Потребителски вход

Запомни ме | Регистрация
Постинг
27.12.2024 09:01 - © Да се видим отстрани III
Автор: kvg55 Категория: Бизнес   
Прочетен: 1697 Коментари: 13 Гласове:
15

Последна промяна: 27.12.2024 09:10

Постингът е бил сред най-популярни в категория в Blog.bg Постингът е бил сред най-популярни в Blog.bg
27.12.2024г.

     "Още една държава ще се присъедини към враговете на Украйна в Евроколхоза", твърди прогнозно Дмитрий Бавирин в Деловая газета «Взгляд».
"Враговете" е пресилено казано и съвсем не е точно и вярно, защото българите са толерантен и миролюбив народ и досега в Новата си история не са обявявали трайно за враг никой народ и никоя държава … За една незначителна част от българите постоянен враг е Руската империя, Съветския съюз и Руската федерация, но те не определят общественото настроение.
А Украйна едва ли ще обявим някога за враг, защото в "освобождението" ни от османското присъствие съвсем безкористно, за разлика от руските, са участвали "и украински войни".
Това "и украински войни" ми се е набило отнякъде в съзнанието, но не помня откъде. Лошото е, че това не е държавна политика, но вероятно съм го чул от някоя "развълнувана" мисирка, защото в Тържествената заря–проверка по случай Националния празник на Република България Трети март се казва : "личният състав е на лице с изключение на геройски загиналите руски, финландски и румънски войни за освобождението на България от Османско владичество" … Украински войни не се споменуват …
Така е от 2013–та година, последният видеоклип, който успях да намеря, та до тази година.
В Новата си история България няма "постоянни врагове" срещу които да работи непрекъснато като една Англия срещу Русия например. За "вечен съюзник" може да се приеме Германия, с която сме били съюзници в две световни войни, което произтича от немския произход на монарха. А с "вечния и постоянен" интерес, формулиран като "национален идеал" за обединение на българите в една държава, приключихме окончателно с поражението си във Втората световна война … Сериозна защита на националния интерес е имало само по време на царуването на Борис III и Тодор Живков.
"В България, както често се случва в повратни моменти в историята (често, често, колко да е често? За 110 години да кажем 4 пътисредно на всеки 27,5 години. За малка страна, разположена на проветриво място, с политически незрял народ, все още не ферментирал като етнос, народ и нация, на който предстои уреждане на вътрешните му обществени отношения), сменят външнополитическата си позиция на противоположната. Сега българите не искат да сключват договор с Владимир Зеленски за съвместна сигурност и може да се присъединят към фронта на Унгария и Словакия. И има само една причина – Доналд Тръмп", пише Бавирин … Да, обаче Баце е солов играч – свикнал е да му подават и той само да вкарва, затова няма да се присъедини към никакъв фронт. Така че – не …
Сега авторът ни подозира, че ще обърнем гръб на Незалежната заради позицията на Дончо, която обаче също не е никак ясна, пък и той е определено непредсказуем – "Атаките на киевския режим срещу Рилск и Казан служат като ясен сигнал, че западната "партия на войната", чиито интереси обслужва Зеленски, е решена не само да увеличи степента на ескалация на конфликта, но и да постигне постоянна подкрепа от Съединените щати дори при новия президент и продължава своя курс към нанасяне на стратегическо поражение на Русия … Тяхната основна задача е ясно да покажат на Тръмп, че е невъзможно да се прекрати конфликтът набързо ("Виж Дончо : Украйна се бори, Европа е готова да помага до последно, Путин определено ще откаже твоите предложения – защо да се напрягаш с несигурно дело?"). И тъй като със сигурност няма да се получи бързо и красиво, възникват различни опции.
Кукловодите на Зеленски са цинични и неглупави хора и те напълно перфектно изчислиха Тръмп – Тръмп е бизнесмен до мозъка на костите и думата "печалба" е на върха на неговия речник … По изнесени от Дмитрий Медведев данни, освен милиардите за [us]американския военно–промишлен комплекс, от юли 2023–та година до юни 2024–та година Съединените щати са увеличили обема на доставките на стоки за Евроколхоза с 93 милиарда (плюс 34 % спрямо 2021–ва година) и са достигнали размер от 367 милиарда долара. И това не е всичко : "Доставките на петрол от САЩ за Европа се удвоиха (плюс 101 %, тоест 37,3 милиона тона повече) Втечнен природен газ – с 18,5 милиона тона (плюс 181 %). Торове – практически от нулата до 666 хиляди тона. И така нататък за много експортни артикули. Печалбата е убедителна" … Тази позиция се потвърждава и от много западни източници. Например още през януари 2023–та година [us]американският мозъчен тръст Wilson Center публикува доклад, който доказва черно на бяло, че конфликтът в Украйна "може да укрепи едноличното лидерство на Съединените щати в света след десетилетия на несигурност … те могат не само да останат икономически и политически лидери, но и да спечелят сърцата и умовете на милиони по света". Тази теза е разработена от експерти от университета Йейл през февруари 2024–та година. Според техните изчисления "90 % от разходите за помощ за Украйна остават в Съединените щати и създават хиляди работни места; конфликтът в Украйна даде нов живот на НАТО и може да премахне икономическата тежест от Съединените щати (по неговото на Дончо лично мнение); руската военна мощ може да бъде значително намалена без участието на нито един [us]американски войник", разказва Кирил Стрелников в РИА «Новости» …
И Тръмп не останал безразличен към тези аргументи ("просветнал малко нещо неговия лик"), и като професионалист, реши да се възползва максимално от ситуацията и каза на тарикатите от "партията на войната" : Искате конфликтът да продължи? Добре! Но трябва да си платите :
"Тръмп иска цел от 5 % за разходите за отбрана на НАТО, каза Европа" изнася The Financial Times и цитира източници от екипа на Тръмп, които доверили че "САЩ ще продължат да помагат на Украйна", така че Дончо май трескаво се преобува, без да губи равновесие от европейските държави се изисква да увеличат военните разходи до 5 % от БВП ( при 2 % сега), като предварително се знае, че ще се купува [us]американско оръжие;
image

Новоизбраният президент на САЩ Доналд Тръмп каза в петък, че Европейският съюз трябва да увеличи вноса на петрол и газ от САЩ или ще се сблъска с мита върху износа на блока, който включва стоки като автомобили и машини, пише Reuters и цитира дончовата Трът Соушъл, където той написал заплашително : "Казах на Европейския съюз, че те трябва да компенсират своя огромен дефицит със Съединените щати чрез широкомащабно закупуване на нашия петрол и газ … Иначе ТАРИФИ до дупка!!!" …
Статистическите данни за изказванията на Дончо за мира в Украйна показват следното :
–  22 юни на предизборен митинг във Филаделфия : "Още преди да вляза в Овалния кабинет, бързо ще сложа край на ужасната война между Украйна и Русия";
– 10 септември в дебата с Камала Харис : "Ще реша всичко [между Украйна и Русия] още преди да стана президент";
– 17 октомври на възпоменателно събитие в чест на Алфред Смит : "Като избран президент ще го разреша [проблема с войната между Украйна и Русия]";
– 16 декември на пресконференция в Мар–а–Лаго : "Всичко е сложно, ще опитам".
Приближаването на Тръмп към взаимно изгодна сделка с "партията на войната" е видимо.
На 24–ти президентът на САЩ в оставка Джо Байдън подписа рекорден бюджет за отбрана на Съединените щати, който за 2025–та година възлиза на 895 милиарда долара, което е с един процент повече от миналата година. Преди това бюджетът на Пентагона беше одобрен както от Сената, така и от Конгреса практически без поправки или спорове, тоест парите за война са еднакво по сърце и душа както на демократите, така и на републиканците … Тенденцията е очевидна : Съединените щати няма да се откажат от политиката си за решаване на световните проблеми с военна сила – напротив, те започват да я вкусват (поредно настъпване на мотика след Куба, Виетнам, Ирак, Афганистан) … И обясненията с "войнствуващ империализъм" и "мощно лоби на военно–промишления комплекс" за приемането на тези колосални разходи за война са повърхностни и извън същността, нещата са по-дълбоки, пише още Стрелников …
image
Дончо дава вид, че иска да печели от мира, а не от войната … И като слушаш приказките за милиони жертви и ужасни разрушения в Украйна, на които трябва да се сложи край възможно най–скоро, на този "гълъб на мира", се озадачаваш – дали пък не е ухапан от Махатма Ганди?
А и гълъбчето Дончо нищо не "изгука" относно рекордния бюджет за война … И продължава да пише в Трът Соушъл  "На Слънчевия свят – да, да, да! На ядрен взрив – не, не, не!" …
И според Кирил Стрелников причината била [проста] – за Дончо потенциалните приходи от милиарди долари на най–големите оръжейни компании от украинския конфликт са милостиво подхвърлен кокал, защото планира да спечели несравнимо повече от възстановяването на  Украйна в мирно време (След като съсипе Евроколхоза естествено). И затова заглавието на статията му е "Сделката на века : Тръмп ще нареже Украйна така, че да има за всички" : активният военен конфликт, който носи печалба само на шепа оръжейни корпорации и то само в момента се спира и остатъците от Украйна се превръщат в [us]американска колония, която като чудотворна мелница, завинаги ще ръси печалби за [us]американците … Знаем че капиталистите харесват сигурните и постоянни приходи с висока норма на печалбата – както е казал T. J. Dunning в статията си "Профсъюзи и стачки" в "Quarterly Reviewer" още през XIX–ти век, [Капиталът] при 300 % няма престъпление, на което той да не се реши – дори с риск да увисне на бесилката. Ако смутовете и кавгите носят печалба, той ще ги подбужда …"
image
Сега, той и Евроколхозът се кани да възстановява Украйна и всяка година мераклиите се събират през лятото в някой прохладен швейцарски курорт за да обмислят как ще лапат. На сбирката преди две и половина години министърпредседателят на Украйна Шмихал пошушнал сумата "750 милиарда долара за триетапен план за възстановяване", която ако вече се е утроила, си струва напъните за мирОбаче в тази международна строителна бригада  от "представители на 42 държави и няколко международни организации", България я няма, за което съм писал, а въобще за тази инициатива съм казал : "Каквото мишките кроят, котката го разваля" е казал мъдрият народ. "Котката" е другарят Владимир Путин и другарят Си Дзинпин. Кой ще ги допусне евроколхозните киртаци да строят нова Украйна? Няма кой! Няма как!" А и както [us]американците ги работят икономически, и сили няма да имат
Европейската банка за възстановяване и развитие (ЕБВР) хвърли всичко в Украйна. Според нейният украински филиал "веднага след руската инвазия са взели стратегическо решение – не да намалят, а да увеличат инвестициите си в Украйна". Логиката е стара от време оно : трябва да купувате вкусни активи евтино, когато се лее кръв … И тъй като незасегнатите от войната територии намаляват, едрият [us]американски бизнес се прокашля и каза : "Приятели! Така изобщо без гащи ще останем, а и пра–правнуците с Украйна трябва да храним, време е да спрем" … Още сега в останките от Украйна, в нисък старт има стотици и стотици западни (предимно [us]американски) компании, които радостно очакват края на военните действия. Преди време "правозащитната" организация Business & Human Rights Resource Center неволно спомена в доклад имената на страдалците от "руската агресия" : BASF, Bosch, Credit Suisse, Carlsberg, Chevron, Eni, Ericsson, Gunvor, Hewlett–Packard, Henkel, Hitachi, LG Electronics, Maersk, Marks & Spencer, Michelin, Novartis, Novo Nordisk, Philips, Pirelli, SAP, Shell, Siemens, Twitter, Uber, Unilever, Uniper и десетки други …Сметката е точна : ако сравните приходите на САЩ от помощта за Украйна по време на войната и предполагаемите след нея, то парите за "мир" ще бъдат поне десет (!) пъти повече и за десерт ще ви дадат Нобелова награда за мир, заключава Кирил Стрелников в РИА «Новости» …
image

Какво, сине, твоите поляци помогнаха ли ти?
Явно имайки всичко това предвид, Дмитрий Бавирин посочва в Деловая газета «Взгляд», как нашите управници и конкретно Баце ще "играе" : "Ако Тръмп внезапно промени намерението си и реши да продължи войната с Руската федерация до последния украинец, Орбан ще бъде искрено разстроен от това (тъй като това противоречи на икономическите интереси на Унгария), а Борисов с готовност ще се запише за всяка опасна антируска авантюра, чак до влизането на войските на НАТО в Украйна и поканата на Киев в алианса. Такъв човек е" …
То и затова правителството на Главчев се тутка с бюджета – за да не върже ръцете на Баце.

https://vz.ru/politics/2024/12/23/1304669.html
https://www.youtube.com/watch?v=AHhhi2HR_z0
https://www.youtube.com/watch?v=YJ3OJlFgzg8
https://www.youtube.com/watch?v=MVUc78_caLc
https://ru.sputnik.kz/20241223/ya-zhe-nepredskazuemyy-tramp-otkazyvaetsya-ot-zaklyucheniya-mira-po-ukraine-49473154.html
https://www.ft.com/content/35f490c5-3abb-4ac9-8fa3-65e804dd158f
https://www.reuters.com/world/us/trump-says-eu-should-make-up-tremendous-deficit-with-us-by-purchasing-its-oil-2024-12-20/
https://eu.usatoday.com/story/news/politics/elections/2024/12/08/trump-ukraine-ceasefire-russia-zelenskyy/76849858007/
https://www.discred.ru/2024/12/25/sdelka-veka-tramp-raspilit-ukrainu-chtoby-vsem-hvatilo/
https://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Dunning
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2022/10/25/grub-politicheski-propusk-na-nashenskite-evroatlantici.1839979
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2023/03/31/kogato-se-nalivaha-osnovite.1862129
https://kvg55.blog.bg/zabavlenie/2024/06/18/jegata-razmekva-mozyka-i-blokira-misleneto-zatova-v-shveicar.1914236?reply=5662099
https://stihi.ru/2019/12/27/1912
https://klassika.ru/read.html?proza/gogol/taras.txt&page=19

© Красимир Говедаров, Главен експерт



Тагове:   България,   Германия,   Тодор Живков,   война,   Унгария,   мир,   Филаделфия,   Business,   marks,   Ericsson,   Украйна,   НАТО,   Ирак,   Куба,   Виетнам,   мита,   Афганистан,   бюджет,   Капиталът,   Владимир Путин,   Нобелова награда за мир,   Орбан,   Chevron,   САЩ,   Борисов,   Словакия,   Русия,   Европа,   БВП,   Credit Suisse,   Съветския съюз,   Втората световна война,   долара,   Доналд Тръмп,   Дмитрий Медведев,   LG Electronics,   Bosch,   Джо Байдън,   тарифи,   впк,   Сената,   BASF,   Европейският съюз,   Reuters,   Carlsberg,   Конгреса,   Henkel,   Hitachi,   Eni,   Главчев,   Съединени щати,   Махатма Ганди,   Руската империя,   османско владичество,   Maersk,   The Financial Times,   Борис III,   Унгария и Словакия,   Си Дзинпин,   втечнен природен газ,   Руската федерация,   27 декември,   Камала Харис,   Владимир Зеленски,   РИА «Новости»,   Hewlett–Packard,   Деловая газета «Взгляд»,   Дмитрий Бавирин в Деловая газета «Взгляд»,   Националния празник на Република България Трети март,   T J Dunning,   Мар–а–Лаго Всичко е сложно,   ще опитам Приближаването на Тръмп към взаимно изгодна сде,   Quarterly Reviewer,   Европейската банка за възстановяване и развитие ЕБВР,   Gunvor,


Гласувай:
15


Вълнообразно


Следващ постинг
Предишен постинг

1. iw69 - От
27.12.2024 10:38
страни изглеждаме жалка държава, управлявана от десетилетия от идиоти.
цитирай
2. nedovolen - Зад цялата информация наднича един ...
27.12.2024 11:11
Зад цялата информация наднича един извод.Дончовци и байдънци ръка трябва да целуват на Путин - колкото повече разруши, толкова повече има да лапат.
Направи ми впечатление цифрата на торовете - 666, числото на дявола.
:-)))
цитирай
3. icansing - Каквото русите им оставят- това ще е.
27.12.2024 12:49
И с мършава кравичка ще се справят. А Баце, той е познат помияр.
цитирай
4. mt46 - ...
28.12.2024 20:27
Западът прави голям бизнес на гърба на Украйна...
ПП: Ти защо ми беше сърдит, бре?...
цитирай
5. kvg55 - До 1. iw69
28.12.2024 20:40
И от страни, и от вътре – все така изглежда.
цитирай
6. kvg55 - До 2. nedovolen
28.12.2024 20:41
Нали знаеш – подадеш му ръка, а то те ухапе.
цитирай
7. kvg55 - До 3. icansing
28.12.2024 20:44
Все повече чета в руски сайтове да се постъпи като през 1945–та година с Нацистка Германия, че даже и много по–сурово.
цитирай
8. kvg55 - До 4. dovolen
28.12.2024 20:46
Ей, какво се занимаваш само с nedovolen? Към другите и особено към чорбаджията никакво внимание.
цитирай
9. kvg55 - До 5. mt46
28.12.2024 20:47
Не само на теб. На всички "любими" бях сърдит няколко дена.
цитирай
10. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
28.12.2024 21:19
Хубаво, че не се сърдиш като Ахил- десет години!
Все се каня да те питам толкова литература, която даваш, за какво време я изписваш? За четене не питам?
Защо не даваш само най- съществените?

А Б.Б. играе главна роля в сериала" Бай ти Ганя в политиката, като вожд на оногундурите" ? Сценарист, някой си А.А.!
Ще надмине по популярност турчина Кованч! Въпреки, че той по- има сурат на Българин!
цитирай
11. kvg55 - До 11. leonleonovpom2
28.12.2024 22:34
Ха–ха–ха!
Впрочем, знаеш ли колко години е продължила Троянската война? Защото аз не си спомням, а може би никога не съм и знаел.
Не винаги чета целите статии. С търсачката търся определена дума, израз или цитат, които съм прочел някъде на български или руски. Стремя се да пия вода от извора.
А бай Ганьо и Баце са еманация на българската буржоазия и буржоазен дух. Е, отчасти и на целия български народ.
цитирай
12. leonleonovpom2 - Здравей, Краси!
29.12.2024 15:11
Войната трае десет години Горе долу и Ахил се сърди толкова време Бях писал постинг по въпроса
Истинската причина не е скандалът с Агамемнон , а , че трябва да се бие срещу свои! Мирмидонците са траки! Но убийството на Патрокъл променя Ахил! Той заявява на готвещите се да снемат обсадата гърци, че ще се включи в битката И те остават!
Всъщност, гърците печелят заради Ахил!
цитирай
13. kvg55 - До 13. leonleonovpom2
29.12.2024 18:36
Да, "да се бие срещу свои" е твърде прозаична причина и затова Омир го е украсил.
цитирай
Търсене

За този блог
Автор: kvg55
Категория: Забавление
Прочетен: 9114145
Постинги: 3528
Коментари: 33807
Гласове: 43941
Архив
Календар
«  Юни, 2026  
ПВСЧПСН
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930