на Москва. "Наблюдаваме ви", гласи лаконичен "туит" на министерството, написан на английски;
– Москва, след случая с Пригожин, Киев готви офанзива. Твърди се, че Киев съсредоточава няколко бригади за настъпление в тактическото направление на Бахмут, възползвайки се от провокацията на Евгений Пригожин. Това съобщиха от Министерството на отбраната, цитирано от руски медии;
Украйна : САЩ следят отблизо сблъсъка между Пригожин и руските генерали. Администрацията на САЩ "следи отблизо" ситуацията в Русия след острите коментари на ръководителя на "Вагнер" Евгений Пригожин срещу военното ръководство в Москва. Това съобщават източници на CNN, според които думите на Пригожин надхвърлят досегашните критики, отправени срещу руските генерали от началника на "Вагнер", нито изглеждат породени от конкретни украински успехи на бойното поле. "Това е истинско нещо", коментират източниците на CNN, но не е ясно дали САЩ очакват особено развитие на аферата;
Киев се възползва от отклонението на "Вагнер" и реорганизира контраофанзивата, концентрирайки се върху посоката към Бахмут. Твърди се, че Киев съсредоточава няколко бригади за настъпление в тактическото направление на Бахмут, възползвайки се от провокацията на Евгений Пригожин. Това съобщиха от Министерството на отбраната, цитирано от руски медии;
– Кметът на Москва Сергей Собянин обяви мерки за борба с тероризма в руската столица. Това съобщи The Kiyv independent, според който в града са предприети "антитерористични мерки";
– Ходорковски, руски антикремълски дисидент, призовава руснаците да подкрепят шефа на "Вагнер"; Руският антикремълски дисидент Михаил Ходорковски призова руснаците да подкрепят шефа на милицията "Вагнер" Евгений Пригожин. Това съобщава BBC. "Трябва да помагаме от време на време, ако е необходимо, ще се борим и с това", каза Ходорковски, някога най–богатият олигарх в Русия, който след това прекара 10 години в руски затвори, преди да избяга в Лондон. За дисидента е важно да подкрепи "дори дявола", ако реши да се конфронтира с Кремъл. "И да, това е само началото", завърши той;
– Маша Захарова : "Има само един главнокомандващ – Путин";
– Председателят на Думата Вячеслав Володин : "Всички депутати подкрепят Путин";
– Министър–председателят [на Италия] Джорджия Мелони : "Агресията срещу Украйна предизвиква нестабилност и в Руската федерация";
Франческо Сиски, "експерт" по геополитика : "Без Русия, която познавахме, хаосът се разпространява в световен мащаб". Русия е "в хаос", "Русия, която познавахме, свърши", "руската мощ свърши" и този "хаос" потенциално "се разраства глобално". От Русия до Далечния изток, от Русия до Северна Африка. С "отзвук", минаващ през Европа. "Ясно е – казва Сиски – че сме в ситуация на гражданска война на хаос и не знаем кога и как ще излезем от нея или докъде ще се разпространи този хаос". И добавя : "войната в Украйна на практика вече е приключила", независимо "кой ще спечели играта" в Русия, измина повече от година от руската инвазия, която на 24 февруари миналата година Путин определи като "специална военна операция". "Фронтът с Украйна може да се срине в следващите няколко часа, в следващите няколко дни – отбелязва експертът – Една страна не може да води гражданска война и външна война едновременно и Украйна ще бъде политическият герой на европейската политика";
Зеленски за хаоса в Русия : "Всеки, който избере пътя на злото, се самоунищожава". Дълго време Русия използва пропаганда, за да прикрие своята слабост и глупостта на своето правителство. А сега има толкова хаос, че никаква лъжа не може да го скрие … Слабостта на Русия е очевидна. Слабост в голям мащаб … Също така е очевидно – Украйна е в състояние да защити Европа от разпространението на руското зло и хаос. Ние поддържаме нашата устойчивост, единство и сила. Всички наши командири, всички наши войници знаят какво да правят. Слава на Украйна!;
Киев : "Пригожин премина Рубикон. За нас победата е по–близо". "Пригожин премина Рубикон и няма да спре, докато не бъде унищожен физически или не постигне целите си. Така Антон Герашченко, съветник на украинското министерство на вътрешните работи, потвърждава, че днес "Украйна е най–близо до пълната победа над Русия и отвоюването на всички територии, включително Крим". В дълъг туит Геращенко припомня, че Пригожин познава Владимир от повече от 30 години и вижда как "след като започна кървавото клане срещу Украйна заради илюзията ѝ за величие, сега той вече не контролира ситуацията". Той също така подчертава, че лидерът на Вагнер е експерт по превратите, "като е участвал във военни преврати в Африка в продължение на 10 години". "Сега той вярва, че е възможно да го направи и в Русия", добавя той, като твърди, че Пригожин е подготвял този ход от месеци. Сега има три различни възможности, твърди той отново, обяснявайки, че "властта на Путин може да се срути като къща от карти, войските на Пригожин да влязат в Москва и да поемат властта и Пригожин да се обяви за военен диктатор". Втората възможност е "Путин да даде заповед да се унищожи Пригожин", като използва ракети "Кинжал" или "Искандер", за да унищожи армията му, маршируваща към Москва. И накрая, Путин би могъл "да се откаже от унищожаването на Пригожин, да се опита да постигне споразумение с него, като приеме исканията му за отстраняване на Шойгу и Герасимов". "Според мен – заключава той – и трите варианта само ще укрепят позициите на Украйна и ще доближат победата ни";
Киев, "Вагнер" мина Воронеж, колоната пътува към Москва : "Приблизително време на пристигане там 20–21 часа, помитат всичко, което намерят", написа в Twitter Антон Геращенко, съветник на министъра на вътрешните работи на Украйна;
Туит на Геращенко : "Медведев се евакуира. Путин ще замине за Валдай";
Киев, стига фалшив неутралитет, сложете край на злото. "Време е да изоставите фалшивия неутралитет и страха от ескалация и да дадете на Украйна всички необходими оръжия, забравяйки приятелството или бизнеса с Русия. Време е да сложите край на злото, което всички презираха, но се страхуваха твърде много да го елиминират", написа украинският министър на външните работи Дмитри Кулеба в Twitter. "За онези, които казаха, че Русия е твърде силна, за да загуби : вижте сега", добави той;
Киев пое окупираните от Русия позиции в Донбас от 2014 година (?). Украинските войски освободиха позиции в Донбас, завладени от руснаците през 2014 година, пише Валерий Шершен, говорител на украинските въоръжени сили за южното командване (Таврия), цитиран от Telegram канала на Rbc–Украйна;
– Русия : в Липецк канавки по магистралите, за да спрат "Вагнер";
Зеленски на руски : Путин вече не е в Москва, той се укрива.
Киев. "Ще кажа на руски : човекът от Кремъл явно е много уплашен и вероятно се крие някъде, не се показва. Сигурен съм, че вече не е в Москва. Той се обажда от някъде, иска нещо оттам … Той знае от какво се страхува, защото сам създаде тази заплаха", каза президентът на Украйна Владимир Зеленски във вечерното обръщение към нацията;
Киев : напредваме на няколко фронта на изток. "Силите на Източната група започнаха настъпления на няколко фронта едновременно. Те напредват в Орихово–Василовка, Бахмут, Богдановка, Яхидне, Клишчиевка и Курдиумивка, напредват на всички фронтове", каза заместник–министърът на войната Хана Малиар в Telegram. Според Малиар руснаците се опитали да настъпят на фронтовете Купянск, Лиман и Маринка, но били отблъснати;
Зеленски : Светът видя, че шефовете не контролират нищо. "Днес светът видя, че лидерите на Русия не контролират нищо. Нищичко. Пълен хаос. Пълна липса на всякаква предвидимост", пише украинският президент Владимир Зеленски в Туитър;
– Слухове за уволнението на Шойгу и Герасимов в споразумението с "Вагнер";
Киев : Пригожин унижи Путин. Лидерът на паравоенната групировка "Вагнер" Евгений Пригожин "унизи Путин", като поведе бунт с хората си, казва съветникът на украинското президентство, след споразумение между Кремъл и "Вагнер", след ден на въоръжено въстание, което разтърси руската власт. "Пригожин унижи Путин / държавата и показа, че вече няма монопол върху легитимното насилие в Русия", пошегува се Михаил Подоляк в Twitter 
image

Интересни коментари, особено тези откъм Украйна, Киев, Зеленски, Кулеба, Геращенко.
Това на 24–ти. А на следващия ден 25–ти юни четем :
"Униние в Киев … Украинското ръководство се надява, че "гражданската война в Руската федерация ще избухне малко по–късно", констатирала Наталия Приходко в  "Независимая газета" … "Ти почти обезсмисли Путин, пое контрола над централните власти, стигна до Москва и изведнъж …. се връщате. Защото един много специфичен посредник … (Александър Лукашенко) обеща гаранции за сигурност от лицето (президента на Русия Владимир Путин), което нареди унищожаването ти сутринта. И заради страха, който елитът на Путин изпита през последните 24 часа, тази заповед със сигурност ще бъде изпълнена", написал разочаровано Подоляк в социалните мрежи, цитира го Приходко.
image

Наполеончик очакваше Кирил Буданов да му съобщи, че отчаяният Путин показателно се е обесил на "Зеленый мост" в Санкт–Петербург

Игор Пшеничников в Tsargrad.tv отбелязва как "западната преса умишлено изопачава събитията в Русия, свързани с въоръжения бунт, повдигнат от основателя на ЧВК "Вагнер" Евгений Пригожин. Западните медии преувеличават "вътрешните противоречия" в страната, създавайки впечатление за масово недоволство от ръководството на президента Владимир Путин … Англичанката бръщолеви глупости отново и отново", пише Пшеничников.
"Враговете на Русия са във възторг от предателството на Пригожин", изнася Антон Тройницкий в Деловая газета «Взгляд» … "Метежът е уникална възможност", "всеки проблем зад вражеските линии е в наш интерес", "ще има положително значение за Украйна" – така западните медии, украинското ръководство и руските национални предатели реагираха на въоръжения бунт, организиран от ръководството на ЧВК "Вагнер". Враговете на Русия злорадстват и потриват ръце. Това потвърждава, че Пригожин се превърна в инструмент на Киев срещу Русия", пише Тройницкий.
Недоволен от развитието на събитията потребител на Telegram канала NEWS.GRP се възмутил : "А аз какво да правя двата КамАЗ–а с пуканки?"
image

https://www.lastampa.it/esteri/2023/06/24/diretta/russia_ucraina_guerra_news_oggi-12874654/?ref=LSHEXTRA-BH-I0-P1-S1-T1
https://www.ng.ru/cis/2023-06-25/6_8756_ukraine.html
https://mostotrest-spb.ru/bridges/zelenyj
https://tsargrad.tv/articles/po-dannym-britanskoj-razvedki-zapadnye-smi-o-mjatezhe-v-rossii_811985
https://vz.ru/world/2023/6/24/1218128.html

© Красимир Говедаров, Главен експерт




Гласувай:
14


Вълнообразно


1. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
24.07.2023 09:24
Много радиоактивни новини четеш!
Подложен си на силно радиоактивно облъчване!
Пази се!
Ефективно средство за защите е да не ги приемаш насериозно, а като забавно четиво! Виждам ,че го правиш, но не забравяй, какво четеш!
Защото ,човек като чете нещо сбъркано по начало и това се повтаря многократно, после почва да го приема насериозно!
Е, с жена ми се скарахме преди два дни Засипва ме с телевизионни новини и особено с помия от Фейскбук Попитах я, защо свети ,от новините ли? Стресна се и се заоглежда Казах и ,че е временно ,от облъчването е и от Феса-Фейса Казах и ,че аз умишлено не се регистрирам там, не искам да се храня с помия, тя ми я носи?

Хубав ден!
цитирай
2. morskipesni - Добро утро,
24.07.2023 10:38
Нали затова им се плаща, да лъжат?! И в суматохата-току подменили някой национален празник. Това го умее всеки джебчия, да 'дигне голяма "гарга" за нищо, докато ви опипа кесиите. Мен в немско ме обраха, докато една италианка врякаше като изтървана по телефона, аз зяпах сергия с книги а тъмният тип се промъкна изотзад. Всички криминални похвати в полза на "правилната" идеиология- не ви ли напушва смях? Колкото за 45 г. направиха от българина "комунист", толкова и сега ще се "атлантясаме". По-скоро обаче мога да кажа, че 45 години се превръщахме от маймуни в хора, сега пак волю-неволю влизаме в познатия образ на балкански примати. "Демократизирани", лумпенизирани, ваксинирани, политизирани, истеризирани, шизофренирани, идиотизирани шебеци по колонизаторски образ и подобие.
цитирай
3. sekirata - БРАВО!И АЗ НЕ ЧЕТА ,НЕ ВЛИЗАМ ВЪВ ФЕЙСА И РАЗНИ ТАМ ТУИТЪРИ, ИНСТАГРАМИ И ВСИЧКИТЕ СОРОСОИДНИ И ФАШИСТКИ!
24.07.2023 12:33
ПЕЕЕВСКИ Е КУПИЛ ЦЯЛАТА СЪДЕБНА СИСТЕМА И МЕДИИ, ЗАГИНАЛИ СМЕ!

АМИ НАРОД СПИ!НЕ МУ ПУКА.О, ЩЕ МУ ЗАПУКА КАТО НИ ИЗЧИСТЯТ ОТ ЗЕМЯТА ,ТА И ДЕЦАТА НИ


ЗАГИНАЛИ
leonleonovpom2 написа:
Много радиоактивни новини четеш!
Подложен си на силно радиоактивно облъчване!
Пази се!
Ефективно средство за защите е да не ги приемаш насериозно, а като забавно четиво! Виждам ,че го правиш, но не забравяй, какво четеш!
Защото ,човек като чете нещо сбъркано по начало и това се повтаря многократно, после почва да го приема насериозно!
Е, с жена ми се скарахме преди два дни Засипва ме с телевизионни новини и особено с помия от Фейскбук Попитах я, защо свети ,от новините ли? Стресна се и се заоглежда Казах и ,че е временно ,от облъчването е и от Феса-Фейса Казах и ,че аз умишлено не се регистрирам там, не искам да се храня с помия, тя ми я носи?

Хубав ден!



БЪЛГАРСКА ТЕЛЕВИЗИЯ НОВИНИ НЕ ГЛЕДАМ ,НЕ ЧЕТА ДОРИ И ПРОГНОЗИТЕ ЗА ВРЕМЕТО НЕ СЛУШАМ,А ЧАЛГИТЕ СЪМ ГИ БЛОКИРАЛА ВСИЧКИТЕ КАКТО И НС -ЦИРКА ТАМ! ДАНО ОТГОРЕ НЕЩО ПАДНЕ---ТОВА Е НАДЕЖДАТА МИ...
цитирай
4. nedovolen - Доскуча ми да чета постинга. Киев ...
24.07.2023 13:50
Доскуча ми да чета постинга. Киев това, Наполеончик, Украйна и повторение в произволен ред. И всичко за мъдете на коча.
И този път без усмивка.
цитирай
5. mt46 - ...
24.07.2023 22:18
Има един лаф: "Не казвай "хоп", преди да се прескочил трапа!"...
цитирай
6. анонимен - Доскуча ми да чета постинга. Киев ...
25.07.2023 07:53
nedovolen написа:
Доскуча ми да чета постинга. Киев това, Наполеончик, Украйна и повторение в произволен ред. И всичко за мъдете на коча.
И този път без усмивка.

Гавах Аврам забранявам ти да биеш чекии днес,в най- горещият ден в тази реалност
цитирай
7. nedovolen - Доскуча ми да чета постинга. Киев ...
25.07.2023 10:59
nedovolen3 написа:
[quote=nedovolen]Доскуча ми да чета постинга. Киев това, Наполеончик, Украйна и повторение в произволен ред. И всичко за мъдете на коча.
И този път без усмивка.

Гавах Аврам забранявам ти да биеш чекии днес,в най- горещият ден в тази реалност


Благодаря за загрижеността. Грижи се за себе си.Пий си хапчетата, съгласно указанията на чичко доктор.
цитирай
8. анонимен - Доскуча ми да чета постинга. Киев ...
25.07.2023 11:39
nedovolen написа:
nedovolen3 написа:
[quote=nedovolen]Доскуча ми да чета постинга. Киев това, Наполеончик, Украйна и повторение в произволен ред. И всичко за мъдете на коча.
И този път без усмивка.

Гавах Аврам забранявам ти да биеш чекии днес,в най- горещият ден в тази реалност


Благодаря за загрижеността. Грижи се за себе си.Пий си хапчетата, съгласно указанията на чичко доктор.

Точно така гавах Аврам..... хапчетата трябва да ги пиеш не само като си в криза .Трябва да ги пиеш ежедневно съгласно указанията на лекуващия те чичо доктор...
цитирай
9. анонимен - Доскуча ми да чета постинга. Киев ...
26.07.2023 20:04
nedovolen написа:
Доскуча ми да чета постинга. Киев това, Наполеончик, Украйна и повторение в произволен ред. И всичко за мъдете на коча.
И този път без усмивка.

Гавах Аврам и днес ти ,забранявам да блъскаш.Ясно.
Гавах какъв е този рев от теб в фейса в дванадесет часа през ноща от тази реалност?
Аврам нямаш никакво основание да се оплакваш.....защо?
1.Защото не работиш.
2.Не плащаш никакви сметки- ток,вода, интернет.Живееш като паразит.
3.Използваш жени да ти дават пари,ядене, пиене и т.н.
Използваш жени да те водят на почивки,разходки да те черпят.
4.Биеш ежедневно чекии и дремеш в блога и фейса по -цял ден.
Играеш роли на Господ,Бог,гуру,учител,спасител и тем подобни глупости.
И ще ми се оплакваш от тази реалност.....не те ли е срам малко бе келеш с келеш
цитирай
10. kvg55 - До 1. leonleonovpom2
29.07.2023 14:36
Наистина радиоактивни.
И аз имам профил във Фейсфук без да съм активен.
Направиха ми го преди години за да мога да чета в оригинал изявленията на Бочко.
цитирай
11. kvg55 - До 2. morskipesni
29.07.2023 14:44
Ама така е. Политиците вдигат шум, докато ни обират материално и духовно.
цитирай
12. kvg55 - До 3. sekirata
29.07.2023 14:45
Наистина се наблюдава една мощна политическа активност на Пеевски.
Изпиране на имиджа.
цитирай
13. kvg55 - До 4. nedovolen
29.07.2023 14:48
Да, скучничък е постинга, особено за човек, който е наясно.
Пуснах го по–дълъг, защото за известно време нямаше да публикувам.
Да дъвчат ГТБП–та, троловете и клонингите.
цитирай
14. kvg55 - До 5. mt46
29.07.2023 14:50
Сигурен съм, че и украинците имат подобна поговорка. Ама кой да се учи от народа?
цитирай
15. kvg55 - До 6. nedovolen3
29.07.2023 14:53
Твойта реалност няма нищо общо истинската реалност. Ама нали не го осъзнаваш.
цитирай
16. kvg55 - До 7. nedovolen
29.07.2023 15:12
Тоя клонинг те именува Аврам, ама не се сеща да те дари с риза като кръстник. С много невъзпитан народ се е напълнил блога.
цитирай
17. kvg55 - До 8. nedovolen3
29.07.2023 15:14
Ей че папагал.
Това за хапчетата не само трябва постоянно да си го повтаряш, ами и да го спазваш.
цитирай
18. kvg55 - До 9. nedovolen3
29.07.2023 15:20
Хе–хе–хе!
А бе ти биеш коментар след коментар. Това ли ти е основната работа? Поне вложи малко разнообразие.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 8963751
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43925
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930