Прочетен: 1697 Коментари: 13 Гласове:
Последна промяна: 27.12.2024 09:10
"Още една държава ще се присъедини към враговете на Украйна в Евроколхоза", твърди прогнозно Дмитрий Бавирин в Деловая газета «Взгляд».
"Враговете" е пресилено казано и съвсем не е точно и вярно, защото българите са толерантен и миролюбив народ и досега в Новата си история не са обявявали трайно за враг никой народ и никоя държава … За една незначителна част от българите постоянен враг е Руската империя, Съветския съюз и Руската федерация, но те не определят общественото настроение.
А Украйна едва ли ще обявим някога за враг, защото в "освобождението" ни от османското присъствие съвсем безкористно, за разлика от руските, са участвали "и украински войни".
Това "и украински войни" ми се е набило отнякъде в съзнанието, но не помня откъде. Лошото е, че това не е държавна политика, но вероятно съм го чул от някоя "развълнувана" мисирка, защото в Тържествената заря–проверка по случай Националния празник на Република България Трети март се казва : "личният състав е на лице с изключение на геройски загиналите руски, финландски и румънски войни за освобождението на България от Османско владичество" … Украински войни не се споменуват …
Така е от 2013–та година, последният видеоклип, който успях да намеря, та до тази година.
В Новата си история България няма "постоянни врагове" срещу които да работи непрекъснато като една Англия срещу Русия например. За "вечен съюзник" може да се приеме Германия, с която сме били съюзници в две световни войни, което произтича от немския произход на монарха. А с "вечния и постоянен" интерес, формулиран като "национален идеал" за обединение на българите в една държава, приключихме окончателно с поражението си във Втората световна война … Сериозна защита на националния интерес е имало само по време на царуването на Борис III и Тодор Живков.
"В България, както често се случва в повратни моменти в историята (често, често, колко да е често? За 110 години да кажем 4 пъти – средно на всеки 27,5 години. За малка страна, разположена на проветриво място, с политически незрял народ, все още не ферментирал като етнос, народ и нация, на който предстои уреждане на вътрешните му обществени отношения), сменят външнополитическата си позиция на противоположната. Сега българите не искат да сключват договор с Владимир Зеленски за съвместна сигурност и може да се присъединят към фронта на Унгария и Словакия. И има само една причина – Доналд Тръмп", пише Бавирин … Да, обаче Баце е солов играч – свикнал е да му подават и той само да вкарва, затова няма да се присъедини към никакъв фронт. Така че – не …
Сега авторът ни подозира, че ще обърнем гръб на Незалежната заради позицията на Дончо, която обаче също не е никак ясна, пък и той е определено непредсказуем – "Атаките на киевския режим срещу Рилск и Казан служат като ясен сигнал, че западната "партия на войната", чиито интереси обслужва Зеленски, е решена не само да увеличи степента на ескалация на конфликта, но и да постигне постоянна подкрепа от Съединените щати дори при новия президент и продължава своя курс към нанасяне на стратегическо поражение на Русия … Тяхната основна задача е ясно да покажат на Тръмп, че е невъзможно да се прекрати конфликтът набързо ("Виж Дончо : Украйна се бори, Европа е готова да помага до последно, Путин определено ще откаже твоите предложения – защо да се напрягаш с несигурно дело?"). И тъй като със сигурност няма да се получи бързо и красиво, възникват различни опции.
Кукловодите на Зеленски са цинични и неглупави хора и те напълно перфектно изчислиха Тръмп – Тръмп е бизнесмен до мозъка на костите и думата "печалба" е на върха на неговия речник … По изнесени от Дмитрий Медведев данни, освен милиардите за [us]американския военно–промишлен комплекс, от юли 2023–та година до юни 2024–та година Съединените щати са увеличили обема на доставките на стоки за Евроколхоза с 93 милиарда (плюс 34 % спрямо 2021–ва година) и са достигнали размер от 367 милиарда долара. И това не е всичко : "Доставките на петрол от САЩ за Европа се удвоиха (плюс 101 %, тоест 37,3 милиона тона повече) Втечнен природен газ – с 18,5 милиона тона (плюс 181 %). Торове – практически от нулата до 666 хиляди тона. И така нататък за много експортни артикули. Печалбата е убедителна" … Тази позиция се потвърждава и от много западни източници. Например още през януари 2023–та година [us]американският мозъчен тръст Wilson Center публикува доклад, който доказва черно на бяло, че конфликтът в Украйна "може да укрепи едноличното лидерство на Съединените щати в света след десетилетия на несигурност … те могат не само да останат икономически и политически лидери, но и да спечелят сърцата и умовете на милиони по света". Тази теза е разработена от експерти от университета Йейл през февруари 2024–та година. Според техните изчисления "90 % от разходите за помощ за Украйна остават в Съединените щати и създават хиляди работни места; конфликтът в Украйна даде нов живот на НАТО и може да премахне икономическата тежест от Съединените щати (по неговото на Дончо лично мнение); руската военна мощ може да бъде значително намалена без участието на нито един [us]американски войник", разказва Кирил Стрелников в РИА «Новости» …
И Тръмп не останал безразличен към тези аргументи ("просветнал малко нещо неговия лик"), и като професионалист, реши да се възползва максимално от ситуацията и каза на тарикатите от "партията на войната" : Искате конфликтът да продължи? Добре! Но трябва да си платите :
– "Тръмп иска цел от 5 % за разходите за отбрана на НАТО, каза Европа" изнася The Financial Times и цитира източници от екипа на Тръмп, които доверили че "САЩ ще продължат да помагат на Украйна", така че Дончо май трескаво се преобува, без да губи равновесие – от европейските държави се изисква да увеличат военните разходи до 5 % от БВП ( при 2 % сега), като предварително се знае, че ще се купува [us]американско оръжие;
(1).png)
– Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп каза в петък, че Европейският съюз трябва да увеличи вноса на петрол и газ от САЩ или ще се сблъска с мита върху износа на блока, който включва стоки като автомобили и машини, пише Reuters и цитира дончовата Трът Соушъл, където той написал заплашително : "Казах на Европейския съюз, че те трябва да компенсират своя огромен дефицит със Съединените щати чрез широкомащабно закупуване на нашия петрол и газ … Иначе ТАРИФИ до дупка!!!" …
Статистическите данни за изказванията на Дончо за мира в Украйна показват следното :
– 22 юни на предизборен митинг във Филаделфия : "Още преди да вляза в Овалния кабинет, бързо ще сложа край на ужасната война между Украйна и Русия";
– 10 септември в дебата с Камала Харис : "Ще реша всичко [между Украйна и Русия] още преди да стана президент";
– 17 октомври на възпоменателно събитие в чест на Алфред Смит : "Като избран президент ще го разреша [проблема с войната между Украйна и Русия]";
– 16 декември на пресконференция в Мар–а–Лаго : "Всичко е сложно, ще опитам".
Приближаването на Тръмп към взаимно изгодна сделка с "партията на войната" е видимо.
На 24–ти президентът на САЩ в оставка Джо Байдън подписа рекорден бюджет за отбрана на Съединените щати, който за 2025–та година възлиза на 895 милиарда долара, което е с един процент повече от миналата година. Преди това бюджетът на Пентагона беше одобрен както от Сената, така и от Конгреса практически без поправки или спорове, тоест парите за война са еднакво по сърце и душа както на демократите, така и на републиканците … Тенденцията е очевидна : Съединените щати няма да се откажат от политиката си за решаване на световните проблеми с военна сила – напротив, те започват да я вкусват (поредно настъпване на мотика след Куба, Виетнам, Ирак, Афганистан) … И обясненията с "войнствуващ империализъм" и "мощно лоби на военно–промишления комплекс" за приемането на тези колосални разходи за война са повърхностни и извън същността, нещата са по-дълбоки, пише още Стрелников …
(2).png)
Дончо дава вид, че иска да печели от мира, а не от войната … И като слушаш приказките за милиони жертви и ужасни разрушения в Украйна, на които трябва да се сложи край възможно най–скоро, на този "гълъб на мира", се озадачаваш – дали пък не е ухапан от Махатма Ганди?
А и гълъбчето Дончо нищо не "изгука" относно рекордния бюджет за война … И продължава да пише в Трът Соушъл "На Слънчевия свят – да, да, да! На ядрен взрив – не, не, не!" …
И според Кирил Стрелников причината била [проста] – за Дончо потенциалните приходи от милиарди долари на най–големите оръжейни компании от украинския конфликт са милостиво подхвърлен кокал, защото планира да спечели несравнимо повече от възстановяването на Украйна в мирно време (След като съсипе Евроколхоза естествено). И затова заглавието на статията му е "Сделката на века : Тръмп ще нареже Украйна така, че да има за всички" : активният военен конфликт, който носи печалба само на шепа оръжейни корпорации и то само в момента се спира и остатъците от Украйна се превръщат в [us]американска колония, която като чудотворна мелница, завинаги ще ръси печалби за [us]американците … Знаем че капиталистите харесват сигурните и постоянни приходи с висока норма на печалбата – както е казал T. J. Dunning в статията си "Профсъюзи и стачки" в "Quarterly Reviewer" още през XIX–ти век, [Капиталът] при 300 % няма престъпление, на което той да не се реши – дори с риск да увисне на бесилката. Ако смутовете и кавгите носят печалба, той ще ги подбужда …"
(3).png)
Сега, той и Евроколхозът се кани да възстановява Украйна и всяка година мераклиите се събират през лятото в някой прохладен швейцарски курорт за да обмислят как ще лапат. На сбирката преди две и половина години министър–председателят на Украйна Шмихал пошушнал сумата "750 милиарда долара за триетапен план за възстановяване", която ако вече се е утроила, си струва напъните за мир … Обаче в тази международна строителна бригада от "представители на 42 държави и няколко международни организации", България я няма, за което съм писал, а въобще за тази инициатива съм казал : "Каквото мишките кроят, котката го разваля" е казал мъдрият народ. "Котката" е другарят Владимир Путин и другарят Си Дзинпин. Кой ще ги допусне евроколхозните киртаци да строят нова Украйна? Няма кой! Няма как!" А и както [us]американците ги работят икономически, и сили няма да имат
Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) хвърли всичко в Украйна. Според нейният украински филиал "веднага след руската инвазия са взели стратегическо решение – не да намалят, а да увеличат инвестициите си в Украйна". Логиката е стара от време оно : трябва да купувате вкусни активи евтино, когато се лее кръв … И тъй като незасегнатите от войната територии намаляват, едрият [us]американски бизнес се прокашля и каза : "Приятели! Така изобщо без гащи ще останем, а и пра–правнуците с Украйна трябва да храним, време е да спрем" … Още сега в останките от Украйна, в нисък старт има стотици и стотици западни (предимно [us]американски) компании, които радостно очакват края на военните действия. Преди време "правозащитната" организация Business & Human Rights Resource Center неволно спомена в доклад имената на страдалците от "руската агресия" : BASF, Bosch, Credit Suisse, Carlsberg, Chevron, Eni, Ericsson, Gunvor, Hewlett–Packard, Henkel, Hitachi, LG Electronics, Maersk, Marks & Spencer, Michelin, Novartis, Novo Nordisk, Philips, Pirelli, SAP, Shell, Siemens, Twitter, Uber, Unilever, Uniper и десетки други …Сметката е точна : ако сравните приходите на САЩ от помощта за Украйна по време на войната и предполагаемите след нея, то парите за "мир" ще бъдат поне десет (!) пъти повече и за десерт ще ви дадат Нобелова награда за мир, заключава Кирил Стрелников в РИА «Новости» …
(4).png)
– Какво, сине, твоите поляци помогнаха ли ти?
Явно имайки всичко това предвид, Дмитрий Бавирин посочва в Деловая газета «Взгляд», как нашите управници и конкретно Баце ще "играе" : "Ако Тръмп внезапно промени намерението си и реши да продължи войната с Руската федерация до последния украинец, Орбан ще бъде искрено разстроен от това (тъй като това противоречи на икономическите интереси на Унгария), а Борисов с готовност ще се запише за всяка опасна антируска авантюра, чак до влизането на войските на НАТО в Украйна и поканата на Киев в алианса. Такъв човек е" …
То и затова правителството на Главчев се тутка с бюджета – за да не върже ръцете на Баце.
https://vz.ru/politics/2024/12/23/1304669.html
https://www.youtube.com/watch?v=AHhhi2HR_z0
https://www.youtube.com/watch?v=YJ3OJlFgzg8
https://www.youtube.com/watch?v=MVUc78_caLc
https://ru.sputnik.kz/20241223/ya-zhe-nepredskazuemyy-tramp-otkazyvaetsya-ot-zaklyucheniya-mira-po-ukraine-49473154.html
https://www.ft.com/content/35f490c5-3abb-4ac9-8fa3-65e804dd158f
https://www.reuters.com/world/us/trump-says-eu-should-make-up-tremendous-deficit-with-us-by-purchasing-its-oil-2024-12-20/
https://eu.usatoday.com/story/news/politics/elections/2024/12/08/trump-ukraine-ceasefire-russia-zelenskyy/76849858007/
https://www.discred.ru/2024/12/25/sdelka-veka-tramp-raspilit-ukrainu-chtoby-vsem-hvatilo/
https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Dunning
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2022/10/25/grub-politicheski-propusk-na-nashenskite-evroatlantici.1839979
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2023/03/31/kogato-se-nalivaha-osnovite.1862129
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2024/06/18/jegata-razmekva-mozyka-i-blokira-misleneto-zatova-v-shveicar.1914236?reply=5662099
https://stihi.ru/2019/12/27/1912
https://klassika.ru/read.html?proza/gogol/taras.txt&page=19
© Красимир Говедаров, Главен експерт
Тагове:
© БНТ полека–лека обръща палачинката
© Популярен империализъм или Доналд Тръм...
НОВИЯТ ОРБАН И ГУНДЯЕВЕЦЪТ НИ - НЕОСОЦИА...
СКАНДАЛНО: ЕРДОГАН ВЗЕМА БЪЛГАРИЯ НА КОН...
Направи ми впечатление цифрата на торовете - 666, числото на дявола.
:-)))
ПП: Ти защо ми беше сърдит, бре?...
Все се каня да те питам толкова литература, която даваш, за какво време я изписваш? За четене не питам?
Защо не даваш само най- съществените?
А Б.Б. играе главна роля в сериала" Бай ти Ганя в политиката, като вожд на оногундурите" ? Сценарист, някой си А.А.!
Ще надмине по популярност турчина Кованч! Въпреки, че той по- има сурат на Българин!
Впрочем, знаеш ли колко години е продължила Троянската война? Защото аз не си спомням, а може би никога не съм и знаел.
Не винаги чета целите статии. С търсачката търся определена дума, израз или цитат, които съм прочел някъде на български или руски. Стремя се да пия вода от извора.
А бай Ганьо и Баце са еманация на българската буржоазия и буржоазен дух. Е, отчасти и на целия български народ.
Истинската причина не е скандалът с Агамемнон , а , че трябва да се бие срещу свои! Мирмидонците са траки! Но убийството на Патрокъл променя Ахил! Той заявява на готвещите се да снемат обсадата гърци, че ще се включи в битката И те остават!
Всъщност, гърците печелят заради Ахил!
