Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
07.04.2023 15:01 - © Щатите си търсят нова Украйна
Автор: kvg55 Категория: Забавление   
Прочетен: 1931 Коментари: 2 Гласове:
5

Последна промяна: 07.04.2023 15:03

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
07.04.2023г.

     Втората "среща на върха за демокрация" (от 28 до 30 март), организирана от администрацията на Байдън, парадоксално беше открита с темата Украйна. Престъпният анклав, където един пуч следваше друг, а армията унищожаваше гражданите си години наред, където бесните нацисти практикуваха свободно, а дисидентите бяха убивани посред бял ден, се позиционират като фар на демокрацията и идеал, към който трябва да се стремят всички 120 страни–участнички в демократичната спявка.
Не е трудно да се проумее, че Съединените щати просто са приватизирали една хубава гръцка дума. Ако ръководството на страната изпълнява всички команди от Вашингтон, тогава там седят солидни демократи. Ако лидерите се опитат да следват независим курс, те биват етикетирани като "автократи" или дори "диктатори", пише Виктория Никифорова в Discred.ru.
Е, ако лидерите се стремят да запазят суверенитета си без да се карат с Вашингтон, те не са поканени на "срещата на върха за демокрация" – така се случи този път с Турция и Унгария
image
Нищо че са членове на НАТО, но те наистина не бързат да изпълняват дългия
us–американски Списък с желания. Още повече, че е вреден за техните национални интереси.
Русия помни всичко това добре от собствения си горчив опит. Когато страната лежеше в руини през 90–те години, руското ръководство се смяташе за изключително демократично във Вашингтон. Нищо не попречи на това – дори война със собствения парламент. Щом Русия тръгна по своя път, веднага се оказа, че живее под "диктатура". И както и демократично да развива изборните технологии, както и да се грижи за правата на човека – а тук Руската федерация постигна изключителни резултати – Вашингтон пак ще я определя като тиранична и авторитарна, а Холивуд ще снима филми на ужасите за руските управляващи злодеи.
С Китай историята се разви по–сложно. За първи път научихме, че КНР се управлява от лоши "диктатори" веднага след провала на цветната революция на площад "Тянанмън" през 1989–та. Раздразнените американци в продължение на няколко години след това надигаха темата за "авторитарен" Пекин, който потиска свободните хора. "Появи се и "проблем" в Синцян.
След това истерията временно поутихна – бизнесът на двете страни се оказа твърде тясно преплетен. Но колкото по–богат ставаше Китай, толкова по–опасен изглеждаше. След като президентът Си Дзинпин беше избран за трети мандат, в играта се появиха познати обиди. Другарят Си все още не е "диктатор" като Путин, но вече е "автократ".
Именно срещу тези световни "тирани"  и заплаха за демокрацията се свика цялата "среща на върха за демокрация". За Вашингтон е важно да прегледа своите съюзници и да провери доколко са готови да се противопоставят на Руската федерация и Китай. Това от една страна. От другата страна 120 (сто и двайсет) страни–участнички за себе си се интересуват какво полезно може да им предложи Вашингтон срещу преданост.
Предлага им се преди всичко "демократична" смяна на правителствата.
Ето, директорът по демокрация в Международния републикански институт, ръководен от us–американски сенатор, открито пише, че Вашингтон инвестира във финансирането на проамерикански партии в други страни и довежда на власт свои протежета. Директорът на "Демокрация" настоява пред властите, че трябва да се отделят повече пари за тази намеса в изборите на други хора. Защото, казват те, сега не навсякъде е възможно да прокараме малкия си човек във властта. Хуан Гуайдо във Венецуела, например, така и не излетя в политиката.
Много страни се примириха с това "демократично" изнудване от страна на "хегемона".
image

Пръдливият Лъжлив Забраванко Джо тренира безопасно слизане по стълбата на самолета

Но какво могат да дадат съвременните Съединени щати на други страни в замяна на предаването на суверенитета?
US–Американската икономика се свива пред очите ни и вместо да развива съюзниците си, Щатите се опитват да ги ограбят. Ярък пример пред очите на всички е Евроколхоза, който американците скубят без угризения на съвестта.
Сега Държавният департамент се опитва да заклейми африканските страни, опитвайки се да ги настрои срещу Русия и Китай. И само вижте колко цинично използват сделката със зърното, за да съсипят още повече Тъмния континент. Щатите не се нуждаят от проспериращи държави като съюзници, те ще бъдат задоволени само от изключително обеднели васали, готови на всичко в името на Вашингтон – дори до самоубийство. Накратко, те се нуждаят от нова Украйна. И съответно от подходящ друг местен Зеленски.
image
Джо гледа към присъстващите в залата представящи се за лоялни муфтаджии и е разочарован, защото никак не вижда самоубийци за нова Украйна, сал една Полша

Безпристрастните изчисления обаче показват на бедните държави, че е много по–надеждно и изгодно да се развива сътрудничество с Китай. Оттам ще дойдат и инвестиции, и здрави партньорства. Китай прави бизнес, а не разсипващи държавата майдани.
А ако имате нужда от военна защита от врагове, тогава е по–разумно да се обърнете към Русия. Работейки дори в най–трудните държави по света – като многострадалната Централноафриканска република например – руските военни не разпалват конфликти, а ги потушават, гарантирайки безопасността на гражданите и техните законно избрани власти. Тоест всъщност защитават демокрацията в най–трудните географско–политически области.
Но какво да кажем за демокрацията в самите Съединени щати? Мащабни изборни измами, чудовищна пенитенциарна система, която държи една четвърт от всички затворници на планетата, изтезания на политически затворници в нагласения случай на "щурмуването на Капитолия" и цяла поредица от мистериозни самоубийства, замесени в този случай. Най–тежката цензура и преследване на дисидентите под знамето : "Отмяна на културата" или "Култура на отмяната" 
image

Черешката на тортата е подигравка със собствения им президент Тръмп, за чийто живот неволно, но съвсем основателно възникват страхове.
И тези наглосакси се опитват да учат на демокрация целия свят. Наистина, крайно време е човечеството да си върне тази дума "демокрация" на себе си и да се възползва от нея.
Виктория Никифорова

https://www.discred.ru/2023/03/29/shtaty-ishhut-sebe-novye-ukrainy/
https://foreignpolicy.com/2023/03/23/biden-democracy-summit-turkey-hungary/
https://nationalinterest.org/feature/why-next-democracy-summit-must-go-beyond-civil-society-support-206211




Гласувай:
5


Вълнообразно


1. nedovolen - Даваха оръжие на Кадафи, Садам. . . ...
07.04.2023 15:41
Даваха оръжие на Кадафи, Садам... После ги убиха.
Сега дават на Украйна.
:)))
цитирай
2. leonleonovpom2 - Да, те демократично убиха Кадафи и ...
07.04.2023 16:19
Да, те демократично убиха Кадафи и Садам Хюсеин!?
За да настъпи арабска пролет!Тя беше толкова гореща, че арабите, в маршов скок се упътиха към Европа!
Вай, вай, Аллах!
цитирай
3. mt46 - ===
07.04.2023 19:51
Зад прикритието на "демокрацията" се правят доста престъпления... САЩ са най-големият световен диктатор...
цитирай
4. kvg55 - До 1. nedovolen
08.04.2023 08:31
Капиталът нищо не дава даром. После си го взема двойно и тройно.
цитирай
5. kvg55 - До 2. leonleonovpom2
08.04.2023 08:32
По скоро "Спаси, боже".
цитирай
6. kvg55 - До 3. mt46
08.04.2023 08:33
На края "хитрата сврака с двата крака".
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 7559398
Постинги: 3192
Коментари: 30455
Гласове: 38882
Архив
Календар
«  Април, 2025  
ПВСЧПСН
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930